Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Eylül '12

 
Kategori
Blog yazarları tartışıyor!
Okunma Sayısı
269
 

İmam-Hatip Lisesi kayıtlarında patlama olmuş!

İmam-Hatip Lisesi kayıtlarında patlama olmuş!
 

Bu "patlama" nın  dini ve demokrasiyi anlamamakta ısrarcı olan bazıları için nükleer patlamadan daha "tehlikeli" olduğunu biliyoruz.

Müslüman memleketinde salyangoz satmaya alışmış olanların, şimdi o salyangozlarını kendileri yemek zorunda kalmaları vücud kimyalarını iyice bozuyor, farkındayız.

28 Şubat dayatması ile önü kesilen "din eğitimi" nin, dayatmanın ortadan kalkması ile geniş halk kitleleri tarafından yeniden itibar görmesi-ki bunun mekanı da İmam-Hatip okulları oluyor- laikçi militanları sancılandırıyor, anlıyoruz.

Ama, sonunda halkın iradesinin karşısında hiç bir gücün duramadığının bir kere daha ortaya çıkması, diktatör ve diktatörlük özlemcilerinin kalın kafalarını biraz inceltecek mi bunu da bilmiyoruz.

Bildiğimiz şu ki, İmam-Hatip mezunu bir  siyasetçiyi  on yıldır, giderek artan oranda destekle, başında tutan   bu millet, şimdi yeniden çocuklarının din eğitim alarak yetişmesi gayretine düşmüş bulunuyor.

Millet İmam-Hatip'ten ne bekliyor?

Bu soru'ya Milleti anlamaktan uzak olanların vereceği cevapla, milletin içinden insanların vereceği cevap taban tabana zıttır:

Dayatma rejimlere taraftar olanlar, dini rafa kaldırmayı ve onun yerine kendi ideolojilerini ikame etmeyi hedefledikleri için, milletin çocukların "tek tipçi " yetiştirmek üzere tezgahlarını kurdular. İçinde asla dinin olmadığı bir sistemdi bu.

Diktatörlük, milletten sadece para(vergi) veya asker istemiyordu; milletin çocuklarını da istiyordu... Onları,  babalarının, annelerinin inançlarına ters insanlar olarak yetiştirmek için...

Oysa, millet çocuklarını dinli imanlı ve aynı zamanda ilimli irfanlı yetiştirmek gayretindeydi. Çocuğum hem inancını öğrensin, hem Allahına, Peygamberine saygılı olsun; hem annesine babasına muti olsun, hem de üniversite okusun bir meslek edinsin istiyordu insanlar.

Bunun yolu da, onlara Allah'ı, Peygamberi, Ana-baba hakkını ve tüm kainatı sevdirmeyi öğretecek, bu arada onların dünyevi donanımlarını da sağlayacak bir okula göndermekti...Bu okulun ada da: iMAM-HATİP OKULU idi...

Necip Fazıl'ın ifadesiyle "Devrimbaz yobazların" kendileri için tehlike gördükleri işte bu okullar ve bu okullarda yetişmiş insanlardı. Bu yüzden, bin bir türlü hukuksuzlukla ve ülkeye çok pahalıya mal olan uygulamalarla İmam-Hatipleri (bu arada tüm Meslek Liselerini) boğazladılar adeta...

Şimdi gelinen noktada ise, Mlllet yeniden bu okullara teveccüh gösteriyor. Çünkü, insanlar gençlikteki yozlaşmanın, imansızlaşmanın neye mal olduğunu görüyor; çocuklarını bu hayasızlık seli içerisinde kaybolmasını istemiyor.

Efendiler!... Bu ülkenin çocukları, gençleri hepimizindir. Lise de okuyan da İmam-Hatip de okuyanda bizimdir. Ama, hangi okulda, hangi eğitimle bunları "bize göre" yetiştirebildiğimiz önemlidir.

İmam-Hatipler bu ülkenin- hatta tüm İslam aleminin- bir şansı olmuştur; bir lütf-ı ilahidir ve büyümeye hizmet üretmeye devam edecektir.

İsteseniz de istemeseniz de!...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Okuduğunuz gazete bunu yazmazlar belki haberiniz olsun diye yazdım. Buna göre akaryakıtta litre başına 30 kuruş vergi zammı yapılırken, rakıda 11 TL, vokta ve cinde ise 12 TL’yi bulan oranlarda vergi zammı yapıldı. NTV’nin haberine göre Maliye Bakanlığı’nin bir süredir üzerinde çalıştığı tedbir paketi kapsamında alınan önlemler bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, akaryakıt, alkollü içecek ve tapu harçlarında vergi zammı yapıldı. Akaryakıtta 95 oktandan düşük, kurşunsuz 95 oktan ve kurşunsuz 98 oktan ise litre başına 30 kuruş, motorin ve lpg için ise yine litre başına 30 kuruş oranında zam yapıldı. Alkollü içeceklerde değişen oranlarda zam yapılırken, birada 9 kuruş tutarında yapılan vergi zammı, rakıda 11 TL’yi, votka ve cinde 12 TL’yi, likörde ise 30 TL’yi buldu.

mehmet binlik 
 22.09.2012 13:57
Cevap :
Merak etme Mehmet bey kardeşim her şeyden haberim var...Sizden farklı olarak, benzine gelen indirimlerden de haberim var..Hiç zam olmasa iyi olacak da ne yapalım daha ülkemizde petrol kuyuları bulamadık.  22.09.2012 21:26
 

Doğru Dış Politika da bayağı başarılı Komşularla 0 sorundan bütün komşularla sorun'a gelindi.Bu son Film olayının da Başer Esad'ın elini güçlendireceği yazılıyor.Hatta İrana bütün kozların geçtiği yazılıyor.Şu an Amerika-İsrail yazıyor.Biz oynuyoruz.İç politika da her gün şehit,her gün zam haberleri.Türkiye ki bütün sınavlar şaibeli,Eğitim,Öğretim sıkıntılı.Ali Bey,Siz Passi flora mı içiyorsunuz?

mehmet binlik 
 17.09.2012 11:55
Cevap :
Valla o dediğin ilacı sen içsen daha iyi olacak Mehmet bey...Bu kadar kötümserlik sağlığı bozar....  18.09.2012 22:30
 

Güncel bir konuyu en iyi anlatan güzel bir yazı Ellerinize sağlık. Selam ve saygılar

SÜLEYMAN SIRRI 
 16.09.2012 13:18
Cevap :
Teşekkür ederim sayın doğrumu...Sizin de elinize dilinize sağlık...Selamlarımla  16.09.2012 13:52
 

Enerji sektörü yetkilileri, Botaş'ın aldığı fiyatın altında doğalgaz satması nedeniyle mali yapısındaki bozulmanın yanı sıra maliyet artışına bağlı olarak Ekim ayından geçerli olmak üzere doğalgaza yüzde 10-15 aralığında zam yapılabileceğini belirtiyorlar. Reuters'a bilgi veren bir yetkili, Botaş'ın 2011 yılında 1.3 milyar lira zarar ettiğini ve bu yıl zarar etmesinin yüksek ihtimal olduğunu kaydederek, "Botaş'ın aldığı gazı daha düşük fiyattan satmasının bir maliyeti var. Birkaç kamu kurumu da yüzde 10'dan az olmamak üzere doğalgaza zam yapılmasını talep ediyor. Ekonomi yönetimi son durumu değerlendirecek, talep daha yüksek de olsa doğalgaza yüzde 10-15 aralığında zam yapılabilir" dedi. En son 1 Nisan'da elektrik fiyatlarına yüzde 8.1, doğalgaz fiyatlarına da yüzde 18.72 zam yapılmıştı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Botaş'ın maliyetinin altında doğalgaz satmasının bütçeyi olumsuz etkileyen unsurlardan biri olduğunu söylemişti.

mehmet binlik 
 16.09.2012 0:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4274
Toplam mesaj
: 225
Ort. okunma sayısı
: 813
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster