Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Eylül '18

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
110
 

İhtiyacınız Olan Yüz Germe mi? Mini Yüz Germe mi?

İhtiyacınız Olan Yüz Germe mi? Mini Yüz Germe mi?
 

Bu resimde kırmızı gösterilen çizimlerde ameliyat kesi yerlerini görüyorsunuz


Son dönemlerde hastaların sıkça talep ettiği fakat hakkında kafa karışıklığı olan bir ameliyat yöntemini açıklamak ihtiyacı doğdu. Yüz germe ameliyatı nedir..? Yüzümüzün hangi bölgelerini düzeltir..? Mini yüz germe ameliyatı ile olan farkları nelerdir..? Boyun Germe ameliyatı nedir..?
 
Yüz germe ameliyatı esas itibarı ile kulak önü ve kulak arkası kesilerden yapılan cerrahi bir işlem...Genel olarak yüz ve boyun bölgesinde ortaya çıkan sarkmaları düzeltmek amacıyla kullanılır..Demek ki yüz germe ameliyatı dediğimiz durum hem yüz bölgesi hem de boyun bölgesini içine alan cerrahi bir işlem...Yani yüz germe ameliyatı derken esasında hem yüz, hem de boyun germe ameliyatından bahsetmiş oluyoruz.

Son 10-15 yılda ise plastik cerrahide yaşanan değişimlere paralel yüz germe ameliyatı da evrimsel değişime uğradı. Örneğin boyun bölgesinde henüz sarkması olmayan ama yüzünde sarkması olan hastalara ne tür cerrahi işlemler uygulanacak? İşte mini yüz germe ameliyatı bu ihtiyaçtan ortaya çıktı. Sadece kulak önünde yapılan kesi ile sadece yüz bölgesindeki sarkmalar tedavi edilir, kulak arkasında kesi yapılmaz ve boyun bölgesinde işlem gerçekleştirilmez. Kesi daha küçük olduğu için ismine ne "mini yüz germe ameliyatı" adı verildi.
 
Mini yüz germe ameliyatı tanımlanınca haliyle boyun germe işlemi de tanımlanmış hale geldi. Şöyle ki; sadece boyun bölgesinde sarkması olan ama yüz bölgesinde yaşlılık belirtileri olmayan hastalara da sadece kulak arkasından yapılan kesiler ile "boyun germe" ameliyatı yapılabilir düşüncesi ortaya çıktı...Böylece boyun germe ameliyat teknikleri de oluşturulmuş oldu.
 
Kısaca, biz plastik cerrahide yüz germe ameliyatı dediğimizde hem yüz hem boyun germe ameliyatından bahsediyoruz...Mini yüz germe ameliyatında sadece yüz, boyun germe ameliyatında ise sadece boyun bölgesi işleme dahil edilmektedir.
 
Herkese iyi haftalar diliyorum.

Op. Dr. Ali Tufan Soydan
www.alitufansoydan.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 352
Kayıt tarihi
: 15.04.15
 
 

1996 yılında İstanbul Çapa Tıp Fakültesi'nde başladığm tıp eğitimini 2002 yılında tamamlayarak tı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster