Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Nisan '12

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1543
 

Hizmetçi ruhlu kadın, her erkeğin gönlünde yatan aslan

Hizmetçi ruhlu kadın, her erkeğin gönlünde yatan aslan
 

Eski çamlar bardak olduğundan beri, ilişkilerde “Ah nerede eski hatunlar” dönemi başlamıştır erkek için. Günümüzün kariyer sahibi olmak için, müthiş bir azim ve kararlılık gösteren kadınının, pek tercih edilir bir yanı olmadığı; hatta erkeklerin köşe bucak kaçtığı kadın tipi olduğu, herkesin de malumudur!

Bakmayın siz; kadın kendini geliştirsin, söz sahibi olsun, meslek edinsin, yükselsin, kariyer yapsın kelamlarına. Dil öyle söylüyor ama; kalp nasıl tasdik ediyor düşünmek lazım!

Başarılı ve güçlü kadın olmak zor olduğu gibi, bu zorluğun üzerinde dirençle durmak ayrı bir beceri gerektirmektedir. Üstelik işin içine, karşı cinsle alakalı bir gönül sevdası kırıntısı serpmeye niyetleniyorsanız, vay halinize. Bulması, tanıması, kabul etmesi zaten kılı kırk yaran bir niyet sapması gerektirirken; sürdürme becerisini gerçekleştirmek her babayiğidin harcı değildir.

"New York Times'ın başarılı bir kalemi olacağıma hizmetçi ruhlu bir kadın olsaydım, uzun süreli ilişkiler kurma konusunda çok daha başarılı olurdum. Maalesef erkeklerin aradıkları, beyinsiz ve güzel kadınlar!"(M. Dowd)

Kendini kanıtlamak ve kadın cinsine ait olmanın gücünü göstermek için mücadele eden kadın, havanda su mu dövüyor bu durumda?
Verilen o kadar uğraşı boşuna mı?
Öğrenilen bilgiler, zaman harcanan emekler, her şeyden fedakarlık edilip geliştirilmeye çalışılan beyin; mutlu bir ilişki için yeter değil mi?

İyi eğitim almış ve iş yaşantısında başarılı olan kadın, 'Yalnız kadın' olarak bilinir eskiden beri... Yoğun iş hayatı, kadının şahsi mutluluğunu ve evliliğini zedeler. Bu sebeple kendini iş hayatına veren kadın, yalnız kalmayı tercih etmiştir. Evlenseler bile boşanma ihtimalleri yüksektir! Boşanmazlarsa da evlilikleri daha da mutsuz olur. Bir de seks yaşantıları sıkıcıdır, diye bilinir!

Peki başarılı kadınlar, çekiciliklerini kaybetmek için mi kendilerini eğitiyorlar? Geleneksel düşünce tarzında, "Entelektüel kadınların, bir erkeği elinde tutma ve çocuğa bakabilme kapasiteleri; gerçek kadınınkinden(!) daha düşük" şeklinde yerleşmiş olmasının sebebi nedir?

1873'te Harward Tıp Fakültesi'nde zamanın seçkin profesörleri; yüksek tahsilin zorluğunun, kanı rahimden beyne doğru yönelttiği gerekçesi ile yüksek eğitim gören kadınların daha huysuz ve de kısır olduklarını açıklamıştı. Kadınların eğitim ve iş hayatında rekabete girmeleri; hakkını savunan, iddialı ve bağımsız şahsiyetler olmalarına sebep olduğu için, sadakat göstermeleri de zorlaşıyormuş.

Bir başka deyişle, bu tip kadınların romantik ilişkilere girebilmeleri veya sürdürebilmeleri daha zor. Çünkü yeteri kadar aptalı oynamıyorlar ya da bazı erkeklerin anlamsız egolarına boyun eğip, haksız davranışlara karşı uysal olamıyorlar.

Bu durumda, gittikçe işin içinden çıkılmaz bir hale doğru gidişin, yumağını açmak için mücadele etmeye başlıyoruz. Her ne kadar, “Günümüz erkekleri güçlü, bağımsız, enerjik, akıllı kadınları beğenirler ve isterler” sözü ortalıklarda dolaşsa da; durum ani bir virajla farklılık gösterebilir.

Kadının gücünü kullanma şekli, erkeğin ilişkide var olma sebebini tümden yok ediyorsa; o zaman kendisine ihtiyaç duyan ve isteklerini yerine getiren bir kadını bulmayı tercih ediyor erkek. Eee, yıllarca kariyer için didinen bir dişinin erkekeğin yörüngesine girmesi pek mümkün olmayacağına göre, eski zihniyete dönüş günleri çok yakında huzurlarımızda olacak demek ki.

Yoksa, hiç eski kafadan ayrılmamış mıydı adem tayfası?!

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınızı çok beğendim. Erkekler artık bu tip kadınlara alışmak zorunda çünkü kadınlar bilinçleniyor. Belki biraz yavaş ama daha da hızlanacak. Dahası erkekler kadınlara değer vermeye başlayacaklar eskisinden daha çok. Sadakat sadece kadınlara özgü bir şey olmayacak mesela. Yüreğinize sağlık.

umutheart 
 02.05.2012 18:47
 

Yazınızda üzerinde durulması gereken önemli satır başları var.Kadınlarımızın okuması lazım.Yalnızca çok okumak kültür sanat spor la kendini geliştirmek değiştirmek yetmiyor; bir de doğru bilinçlenmek lazım.Ayrıca kadınlar bütün bunları neden erkekler için yapacaklarmış ben bunu anlamıyorum.

Kerim Korkut 
 14.04.2012 9:41
Cevap :
teşekkürler*sevgiler*  14.04.2012 11:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 432
Toplam yorum
: 2300
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 6143
Kayıt tarihi
: 08.10.06
 
 

Med cezir içinde kafasına estiği gibi yaşayan bir havva kızı birazcık kağıt kalem aşinalığı olmas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster