Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Mayıs '15

 
Kategori
İzmir
 

İzmir'i tanıyalım

İzmir'i tanıyalım
 

2 Mayıs Cumartesi günü tesadüfen öğrendim İzmir'i tanıyalım projesini. Aracımla seyir halindeyken radyodaki sunucu; İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin İzmir'i tanıtmak amacıyla tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini hemşerilerine ücretsiz olarak tanıtacağını haber veriyordu.

İlgilenenlerin ulaşabileceği telefon numarasını ve e-posta adresini de belirtti. Bilgileri aklımda tutamadığım için eve dönünce internete girdim ve belediyenin internet sayfasında detaylı bilgilere ulaştım.

Öğrendiğime göre; İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirlilerin yaşadıkları şehri daha yakından tanıyabilmesi amacıyla başlatmış bu projeyi. İki ay boyunca (Mayıs ve Haziran aylarında) cumartesi günleri gerçekleştirilecek tur kapsamında; Doğal Yaşam Parkı, Kuş Cenneti ve Homeros Vadisi ile Kadifekale’den Kemeraltı’na kadar olan tarihi akslar (Kadifekale, Antik Tiyatro, Aziz Vukolos Kilisesi, Emniyet Oteli (Mola), Hatuniye Meydanı ve Dönertaş Sebili, Emir Sultan Türbesi, Tasarım Atölyesi, Agora, Kemeraltı – Havra Sokağı, Kızlarağası Hanı) rehber eşliğinde gezilecekmiş.

Bunları okuyunca; vakit kaybetmeden izmiritaniyalim@izmir.bel.tradresine, turlara katılmak isteğimi bildiren e-posta gönderdim. 4 Mayıs Pazartesi günü de ilk iş olarak verilen telefon numarasını (293 33 62 - 293 31 37) aradım; gönderdiğim e-postayı okuyup okumadıklarını teyit etmek için. Ancak telefona cevap veren olmadı. Gün içinde birkaç kez daha aradım; cevap veren çıkmadı yine. Ertesi gün yeniden aradım ama yine cevap alamadım ne yazık ki.

5 Mayıs Salı günü akşam saatlerinde, kontenjanın dolduğunu belirten bir e-posta aldım.

Büyükşehir Belediyesi’nin bu projesini gönülden destekliyorum. Ancak; kontenjanın bu kadar kısa sürede dolmuş olması nedeniyle de üzüntümü belirtmek isterim. Tabi ki ücretsiz oluşu kontenjanın kısa sürede dolmuş olmasına neden olmuş olabilir.

Büyükşehir belediyesi yetkililerinden ricam; aynı turun makul bir ücretle tekrar ve tekrar yapılması ve daha çok kişinin bu turlardan yararlanmasının sağlanması.

Böylelikle; kontenjan kapsamında yer bulamayan ben ve benim gibi İzmir’i tanımak isteyen kişilere de bu olanak sunulmalı.  

 
Toplam blog
: 87
: 566
Kayıt tarihi
: 02.12.09
 
 

Çevre Bilimi Uzmanı – Peyzaj Mimarıyım. Yüksek lisansımı çevre sorunları ve biyokütle enerjisi üz..