Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Şubat '09

 
Kategori
Mizah
 

Hasattan sonra

Hasattan sonra
 

Başbakan ilk defa bir konuşmasında Çanakkale, kurtuluş savaşı ve Atatürk'ü bir arada söyledi. Ve dediki: "Biz sıradan bir millet değiliz. Evet sıradan bir millet değiliz. Ama sayenizde, sıradışı olma yolunda hızla ilerliyoruz.

Ayakkabı fırlatma modası tuttu. Biri de bizim MEB Bakanımıza ayakkabı fırlatmış. Markası ne? Altı delik mi ? Bilinmiyor. Bush'a ayakkabı fırlatan Iraklı, zamanında ayakkabısını Saddama fırlatsaydı, bu gün Amerikan askerinin postalının altında ezilmeyeceklerdi. Aslında Irak ta ayakkabı fırlatılacak o kadar çok cemaat lideri varki, ayakkabı yetmez. Merak ediyorum, Amerikalılar ile savaşırken kaç Iraklı öldü? Cemaat savaşlarında kaç Iraklı öldürüldü. Amerikalılar gitse de, bu ülkeye, bu kadar ölüden sonra barış gelir mi? Şii-Sünni, Türkmen- Kürt savaşları sırada bekliyor. Müslümanlar arasında olur böyle şeyler. Cennette yer bulmak o kadar kolay mı?

Valilik kanalıyla Güneydoğu'da şimdi de beyaz eşya dağıtılıyor. Vatandaş sabah kapıyı açıyor. Bir de bakıyor ki;
Çamaşır makinası, buz dolabı, fırın, kapının önüne sıralanmış. Yakında damat ve gelin de dağıtırlar. Kapı çalınır. Adam kapıyı açar. Kapının önünde bir hatun. Bıyır bi şeymi istediniz? Şey, beni AKP den gönderdiler. Beyazlarda arkadan gelecek. İmam da yolda. Resmi nikah hasattan sonra yapılacakmış.

Ne demiştik: Biz sıradan bir millet değiliz. Biz sıradışı olma yolunda hızla ilerliyoruz....

 
Toplam blog
: 820
: 326
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..