Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ağustos '13

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
1357
 

Jüpiter Yengeç Burcunda

Jüpiter Yengeç Burcunda
 

Enerjisi yüksek, bereket bolluk gezegeni Jüpiter, yüceldiği burç olan Yengeçte…

Çok sevdiğim bu gezegen uzunca bir süredir burcumda ve Güneşimle kavuşumuna sadece günler kaldı. Güneşim ile kavuşumunun bana getireceği sürprizleri, olumlu enerjisini ve bereketini heyecanla bekliyorum.

Hal böyleyken, Jüpiter transitleri ile ilgili bir şeyler yazayım dedim bende...

Şimdi bu yazma işlerine merakım da sevgili Jüpiter’in etkisi altında başladı aslına bakarsanız, şu sıralar Merkür’üm ile kavuşumda kendileri, yazmamak olmaz tabi, iletişim kurmamı  istiyor benden, hem de uzak çevrelerle...

Bende aldım bilgisayarımı elime ve haklı olarak Jüpiter’i seçtim konu olarak da, bunu hak etti doğrusu sevgili gezegenimiz...

Evet Jüpiter bu yaz tam da 26 Temmuz 2013’te Yengeç burcuna girişini yapacak ve sevgili Yengeçler için güzel sürprizleri olacak.

Bir de en güzel tarafı Jüpiter’in Yengeç burcunda yücelmesi bu şu anlama geliyor, Jüpiter doğasının özellikleri olan bolluk, bereket, genişleme arzusunu bu burçta fazlası ile gösterecek, bu enerjiden hepimiz faydalanacağız sadece yengeç burçları değil. Yengeç haritamızın hangi evini yönetiyorsa o evle ilgili olacak pozitif gelişmeler, şimdi yükselen burcumuza göre Yengeç’in hangi evinizi yönettiğini belirteceğim, tabi yengeç burçları torpilli sevgili Jüpiter kendi burçlarında olacak ve Güneş’lerinin de burada olması sebebi ile bir ayrı parlayacak Yengeç’ler...

YÜKSELEN KOÇ;

Jüpiter 4.evinizde olacak; 4.ev yuvamız, ailemiz, köklerimiz atalarımızdan sorumludur ve kuvvetli bir alandır. Jüpiter aile yaşantınızı etkileyecek ve aileniz ile ilgili konulara, yuvanıza olumlu enerjisini getiriyor. 4. ev yengeç’in doğal evidir zaten ve Jüpiter burada çok rahat edecektir.

Yükselen Koç’lar daha rahat bir eve geçmek isteyebilirler bu yaz. Hatta şehir bile değiştirebilirler, evde olmaktan keyif alacağınız dönemler olacak, evinizle ilgilenmek eşya yenilemek gibi konular gündemde olacak. Yuvanız ve yaşam alanınızla ilgili konularda değişimler söz konusu, dışa dönük ve hayata daha pozitif bir pencereden baktığınız dönem olacak.

YUKSELEN BOĞA;

Jüpiter 3.evinizde olacak; 3.ev yakın çevremizden, kardeşlerimizden eğitimden ve iletişimden sorumludur. Jüpiter burada bu alanlarda genişleme getiriyor, eğitim sebebi ile seyahat edebilirsiniz, keyifli yaşama arzunuz artacaktır, seyahat edip yeni yerler görmek isteyeceksiniz. Yakın çevrenizle iletişiminiz artacaktır.  Kendinizi çok rahat ifade edeceğiniz 1 yıl olacak, ayrıca öğrenme konusunda da algılarınız açık olacak, eğitim sebebi ile seyahat edebilirsiniz. Pozitif enerjinizi öğrenme ve iletişim alanlarında kullanacaksınız.

Sizde yazmak isteyebilirsiniz, ikizler burcunun doğal evidir 3.ev.

İletişiminizin bol olduğu hareketli bir yıl olacak sizin için. Tutamayacağınız sözler vermemeye dikkat diyorum...

YUKSELEN IKIZLER;

Jüpiter 2.evinizde olacak; 2.ev varlıklarımızdan sorumludur, para kaynağımızı yönetir direkt olarak ve jüpiter burada şansınızı arttıracaktır. Para evinizi yöneten Yengeç’e Jüpiter’in gelişi sizde bir rahatlama duygusu yaratacaktır, bir süredir yükselen burcunuzda olan Jüpiter’in olumlu özelliklerini hissetmiş olmalısınız ama dediğim gibi Jüpiter Yengeç burcunda yüceliyor, İkizler burcunda pek rahat konumda değil yani siz daha olumlu etkilerini aslında bu yaz daha çok hissetmeye başlarsınız. Güzel bir iş fırsatı yakalayabilirsiniz bu vesile ile gelirlerinizi arttırabilirsiniz, para kaynaklarınız ile ilgili olumlu gelişmeler olacaktır. Elinize toplu bir para geçebilir ayrıca, ama dikkatli olmalısınız Jüpiter burada para da harcatır. Eğer dikkatli olursanız birikim yapacağınız bir yıl olacak. Jüpiter size rahatlama duygusu verecektir aman dikkat edin fazla rahatlamayın, elinize geçen paraları har vurup savurmayın, kötü günlerin de olabileceğini düşünün ve mutlaka birikim yapın derim...

YUKSELEN YENGEÇ;

Jüpiter 1.evinizde olacak bu yaz. Mizaç olarak duygusal olan yükselen yengeçlerin kısmetleri açılacak, kendinizi daha rahat ifade edeceksiniz ve hayatınız ile ilgili somut olumlu olaylar isteyeceksiniz. Yengeç öncü bir burçtur ve Jüpiter’in burada oluşu sizi atak yapacaktır, daha rahat akacak beklediğiniz olaylar önünüze düşecek dersem yalan olmaz.

Yalnız burada biraz dikkatli de olmanız lazım,  Jüpiter’in bu burçta oluşu size rahatlama ve rehavet duygusu da getirebilir ve kilo almamaya da dikkat edin derim, genişleme arzusu iştahınızı arttırabilir aman dikkat. Bu sene sizin için değişim yılı olacak, bekar olan Yengeç’ler evlenebilirler, çocuk isteyen Yengeç’ler için de harika bir sene olacak anne ve baba olmak için çok güzel bir yıl.. Zıt burcunuz Oğlak’ta bulunan Plüton’da şartlarınızı ve özellikle evlilik ve yuva bakış açınızı değiştirecek.

Şanslı fırsatları yakalayacaksınız bu bir yıl içinde.

YUKSELEN ASLAN;

Jüpiter 12.evinizde olacak bu yaz. 12.ev ruhsal dünyamızdan sorumludur. İçsel olarak huzurlu hissedeceğiniz bir dönem olacak diyebiliriz. Kendinizi sebepsiz yere içsel olarak güvende ve rahat hissedeceksiniz. Yardım etme duygularınız ön planda olacak, bunu arka planda yapmak isteyeceksiniz, göstermeyeceksiniz. Kendinizi inzivaya çekmek isteyeceğiniz bir dönem olacak. Huzur, yardımlaşma ve kendi dünyanızda olma durumları ön planda.

Meditasyon yapabilirsiniz, kişisel gelişim kitapları okuyabilirsiniz. Ruhunuza huzur veren yerlerde olmak isteyeceksiniz, rölantide olacağınız bir yıl olacak.

YUKSELEN BAŞAK;

Jüpiter 11.evinizde olacak; bu ev sosyal çevremizden sorumludur ve grup aktiviteleri vasıtası ile hayatımıza yeni insanlar girebilir. Bu ev ayrıca çok şanslı bir evdir ve Jüpiter şansı ikiye katlayacaktır burada. Hayatınıza birçok insan girebilir, bir idealinize kavuşabilirsiniz. Dostlarınız vasıtası ile bir başarı elde edebilirsiniz... Jüpiter çevrenizi genişletmek üzere geliyor. Gezeceğiniz, sosyalleşeceğiniz hareketli bir yıl olacak sizin için. Ayrıca 11.ev dernekler de demektir. Yardım kuruluşlarında bulunmak isteyebilirsiniz. Hayır işleri ile ilgilenmek isteyebilirsiniz, sosyal platformda bulunmak size iyi gelecektir.

