Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Kasım '14

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
610
 

Işid'i kim durduracak?

Işid'i kim durduracak?
 

Şu an tüm dünya dikkat kesilmiş, bir örgütün yaptıklarını dehşetle izliyor. En çarpıcı özellikleri ellerindeki siyah bayraklar, dağınık saçları, sakalları ve yaptıkları eylemler. Daha önceki yıllarda da birçok radikal örgüt ortaya çıkmış ve birçok eylem yapmıştı. Ancak IŞİD’in bu örgütlerden önemli farkı mucizevi olarak Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) tarafından 1400 yıl önce tüm detaylarıyla tarif edilmiş olması...

Allah Peygamberimiz (sav)’a gaybe dair birçok bilgi vermiştir. Peygamberimiz (sav)’in hadislerle bizlere aktardığıHz. Mehdi (as) zuhurundan önce çıkacak siyah bayraklılar ile ilgili bilgiler İŞİD’in şu andaki durumunu birebir yansıtıyor.

IŞİD’i tarif eden hadislerden bazıları...

Peygamber efendimizin (sav) hadislerinde siyah bayraklılar olarak anlattığı İŞİD ile ilgili verdiği tüm detaylar mucizevi şekilde birer birer gerçekleşiyor. Peygamberimiz (sav)  siyah bayraklıların, yani IŞİD’in dış görünüşünü, nasıl giyineceklerini, sakallarının uzunluğuna kadar tarif etmiştir. Ayrıca toplu kıyımlar yapacaklarını da bundan 1400 yıl önce şu şekilde bildirmiştir.

Onun (siyah bayraklıların kumandanı) ASKERLERİNİN SAÇLARI VE BIYIKLARI ÇOK UZUN OLACAK, elbiseleri siyahtır ve ONLAR KARA BAYRAKLARIN ADAMIDIRLAR.  (Gaybeti Numani, sf. 303)

Allah taş kalpli ve soyu belli olmayan birini gönderecek ve zaferler onunla olacak... ONLARI (kendilerine karşı gelenleri) HİÇBİR FARK GÖZETMEKSİZİN TOPLUCA ÖLDÜRECEKLERDİR. (Gaybeti Numani, sf. 303)

Bildiğiniz gibi IŞİD ele geçirmek istediği yerleri çok çabuk ele geçiriyor. Peygamber efendimiz (sav) bu özelliklerini de hadislerinde anlatmıştır. 

Oradan bir ordu ile geri dönüp Kufe’yi ve Basra’yı BİR GECEDE ELİNE GEÇİRECEK... (Kitab El Haft El Şerif, s.174)

Kendilerine bu verilmediğinde savaşarak zafer kazanacak ve İSTEDİKLERİ KENDİLERİNE TAKDİM EDİLECEKTİR. (Meclisî, Bihârü’l-Envâr, c.51, s.87)

IŞİD’i sadece İmam Mehdi durdurabilir

Peygamber Efendimiz (sav) Ahir Zamanda Hazreti Mehdi (as)’ın zuhurundan önce çıkacağını haber verdiği bu grubun, daha sonra İmam Mehdi’ye tabi olacağını bildirmiştir. 

Naim b. Hammad Saib b. Müseyyeb’den tahric etti. O şöyle dedi. Resullulah (sav) şöyle ferman buyurdu: “DOĞUDAN BEN-İ ABBAS’A (yani arapların içinden) AİT SİYAH BAYRAKLAR ÇIKAR, onlar bir süre devam ettikten sonra, YİNE DOĞUDAN (yani OrtaDoğudan) BU KEZ KÜÇÜK SİYAH BAYRAKLAR ÇIKAR VE EBU SÜFYAN’IN SOYUNDAN BİR ADAMLA SAVAŞARAK (Yani Süfyani Hafız Esad’ın soyundan Beşar Esad ile savaşarak) MEHDİ’NİN İTAATİNE GİRERLER.” (Sonunda Mehdiye bağlanıyorlar). (İmam-ı Suyûtî, 7.11)

Görüldüğü gibi, hadislerde IŞİD’in sembollerinden olan Peygamber efendimizin mührünü taşıyan siyah bayraklı kişilerin Ortadoğu’dan çıkacağı, tarihte Müslümanlara çok büyük zulümler yaptığı için “Süfyani” olarak bilinen Hafız Esad’ın oğlu Beşar Esad’la savaşacağı ve sonunda IŞİD’in Hz. Mehdi (as)’a itaat edeceği bildiriliyor. ?Ayrıca Peygamberimiz (sav) Hz. Mehdi (as)’ın çıkış alametlerini de şu şekilde bildiriyor,

Kanz Cami-ul Fevaid: Müminlerin Emiri Resulullah (sav) dedi ki:?“ÜÇ ALAMETİN ARDINDAN İMAM MEHDİ’NİN ÇIKIŞINI BEKLEYİN.”?Kendisine sordular: “Bu alametler nelerdir?”

