Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Nisan '16

 
Kategori
Psikoloji
 

Hayata ekmek!

Hayata ekmek!
 

Bu dünyada yaşarken hayatın zevklerini atlamamak, küçük şeylerden mutlu olmak, doğayla uyumlu yaşamak, işte yaşama gayemiz bu kadar basit olmalı! Basit derken yalın anlamında basitlikten bahsediyoruz ve ayrıca bu hayatı benimseyecek kadar görgülü olmaktan da!

Eski dostlarımızdan biri, gönlünün peşinden koşarak bir Rock Grubu kurmuş ve solistliğe başlamış. Beraber yıllarca söylediğimiz şarkıların üstüne inisiyatif kullanarak böyle güzel ve faydalı bir eyleme geçmiş! Garanti Bankası’nda üst düzey bir yöneticinin tüm ihtişamına rağmen kendini yalınlaştırması takdire değer bir davranış!

40’lı yaşların bize getirdiği en büyük katkı bu, hayatımızı kaliteli yaşamak! Kaliteli yaşamaktan kastederken isteklerimizi yapacak kadar bilinçlenmeyi kastediyorum. Yoksa zamanında biz de en gözde ve popüler yerlerin müdavimi olmuş, saatlerce içip büyük rakamlarda hesap bırakmış kişileriz. Ve hatta ünlülerle sohbetler yaparak popüler figür haline gelmişliğimiz de mevcuttur. Tüm bunları yapabilmek için korkunç sürelerde çalışıp bir güne 72 saat sığdırdığımız günler olmuştur. Tabi böyle bir tempoda yaşayan her kişi gibi depresyondan kurtulamayacak kadar karmaşık, çapraşık ilişkiler yaşamışlığımız da mevcut! Ve tüm bu yaşadıklarımızı MODERN HAYAT olarak adlandıracak kadar APTAL-APTAL gezindiğimiz ve üstüne üstelik KENDİMİZE ABDAL SIFATINI YAKIŞTIRDIĞIMIZ nafile kişilik dönemleri!

Bütün bunlar geride kaldığı için son derece mutluyum. Özellikle o yarışmacı kişilikten son derece naif bir hayata merhaba demek ve üreteceksek bunu bir para gayesiyle değil de insanlık adına yapacak kadar verimli ve olgun kişiliğe doğru yelken açmak! Bizim yıllarca bolca kullandığımız OLGUNLUK sıfatını sonunda sahiplenecek davranış düzeyine ulaşmak. Ve her şeyden daha önemlisi, cinsiyetçi yaklaşımını –pozitif ayrımcılık dahil- sonlandırmak!

Tamam, kabul ediyorum, Türkiye’de yaşamak zor bir süreç ve belki de bu sınırsız çöküşün arkasından bambaşka bir güneş doğacak –ki ben gerçekten buna %100 inanıyorum. Çünkü gençliğimde sık-sık depresyon yaşamış biri olarak çöküşün bir başlangıç olduğunu bilecek kadar tecrübem var! Ve ülkem için de aynı şey olacak nitekim biliyorum ki milletimin de her türlü davranış bozukluğuna vakıfım artık! Türk ahlaksızlığının da sınırsızlığını görerek sınırlarımızı öğrenebilecek seviyeye geldiğimizi düşünüyorum! Ve bundan sonra yapılacak her eylem –eşyanın tabiatı gereği- artı yönde olacak!

Ve bugünden itibaren hayata yeni hayatlar ekmeğe başlıyorum...  

 

 
Toplam blog
: 631
: 293
Kayıt tarihi
: 10.04.11
 
 

Eric'i külden yarattım. Tamamıyla benim eserim. Söyleyeceği çok sözü, söylemek istediği az sözü. ..