Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Aralık '11

 
Kategori
Sosyoloji
 

Grup seks ve 14 yıl

Grup seks ve 14 yıl
 

Cinsel saldırı ve silah kabzasıyla yaralama suundan türkücü İzzet Yıldızhan hakkında Ankara Cumhuriyet savcısı tarafından 13 yıl hapsi istenmiş.

İddiaya göre, Yıldızhan Ankara'da bir otelde 4 kadınla birlikte olmuş, daha sonra Nihat Doğan'ı çağırıp kendisi odadan ayrılmış. 

Doğan, üç bayanla kendi rızalarıyla birlikte olduktan sonra odasına dönmüş. Yıldızhan odaya geri döndüğünde bayanlarla tekrar birlikte olmaya başlamış ve daha sonra kadınlardan biri ile ters ilişkiye girmek istemiş ve isteğe karşı çıkan kadını önce pet şişe ile ardından ruhsatlı tabancasının kabzasıyla yaralamış. 

Yıldızhan daha önce "Bunlar, beni çekemeyenler tarafından düzenlenmiş komplodur" derken, Nihat Doğan "Ben odaya girip çıktım, benim bu olayla hiç bir ilgim yok, bunlar bana İsrail'in komplosudur" demişti..

Yıldızhan, yaraladığı kadına "Şikayetçi olursan ailene söylerim" tehdidinde bulunmuş ve mağdure kadın şikayetini geri aldığı öğrenildi..

Şimdi ne olacak bu memleketin hali'ni konuşalım..

Ne memleket, ne memleket..

İnsan gelişmemişlik dizboyu memleket..

Dünya sıralamasında gelişmemişlik (Ekonomik değil) kaçıncı sıradayız bilemiyorum ama epeyi gerilerde olduğumuzu söylemek mümkündür.

Sözümona, "Ben ünlüyüm, ben diğer insanlardan farklıyım, istediğimi yaparım, istediğimi de yaptırtırım" mantığı sadece magazin dünyasında değil, her alanda mevcut.

Bir değil, iki değil, dört kadınla birlikte olursam güçlü erkek olduğumu ispatlarım, şöhretime şöhret katarım..

İnanın bu tür konuları yazmaktan hiç haz etmem.

Sanat nedir, sanatçı kimlere denir?'i sentezlemek adına bu tür konuları vurgu ile yazılması gereken konular olduğunu düşünüyorum..

Öte yandan aynı grup seks iddiasıyla tutuklanıp serbest bırakılan Nihat Doğan için ne demeli?

Çifte standart değil mi?

Öyle ya, hem aynı otelde aynı kadınlarla farklı sürelerde hem Yıldızhan, hem de Doğan ile birlikte olsunlar, Nihat Doğan sanki olayın içinde değilmiş gibi fatura İzzet Yıldızhan'a çıkarılsın.

Bu, olayın diğer boyutu.

Asıl boyut, Yıldızhan, Doğan ve benzer kişilerin toplumun değer yargılarına ters düşen davranışlar sergilemeleridir.

Sadece Yıldızhanlar, Doğanlar değil, şöhret dışı her birey yaşına uygun hareket etmesini bilmelidir. Hayat sadece cinsellikten ibaret olmadığını düşünerek hareket etmesini öğrenmelidirler.

 
Toplam blog
: 2327
: 450
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..