“SURİYELİLERİN KARŞILIKLI ANLAŞMAZLIKLARI... SİYAH BAYRAKLARIN ÇIKMASI ve RAMAZAN AYINDA KORKU.” (Bihar-ül envar, 14)

Şu an Suriye’de büyük bir iç savaş yaşanıyor, çok farklı gruplar birbiriyle çatışıyor.Siyah bayraklılar yani IŞİD bölgede hakimiyetini arttırıyor.Geçtiğimiz Ramazan ayında IŞİD şiddet eylemlerini daha da yoğunlaştırdı. Görüldüğü gibi bütün bu olaylar Peygamber efendimizin verdiği sırayla gerçekleşiyor.

İmam Mehdi devrinde tek damla dahi kan akmayacak, savaşlar duracaktır...?İmam Mehdi’nin en önemli özelliklerinden biri asla kan akıtmamasıdır. Mehdi sevgi insanıdır ve dünyaya Allah sevgisini hakim edecek. Mehdiyet devrinde silah fabrikaları kalkacak dünyada silah endüstirisi sona erecek.Dünya özlediği barışa ve güvenliğe kavuşacak.

(Mehdi’nin) Adaleti o denli olur ki, UYKUDA OLAN BİR KİMSE DAHİ UYANDIRILMAZ VE BİR DAMLA KAN BİLE AKITILMAZ. (Meclisî, Bihârü’l-envâr, c.51, s.87)

HARP (ERBABI) AĞIRLIKLARINI (YANİ SİLAH VE SAİREYİ) BIRAKIR. Hiçbir kimse arasında bir düşmanlık kalmayacaktır. Ve bütün düşmanlıklar, boğuşmalar, hasetleşmeler muhakkak kaybolup gidecektir. (İmam Şarani, Ölüm-Kıyamet-Ahiret Ve Ahir Zaman Alametleri, s. 496)

Hatta bir rivayette Mehdi’nin başa geçmesi için gelenlere "sözümü dinlemediniz, ne çok kan akıttınız"dediği aktarılıyor.

Şu an IŞİD biz İmam Mehdi’nin talebeleriyiz iddiasıyla ortaya çıktı. Ancak İslam’ın şefkat ve merhamet özellikleri yerine bağnaz sistemin etkisiyle vahşet ve kan akıtmanın makbul olduğunu düşünüyor. Ortadoğu halkların ezilmişliklerine bir tepki olarak ortaya çıkan IŞİD kana kanla cevap verme yolunu seçiyor. Oysa Kuran ahlakını temel alan şefkat, merhamet, barış ve sevgi değerlerini öne çıkarmaları, Kuran’ın ‘Dinde zorlama yoktur’ hükmü uyarınca hareket etmeleri gerekiyor.

Dünya devletleri IŞİD gerçeğinin sadece bombalamayla ortadan kaldırılabileceğini düşünüyor ki bu çok yanlış. Çünkü IŞİD bir inanç ve bir ideoloji temeli üzerine kurulmuş. Bu yüzden ancak kendilerine yaptıklarının yanlışlığı anlatıldığında bu eylemlerinden vazgeçebilirler. 

Sonuçta IŞİD Peygamber efendimizin de bildirdiği gibi sadece Mehdi’nin sözünü dinleyecek. Mehdi kendilerini Kuran’a çağıracak ve kan akıtmalarını durdurmayı emredecek. IŞİD de kayıtsız şartsız Mehdi’ye itaat edecek adeta kuzu gibi olacak. ?Birçok İslam alimi bu gerçeği bildikleri halde gizliyor, IŞİD’in Mehdi’nin zuhurunun önemli bir alameti olduğunu söylemiyor. Peygamberimiz (sav)’in Mehdi’nin gelişi ile ilgili söylediği yüzlerce alamet gerçekleşti. Mehdi geldi, biz de bir an önce zuhur etmesi için dua ediyoruz...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1102
Kayıt tarihi
: 16.05.13
 
 

Güncel, politik ve hayata dair birçok konuda makalem bulunmakta.  İpekyolu dergisi yazarıyım...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster