Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ağustos '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
 

Hayallerimizin sınırı var mı?

Hayallerimizin sınırı var mı?
 

Hepimiz hayal kurarız. Bazı insanlar hayallerin boş olduğunu düşünürler. Bence bizleri yaşatan yarınlara bağlayan hayallerimizdir. Hayallerin birgün gerçeğe dönüşeceğini inanlardanım. Hayallere inanmayanların bile hayalleri vardır.

Siz neyle ilgili hayaller kurarsınız? Hayalleriniz sınırı var mı? Yoksa gerçekçi hayaller kurmak mı sizi rahatlatır?

Hayalsiz yaşanmaz. Geleceğe dair hangimiz planlar yapıp hayaller kurmuyoruz ki? Buluşlar, icatlar yapanlar önce hayalle başlamadılar mı? İş hayatında kariyer sahibi olmak herkesin hayali değil midir? Daha iyi bir gelecek kurmak, güzel bir ev, araba, tatil, ünlü olmak, yaptığımız işlerle adımızdan söz ettirmek, kalıcı işler yapmak gibi bir çok hayallerimiz vardır.

Bir de duygusal hayallerimiz yok mudur? Mükemmel bir aşk, masallardaki gibi bir evlilik herkesin hayalidir.

Hayaller sınırlanmamalıdır. Adı üstünde hayal kurmak. Yatağınıza yattığınızda kurduğunuz hayalleri bir düşünün. İnsanoğlu her zaman daha iyisini ister. Elindekiyle yetinmez. Hayallerle yola çıkıp gerçeğe dönüştürenler o kadar çoktur ki... Yeter ki hayallerinize inanın. Başaracağınıza ve günün birinde gerçekleşeceğine inanın. Hayallerinizin peşinden gidin. İstediklerinize kavuşacağınızı göreceksiniz. Hayalleri gerçeğe dönüştürmek sizin elinizde, yapabilirsiniz. Yeter ki gönülden isteyin.

Mesela mutlu bir aşk ve evlilik mi istiyorsunuz. Bu bir hayal değil ki sizin elinizde olan bir olaydır. İsteklerinizi belirleyin ve harekete geçin. Kazanan siz olacaksınız. Daha iyi bir yaşam mı istiyorsunuz. İşinize dört elle sarılın. Kendinizi geliştirip iyi bir konuma gelin. Gerisi zaten gelecektir.

Hayallerinizi sınırlamayın. Hayallerinizin peşinden koşun ve hayallerinize kavuşun. En olmayacak hayaller bile bir gün gerçek olacaktır. İsterseniz bir yere hayallerinizi ve gerçekleşmesi için gerekenleri yazın. Yavaş yavaş bunları uygulayın. Günün birinde geriye dönüp baktığınızda gerçekleşmeyecek hayal olmadığını göreceksiniz. Hepsi gerçekleşse bile hayaller bitmez. Hergün bir yenisi eklenir hayatınıza.

Hayallerinize ve umutlarınıza sımsıkı sarılmanız dileğiyle....

 
Toplam blog
: 60
: 2933
Kayıt tarihi
: 30.06.06
 
 

Memur olduğum için Türkiyenin çeşitli illerini gezmekteyim. Yaşamı seven, hayatını daima daha iyi ya..