Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Temmuz '21

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
 

Güneş gibi parlayalım

Sıcak bir temmuz sabahından günaydın. Bazı anlar vardır sonsuza kadar size güzel duygular yaşatır. Bu sabahta öyle anlardan birini yaşadım. Diğer sabahlara göre çok daha erken uyandığım bir günün üçüncü saatini yaşarken saat şu an 07:42 :) Havalimanında uçuş saatimi beklerken bu yazıyı yazmak içimden geçti. Zaten hep içimden geçenler ve hayal ettiklerim dökülmüyor mu satırlara :)

Her yolculuk öncesi uyku tutmaz ve çok aralıklı uyurum. Bu gece de aynı şekilde deliksiz bir uykuya hasret kalktım yataktan. Daha alarma dakikalar varken; birkaç saat sonra hayata merhaba diyecek bir bebeğin haberiydi çalan telefon. Bizim evde herkes bu duruma alışkın. Öyle geceler sabahlar olur ki... Bazen fırlayarak çıkar eşim evden. Biliriz ki doğum ve sağlık asla beklemez.

Çocukları uyandırıp yarım saat içinde evden çıkmak için tatlı bir telaş başladı evde. Hastaneye gitmek için hazırlanan bir baba, ona sarılan çocuklar. Kısa da olsa her ayrılık büyük özlem taşıyor bizim evde. Çünkü çocuklar babasına hep hasret.

Güneş henüz doğarken çıktığımız yolda belki de bebek doğmuştu çoktan. Ne büyük mutluluk bu anılara şahit olmak.

Güneş İstanbul tepelerinde yükselirken duygularımda çok yüksek. Vega'nın söylediği gibi "Bu sabahların bir anlamı olmalı"

Son iki günde hayatıma neler sığmadı ki... Art arda yaşanan mutluluklar. Önce kızımın nişan töreni, hemen ardından Sunawards- Güneş Ödülleri'nden gelen "Yılın En Başarılı Köşe Yazarı Ödülü". Kendi hızıma yetişmekte zorlanırken yaşadığım mutlulukların tarifi yok.

Bir annenin en büyük mutluluğu evladının sağlıklı, huzurlu ve mutlu olmasıdır.Kızımın ve hayat eşinin çıktığı bu ilk yolculukta mutluluklarını ve sevgilerini görmek en büyük ödül insana. Pandemi sebebiyle çok sınırlı bir araya geldiğimiz bu güzel günde yanımızda olan herkese çok teşekkür ederiz. Pandemi sürecinde özel günlere dair bir yazıda ilerleyen günlerde gelecek :) 

Her Engel Bir Fırsatmış

Yıllar sonra pandemi sürecine baktığımda "vay be" diyeceğim sanırım. Yüzyılın pandemisine denk gelen insanlar olarak hepimizin hayatı nasıl da değişti. Siz değişmeseniz bile dünya çoktan değişti. Eski dünya düzeni artık yok. Neredeyse herkes dijitalleşti ve en ötesinde kimse hayata eskisi gibi bakmıyor. 

Karantina başladığından bugüne kadar neler yaşadım, yaşıyorum ve daha neler yaşayacağım bilmiyorum. Şu günlerde aşı olmanın verdiği bir rahatlama hissi olsa da virüs hayatımızdan çıkmadı çeşitli varyantlarıyla yayılmaya devam ediyor. Maske, mesafe, hijyen hali bizim evde devam ediyor. Düşünün ki şu an bulunduğumuz uçakta hepimiz çift maske takmış haldeyiz. 

4 milyon kişi hayatını korona virüs sebebiyle kaybetmiş olsa da hayat devam ediyor. Eskiden hayatta olmaz, asla yapamam dediğim ne varsa oluyormuş. Artık hayatımda "asla" ya yer yok. Eskiden kendimle ilgili güzel haberleri de paylaşmaktan imtina ederdim. Ne gerek var canım elbette duyulur, öğrenilir diye düşünürdüm. Şimdi paylaşıyorum. Belki bir kişiye ilham olur yaşadıklarım. Hem hayat paylaşınca daha güzel değil mi?  

Dün (11 Temmuz 2021, Pazar) Olcay Kutluca Media'nın düzenlemiş olduğu "Güneş Ödülleri" Akatlar Kültür Merkezi'nde gerçekleşen törenle sahiplerini buldu. "Yılın En başarılı Köşe Yazarı Ödülü" ne layık görülmek benim için büyük mutluluk. Ödüle layık gören ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.  

Pandemiyle birlikte çok zor günlerden geçtik. Şu anda da pandemi ve virüs ile yaşıyoruz. DSÖ'nün pandemi ilan ettiği andan itibaren tüm dünyada sağlık çalışanları büyük özveri ve gayretle en önde mücadele ettiler hala da ediyorlar. Bu sebeple bizim için pandemi çok farklı boyutta. Aile olarak Covid-19 geçirmemiş olsak da eşim birçok doktor arkadaşını koronavirüs sebebiyle kaybetti. Güneş Ödülleri'nde aldığım bu ödülü -tören sırasında da söylediğim gibi" eşim Dr Hüseyin Mutlu nezdinde tüm sağlık çalışanlarına adamak istiyorum.

Önce insan, önce sağlık bakış açısıyla 7/24 yanımzda olan tüm sağlık çalışanlarımız çok değerli. İyi ki varsınız. Pandemi sürecinde aldığım üçüncü ödül olan Güneş Ödülleri- Yılın En Başarılı köşe Yazarı Ödülü benim için büyük motivasyon kaynağı. Yazmaya, paylaşmaya, üretmeye ve inandığım ne varsa onu yapmaya devam edeceğim.

2005 yılından bu yana yesimmutlucom ile başlayan dijital hayatımda yazılarımı okuyan, paylaşan, beni koşulsuz destekleyen Duygu Bay ve Milliyet Pembe Nar ekibine, iyi-kötü her anımda yanımda olan Şenay Şaşmaz Sadıç'a, sosyal medyada takip eden herkese ve aileme çok teşekkür ederim.

Hayat sizlerle güzel. 

Yeşim Mutlu

Instagram @yesimmutlu @yesimmutlu71

 

 

 
Toplam blog
: 127
: 121
Kayıt tarihi
: 25.03.15
 
 

1971 Çanakkale doğumlu, İstanbul'da yaşıyor. Melis, Maya Su ve Mira'nın annesi. Uzun yıllar sağlı..