YUKSELEN TERAZİ;

Jüpiter 10.evinizde olacak;  Evet Teraziler kariyerde parlamaya başlıyorsunuz, insan ilişkilerinde gösterdiğiniz denge ve becerilerinizi Jüpiter’in de desteği ile kariyerinize de yansıtmaya başlıyorsunuz.  10.ev kariyerimizdir ve Jüpiter burada bize güzel fırsatlar getirecektir. 10.ev haritamızın en tepe noktasıdır en görünen alandır yani, Jüpiter burada sizi parlatacak ve enerjinizi yükseltecektir. Hedeflerinize ilerlerken gerekli motivasyonu bulabileceksiniz. Fırsatları iyi değerlendirmek önemlidir, doğru kararları almak, önümüze birçok fırsat çıkabilir, bu dönemde iş değiştirebiliriz, kariyerimizde yükselme yaşatır Jüpiter. Çalışıyorsak üstlerden destek alırız ayrıca, hayatımızda bizi daha ileri taşıyacak güzel fırsatlar ile karşılaşırız.  Jüpiter’in 9.ev transitinde aldırmış olduğu eğitimde bizi kariyerimizde ilerlemek konusunda desteklemeye başlar artık.

YUKSELEN AKREP;

Jüpiter 9.evinizde olacak; Bu ev iletişim, bilim, vizyon, uzak seyahatler ve eğitimden sorumludur. Jüpiter bu transitte eğitim aldırabilir, uzak yerlere seyahat ederiz, eğitim vasıtası ile seyahatte söz konusudur. Aklımızda hep yeni bir şeyler öğrenmek isteği vardır. Felsefi konulara karşı merakımız artacaktır, ruhsal dünyamızı doyuracak konularda araştırma yaparız, akrep burcunun derine inme ihtiyacı söz konusudur ve jüpiter bu yönde araştırma için fırsatlar çıkarır karşımıza.

Yükselen Akrep’leri uzak diyarlara götürecek fırsatlar çıkacaktır bu yıl. Ayrıca yollarda aşık ta olabilir yükselen Akrep’ler.

Akrep burcunda bulunan Satürn kısıtlama ve disipline enerjisi vermekte, yükselen akrepler de bundan derin etkileniyorlar, Jüpiter 9.evde size yeni fırsatlar ve bunları değerlendirme ile ilgili fırsat yaratmak için destek olacak. Fırsatları iyi değerlendirin derim, daha iyi bir kariyer için bu ev fırsattır ve 10.ev Jüpiter transiti öncesi almanız gereken önlemlerinizi alın derim. 10.ev transitini iyi değerlendirin, benden söylemesi...

YUKSELEN YAY;

Jüpiter 8.evinizde olacak; Ortak kazançlarınızda artış yaşanabilir, eşinizin gelirinde bir artış olabilir.  Miras veya şans oyunları ile elinize sürpriz para geçebilir. Elinize geçen toplu parayla bir borç kapatabilirsiniz. ödemelerinizi daha rahat kapatabileceğiniz bir dönem olacak.

Burası Akrebin doğal evidir ve gizli saklı işlerden de sorumludur, hayatınıza gizli bir aşk girebilir mesela veya sizin gizli bir hayranınız olabilir.

Ayrıca ölüm ve ötesi konularına karşı merakınız artabilir, mistik konuları araştırmak isteyebilirsiniz.

