Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Aralık '15

 
Kategori
Doğal Tedaviler
 

Grip kapıda, ilacı arıda!

Grip kapıda, ilacı arıda!
 

Fiziksel ve zihinsel halsizlik, ağrılar,  grip, viral hastalıklara karşı doğada donanımlı  bir "polis" var! Arıların bize  hediyesi olan "propolis", virüs ve bakterilere geçit vermiyor. Sadece bununla sınırlı değill: astım, erken yaşlanma, osteoporoz gibi sorunlara da deva oluyor. Bugünlerde grip salgını baş gösterecek.  Propolisi hemen edinin ve kullanmaya  başlayın. Nasıl bir madde, onu kısaca anlatayım; Kovanın içine girecek mikropları  öldürmek için, yumurtaları ve bebek arıları  bakterilerden korumak amacıyla propolisi oluşturuyor arılar. Eski çağlardan beri  kullanılmakta. Geçmişte propolis yaraların  kapatılması için bir yapışkan "plaster"  olarak kullanıldı.  
Aristo'nun "Historia Animalium" adlı kitabında da propolis kullanımından söz ediliyor. İbni Sina, özellikle bir çok hastalık için tavsiye ettiği bu doğal maddeden renginden  dolayı "kara mum" olarak bahseder. 
Yaraya uygularsanız çabuk iyileşir. Eğer  kahvaltıdan önce sabahları ekstresini içerseniz  gün boyunca vücudunuz dıştan gelen virüslerden korunur ve daha sağlıklı olduğunuzu hissedersiniz. 
 
Doğanın sağladığı en güçlü ilaç
Olağanustu bir şifacı propolis kanser,  tüberküloz, diyabet, hemoroid gibi bir çok  hastalıkların da gizli dostu. Gizli diyorum  çünkü bilen çok az. K dışındaki tüm  vitaminleri, bedenin ihtiyaç duyduğu tüm  mineralleri içerir. İçindeki aminoasitlerle  hücre yenilenmesini sağlar. Aklınıza gelen  her hastalığa iyi gelir. İshal, kusma,  koltukaltı kokularına neden olan  mantarlar gibi deva vermediği konu yok. Ayrıca sindirim ve solunum  bozuklukları,  nörolojik hastalıklar, artrit ve romatizma  için  müthiş bir tedavi yolu.
 
Bitki reçinelerinden elde edilen balmumu  kıvamındaki bu maddeyle, Mısırlılar ölülerini  mumyaladılar ve yüzlerce yıl bozulmadan  kalmasını sağladılar! Doğa tarafından  sağlanan en güçlü ilaçlardan biri olarak dişeti sorunları, bademcik iltihabı ve  boğaz ağrısına da şifa veriyor. Enfeksiyonlara, sıcak, soğuk ve neme karşı kovanı izole etmek için "doğal antibiyotik" oluşturan arılar, insanoğluna da gripten korunmak için çok önemli bir hediye sunduklarının farkında değillerdi, propolis insanlar tarafından keşfedilene kadar....
 
Arılar bir doktor gibi üretiyor
Propolisin nasıl meydana geldiğinin ayrıntıları ise şöyle:  Bitkilerin büyük bir bölümü, yapraklarını, çiçeklerini ve meyvelerini, antimikrobik çürümeye karşı ürettikleri, su geçirmez ve ısı yalıtımı olan reçinemsi maddelerle korurlar. Bal arıları bu reçinemsi maddeleri ağaçlardan, tomurcuklardan ve yapraklardan toplar. Çiğneyerek, sindirim enzimlerini eklerler ve  balmumu ile karıştırdıkları bu yapışkan maddeyi kovana yayarlar.  Adeta bir doktor gibi uğraşan arılar, yumurtalarını bırakmadan önce hem kovan içi açıklıklarını kapatırlar hem de sterilize ederler. Kovanın iç duvarları propolisle sıvandığında kayganlaşır ve içeri girmeye çalışan karıncaların püskürtülmeleri kolaylaşır. Petekler içindeki rutubeti belli düzeyde tutar ve şiddetli yağışlardan sonra görülecek aşırı rutubetten kovanı korur. 
 
Şehir dışındaki  kovanlardan elde edilmeli
Propolis'in antibiyotik etkisi yüz misline varan değerlerde. Bu yüzden bedende virüslere.  mikroplara korunaklı bir bağışıklık sistemi yaratır.  Niye böyle? Bunun sırrı; mucizeler barındıran doğada saklı. Çeşitli şekillerde kullanılabilen propolis,  toz halinde, koyu renkli,  sakıza benzer doğal bir madde.  Suda çözünmüş ve alkolde çözünmüş halleri satılıyor.  Fakat propolis suda tam olarak çözünmüyor,  etkisi az oluyor. Alkolde çözülmüş olanını ise tavsiye etmiyorum. Ve iyice araştırılıp, şehir dışındaki kovanlardan üretileni kullanılmalı. Özellikle gribe  karşı daha etkili bir doğal propolis istiyorsanız, toz halinde olanını iyi cins bal ile karıştırıp tüketmenizi öneririm.  Bizim doğal şifa ürünlerimiz arasında,  "Bee Propolis Natural" adıyla ürettiğimiz propolis tozu da bulunuyor.  Tamamen doğal ortamlarda ve kırsal bölgelerdeki  arı kovanlarından elde edildi. Ayrıca bitkisel gliserinde çözülmüş yoğun formülü de (sıvı propolis ektresi)  suya damlatılarak içiliyor   https://www.abtdogalurunler.com sayfamız ilgilenenlere  fikir verecektir. Besininiz ilacınız, doğa dostunuz olsun daima.
 
 
Herbalist Tarkan Güveloğlu
www.abtdogalurunler.com
0 216 414 97 16
info@abtdogalurunler.com
DENİST bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 33
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 494
Kayıt tarihi
: 06.02.15
 
 

Herbalizm, bitki ve bitki özlerini kullanımına dayalı bir tıp dışında kalan bir geleneksel tedavi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster