Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ekim '07

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
311
 

Güzel sanatlar

"Kahrolsun PKK"
"Kahrolsun PKK"...
..anladık de..neden hiç kimse "Kahrolsun Amerika..Kahrolsun Emperyalizm" sloganlarını kullanmıyor?
PKK yı ABD oluşturduğu ortada değilmi.?
Çatışmalarda ele geçirilen silahlar'ın çoğu ABD yapımı olduğu ve gencecik yavrularımızın hayatlarını katlettiren'in baş aktör'ünün ABD olduğunu bilmiyormuyuz.? Biliyoruz ama sesimizi çıkaramıyoruz.. Neden..?

Neden görsel ve basılı medyamızla birlikte üstüne üstüne gitmiyoruz ABD nın..?
Köşe yazarlarımızla birlikte neden ABD ye karşı tutumlarımızı sergilemiyoruz.?
ABD ortadoğu petrollerinden nemalanmak, hatta ele geçirmek için Irak, İsrail, Türkiye ve Terör örgütü PKK yı figüran gibi kullanarak oyununu oynarken göremiyoruz.? evet oyun..! tıpkı bir tiyatro oyunu gibi.!

Ayrıca PKK ile kürt kökenli kardeşlerimizi özdeşleştirmek son derece yanlış..
Kürt kökenli kardeşlerimiz PKK ya karşıdır..terör istemiyor..Kürt kökenli mehmetciklerimiz dağlarda teröristler ile savaşıyor..bu nasıl bir çelişkidir.?

ABD, terör örgütünü bitirmek istemiş olsa, bitiremezmi.?Medem güç ekonomide, Barzani ve Talabaniyi susturamazmı.?

ABD bir vampir gibidir..
12 eylül öncesi öğrencilik yıllarımda sol görüşlü arkadaşlarımdan "Kahrolsun Amerika, Kahrolsun Emperyalizm"gibi sloganlar duyardım.. Bugünler için kullanıyorlarmış o sloganları demekki..
Hiçbirşey'in geç'i yoktur..
Tüm sivil toplum örgütleri, medya, basın...ve kürt kökenli kardeşlerimiz önde olmak koşuluyla hep birlikte "Kahrolsun Amerika, Kahrolsun Emperyalizm"yürüyüşleri yapalım..

İkinci önerim, Doğu ve geri kalmış bölgelerimize Güzel sanatlar'ın kolları olan özellikle Tiyatro salonları ve çeşitli sanat etkinliklerini sergilenebilecek kültür merkezlerinin açılmasıdır..
Sanat yapıldıkca terör kendiliğinden susacaktır...

Sevgiler

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sanat yapıldıkça terör kendiliğinden susacaktır önermenizin bilimsel tespitlerle gerekçelendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Sanatın en yaygın olduğu ülkelerin başında ABD gelmiyor mu? ABD de sanatın çok yaygın ve gelişmiş olması onların terörün bir aktörü haline gelmesini engellemiyorsa sizin kurduğunuz sanat-terör nedensellik ilişkisinin haklılığıda tartışmaya açık olur. Bana göre sanat bir toplumu geliştirmez, ama gelişmiş toplumların sanatları ve sanat anlayışları da gelişir. Buradaki nedensellik ilişkisinin doğru sıralamada kurulması gerektiğini düşünüyorum. Diğer taraftan "kahrolsun ABD, kahrolsun emperyalizm" türü sloganlar zaten her gün hem de bütün dünyada atılıyor, ama hiç bir şey de olmuyor veya değişmiyor. Kahır okuyarak veya dua okuyarak dünya değişseydi, hayat çok daha kolay olurdu. Saygılar ve sevgiler

Matilla 
 01.11.2007 10:54
Cevap :
katılıyorum size ama sanat insanlara höşgörüyü, iyimserliği,barışık olmayı öğretir.sanat enazından kandırılmayı önler,teröristleri kandırdıkları gibi..ABD yönetimi sadece güdümlenendir..güdenler ise yeraltı dünyası olduğunu düşünüyorum..bizde de şehit kandırmacalarla yeraltı dunyasına güdülüyoruz..selamlar teşekkürler  01.11.2007 11:21
 

Sonuna kadar katılıyorum size. sivrineklerle uğraşmayalım , bataklığı bu hale getirenlerle uğraşalım demiştim bende bir kaç gün önce. Benimle aynı fikirde birilerinin olduğunu görmek beni mutlu etti. Çünkü bilinçli olarak talabani şunu söyledi , barzani bunu söyledi.... Halkı oyalayıp duruyorlar.

basak_33 
 31.10.2007 17:02
Cevap :
aynı dılde konuştuğumuz için bende mutlu oldum..katkınızdan dolayı teşekkür ederim  31.10.2007 17:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2326
Toplam yorum
: 1111
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 447
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster