Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Temmuz '21

   
  Kategori
  Sinema
   

  Güncel En İyi Yabancı Diziler

  2021 yılı itibariyle piyasada birçok dizi bulunmakta. Herkes kendine en uygun olanı aramak için araştırmalara girmekte. Biz sizler için en iyi yabancı dizileri derledik. Size kalan sadece içinden size uygunu seçmek olacka.

   

  1. Breaking Bad
   Ölümcül bir akciğer hastalığına yakalanan kimya öğretmeni Walter White’nın hayatının baştan sonra değişimini ekrana sunuyor. Maddi zorluklara karşı ek işte çalışan başrol, malum haberi alınca tehlikeli bir karar verir. Eşine ve engelli oğlu Jr.’a hayatlarına devam edebilmeleri için bir miktar para bırakmak ister. Hızlı ve kolay para kazanabilmek için kimya öğretmenimiz 1. sınıf bir uyuşturucu pişiricisine dönüşür.

    
  2. Band of Brothers

   II. Dünya Savaşı sırasında ünlü Normandiya çıkarmasına katılan hava kuvvetleri Easy bölüğü, savaşın getirdiği her türlü şarta göğüs germeye çalışır. Ölümlerin ve yaşama mücadelesinin getirdiği sorunlar, sorulara dönüşür. Savaşın gerekliliğini sorgulamaya başlarlar.

    
  3. Chernobyl
   1986 yılında yaşayan Çernobil faciasını 5 bölümle anlatan mini bir dizidir. Ukrayna’da meydana gelen nükleer santraldeki kaza yüzünden 31 kişi yaşamını kaybetmiştir. Radyasyondan etkilenip genetik rahatsızlığa kapılan canlı sayısı ise yüz binleri aşıyor.

    
  4. Game Of Thrones
   George R.R. Martin romanından uyarlanmış bu dizi Westeros krallığının taht oyunlarını yaşatıyor. Bu oyunun piyonu entrika, fil ve atları yüksek zümredekiler, kaleleri bölgelerin sadakati, veziri ise olağan üstü varlıklar. Dizinin başrolü taht, geriye kalan her şey gözden çıkarılabilir.

    
  5. Rick And Morty
   Ayyaş ve dahi büyük baba Rick ile onun akıl yoksunu torunu Morty’in maceraları Dünya’yı aşıyor. Genelde uzay zaman yönünde bilim kurgusal senaryo içeren Rick And Morty komedi yönüyle de baskınlık kurmuştur.

    
  6. The Wire
   Amerika’nın Baltimore adlı şehrinde polis, mafya ve siyaset üçgeninin kesişim yönlerini cesur bir şekilde konu eder. Gerçek hayattan esinlenilmesi sebebiyle büyük bir önem taşır. Çeşitli dergiler ve yayınlar tarafından en iyi dizi olarak da seçilmiştir.

    
  7. The Sopranos
   Tony Soprano’nun liderlik ettiği bir İtalyan- Amerikan mafya ailesinin siyaset ve suç alanındaki maceraları içeriyor. Tony Soprano bir taraftan mafya işiyle uğraşırken bir taraftan da görüştüğü psikiyatr ile bu cani dünyayı farklı bir şekilde anlamlandırıyor.

    
  8. Sherlock
   Sıhhiyeci gazi Dr. Jhon Watson geçim sıkıntısı yaşarken bir gün ev arkadaşı arayan Sherlock ile yolları kesişir. Sherlock dizi içinde adlandırdıkları üzere çıkarım yapma biliminde olan uzmanlığı sayesinde çözemediği dava yoktur. Kısa süre içinde iyi iki arkadaş, en zorlu görevleri üstlenir.

    
  9. True Dedective
   17 sene önce sonuçlanmayıp kapanan dava aynı dedektifler Rust Cohle ve Martin Hart tarafından yıllar sonra tekrardan açılır. Yeni ipuçlarını keşfettikçe aslında davanın çok daha gizemli ve karanlık olduğunun farkına varırlar.

    
  10. When They See Us
   Yaşanmış olaydan esinlenilen dizi cinsel tacize uğrayan kadının failini bulmakla alakalıdır. 5 siyahi genç, olay yerine yakın olması sebebiyle yakalanır. Yasalar ve silahlı kuvvetler ön yargılı tutumuyla masum oldukları halde onları hapse tıkar. 14-16 yaşlarındaki çocuklar hak mücadelesi vermelidir.


   Kaynak: En iyi yabancı diziler
   
  Toplam blog
  : 1
  : 149
  Kayıt tarihi
  : 23.07.21
   
   

  Film ve dizi izlemeyi seven, okuyan, yazan birisiyim. ..