Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Aralık '18

 
Kategori
Siyaset
 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Doğum Günü

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Doğum Günü
 

Kemal Kılıçdaroğlu Eskişehir'de Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Buluşması'nda idi.


Doğum günleriniz güneşin daima ısıttığı kadar sıcak, güzel geçsin.

Sizi Kemal bey, Muğla’ya her geldiğinizde dikkatle izledim ve dinledim. Olayları dinleyişini, cevap verişini , duruşunu, hoşgörünü, en önemlisi sevgini. Kılıçdaroğlu çalışıyorum, diyordu her gelişinde, evet çalışıyorsunuz.

Ve, Muhtarlar ile ilgili Muğla'daki toplantınızda Muhtarlığı içeren proje taslağınızı ki, çok takdir ettim hayata geçmesi için çalışacağınızı söylemiştiniz.

Sizi örnek almak zorundadırlar. Sevginiz ve samimiyetiniz, içtenliğinizden hiç şüphe duymadım. Bu havadan hiç uzaklaşmayın olur mu?

İlk geldiğiniz anlardaki umutları, yarınları bugün şu an gibi heyecanlarını duyarım.

Ancak demokrasi diyoruz, özgürlükler diyoruz da, giderek bunlardan Parti içerisinde uzaklaşıldığı olaylar ve çalışmaları izlemekteyiz, üzülmekteyiz. Oysa ki, inancımız kesinlikle, vazgeçmeden CHP nin özgürleşmesi ve demokratik duruşudur . demokrasinin kanallarını siz çalıştırmak için açmalısınız.

Bir tek dava Anadolu'muz ve CHP ülkü uğruna yol koyacak ateşi yakmanızı.
Son olarak vatandaşa asgari ücret olarak CHP li belediyelerde 2.200 TL vereceğinizi ilan ettiniz, vereceksiniz de.

Bir de belirteceğim ki, tüm teşkilatlarınızın üyelerine CHP davası için ötekileştirmeden, birlikteliğe taşıması. Dayatmalardan uzaklaşılması.

Bir de;
Belediye Başkanları örgütü yönetmemelidir, dediniz. Siyaseti il ilçe örgütleri özgürce siyasi rüzgarla yapmalıdır. Belediye ile örgütler arasındaki ilişkiler belirli kriterlere dayanmalıdır.

Yerel Yönetim atamalarınızın unutulmamalıdır ki, Yerelde halkla buluşacak, kaynaşacak, sevilen adayların oluşması dikkatinizden kaçmaması gereken bir şey olup, yoksa vatandaşın beş yıl sancı, sıkıntı çekmesi anlamına gelir ki, çok önemli olduğunun altını daima çizerim.

Ve sizi, Eskişehir Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Buluşması'nda dikkatle dinledim, sizinle Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na dek yürüdüm. Yürürken sizi ve sokakta, caddede izleyebilmekti.

Sizi geldiğiniz gündür zaman tünelinden geçerken geleceğe , güzellikleri hedeflediğiniz ülke kadar gelecek güzel yaşlarınız, yollarınız, yıllarınız daima olsun.

Doğum gününüzde sizi selamlarım.

 

 
Toplam blog
: 642
: 524
Kayıt tarihi
: 19.07.08
 
 

Muğla'nın YERKESİK  beldesinde dünyaya gelmişim.  Yöremin o solunacak havasını, coğrafyasını çok ..