YUKSELEN OĞLAK;

Jüpiter 7.evinizde olacak, sorumluluk bilinci gelişmiş olan Oğlaklar sürpriz yapıp evlenebilirsiniz. 7.ev direkt olarak ilişkilerimizden sorumludur ve Yengecin 7.eve girişi ile bekar Oğlaklar evlenirler bence, zaten evlilik hayatını seven ve evcimen insanlar olan Oğlak’ları da bu mutlu edecektir. Bir süredir oğlak burcunda olan plüton’da sizi dönüştürüyor zaten farklılaştırıyor. Sadece evlilik olarak ta değil genel olarak ilişkilerde büyüme ve genişleme yaşayacaksınız, 7.ev ayrıca düşmanlarımızın görünür olduğu bir evdir ve Jüpiter gizli düşmanlarınız varsa tek tek ifşa da eder.. Jüpiterin bu transiti sizi ilişkileriniz konusunda destekleyecek, yanlış giden bir ilişkiniz varsa gerçek yönünü görüp bitirebilirsiniz, yeni arkadaşlıklar ve yeni bir aşka başlayabilirsiniz.

Evlenip başka bir kente bile taşınabilirsiniz...

YUKSELEN KOVA;

Jüpiter 6.evinizde olacak, sevgili yükselen kovalar siz zaten hümanist ve mevcut koşulları korumayı seven bir yapıdasınız 6.evinizi yengeç yönetiyor ve 6.ev direkt olarak gündelik hayatımızdan sorumludur, sağlığımızdan ve günlük rutinimizden, buna iş hayatımızda dâhil.

Jüpiter’in bu transiti ile sağlık problemlerimiz varsa bu konularda bir düzelme yaşanır, kendimizi daha enerjik hissederiz ayrıca, iş ortamımızda ve günlük rutinimizde de bir düzelme olur. Yolunda gitmeyen işlerimiz varsa düzene girer ve olumlu ruh haline sahip oluruz. Çalışmaktan keyif aldığımız bir dönem olur, iş ile ilgili konularda sorumluluklarımız artabilir, çalışma arkadaşlarımız ile daha uyumlu oluruz. Astlarımız tarafından da destek görürüz, güzel iş fırsatları yakalayabiliriz. Günlük rutinimiz ile ilgili konularda şanslı olduğumuz bir yıl olacak.

YUKSELEN BALIK;

Jüpiter 5.evinizde olacak, sevgili romantik yükselen Balıklar aşk evinizi Yengeç yönetiyor ve 5.ev Jüpiter transiti ile siz bu transitte aşkı bekleyin derim.  

5.ev ayrıca çocuklardan ve şans’tan da sorumludur. Güzel gelişmeler bekliyor sizi, anne veya baba olabilirsiniz bu transitte.. Şansınızın açık olduğu bir dönem başlıyor, hayatınızda istediğiniz, beklediğiniz şans gelmek üzere... Enerjiniz yükseliyor, eğlenceye daha çok vakit ayıracaksınız, sosyal ortamlardasınız.. Şans sizden yana olacak, şartları yine de çok zorlamayın yalnız, temkinli olmakta fayda var, balık burcunda bulunan Neptün ve Şiron’u da unutmamak lazım, hayalci yaklaşabilirsiniz, aşık olacağınız insanı iyi seçin, yanlış kişilere kapılıp hayal kırıklığı yaşamayın sakın. Evet gerçekten şanslı bir dönemde olacaksınız ama unutmayın sadece duygularla alınan kararlar pişmanlık ta getirebilir. Sadece uyarmak istedim. Keyfini çıkarın Jüpiter transitinin, şansınız hep bol olsun....

Evet, tüm yükselenler için Jüpiter transitinin etkilerini kısada olsa yazmaya çalıştım tabi doğum haritamızda bulunan diğer gezegen konumları ve bunların açıları vs. bunlar tabi ki çok önemli, hepimizin kişisel haritaları belirleyici rol oynuyor. Kimimiz daha çok kimimiz biraz daha az etki ile Jüpiter’in güzel enerjisini yaşayacağız..

Benden şimdilik bu kadar, Jüpiter’in bolluğu, pozitif enerjisi hep üzerimizde olsun ...

Sevgilerimle

Berna Atay

Twitter : @BernAtay

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 4240
Kayıt tarihi
: 30.08.13
 
 

Astroloji sevdalısı olarak, yazılarımı sevgili Milliyet Blog okurları ile de paylaşmak istedim. G..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster