Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ocak '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
391
 

Kıbrıs!

Kıbrıs!
 

Milliyet gazetesinden alınmıştır


Sabahın saat 8.30 u. Gecenin mahmuluğu ile dost, doyası alınamayan uyku göz kapaklarımdan gitmemek için direnmekte hala. Bilgisayarı açıp sabahın ilk işi milliyet gazetesine bir göz atıyorum. İnatçı dostlar mahmurluk ve uyku kalıntıları, arkalarına bakmadan kaçıyor. Yok. yok. Kesin yanlış okudum. Bir daha okuyorum. Haber aynı.

“Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinde Cumhurbaşkanı Gül’ün nerede olduğunu gösteren haritada KKTC yer almıyor. Tek parça olarak gösterilen Kıbrıs haritasında yerleşim yerlerinin isimleri de İngilizce”

Hemen aklıma bir sürü sorular geliyor. Meraklıları hatırlar, Robero Carlos Fenerbahce ile sözleşmesini yeniledikten sonra Sayın Aziz Yıldırım, “sözleşme temmuzda yenilendi, kasamızdaydı” demişti. Yani taraftarın bilgisi dışında her şey halledilmişti.

Önce şunu soralım;

Haritada KKTC neden belirtilmemiş? Yoksa böyle bir ülke yok da birileri bizi kandırıyor mu? Kimse bunun bir yanlışlık, ihmal olduğunu söylemeye kalkmasın. Zira bu, Cumhurbaşkanlığı makamında bulunan Sayın Abdullah Gül’den bu makamın çaycısına kadar herkesi bilgisiz, cahil, Türk halkını da aptal yerine koymak olur ki, buna kimsenin hakkı olmadığını düşünüyorum.

Şehir isimleri neden sadece ingilizce yazılmış? Yoksa bizim ana dilimiz ingilizce oldu da benim mi haberim yok. Tamam. Halkımızın bir kısmında konuşmalarının arasında yabancı kelimeler kullanma merakı, özellikle iş yerlerine yabancı isimler konması özentisi var. Ama anadilimizi en güzel kullanacak, koruyacak olan devletimizin en yüksek makamı neden böyle bir şeye izin vermiş?

Yıllardır basında gördüğümüz yabancı kaynaklı bölünmüş Türkiye haritaları kanımızı beynimize sıçratıyor.

Herhalde sabah sabah benim aklım çalışmıyor. Umarım birileri bunu izah eder.

Esen kalın.

27/01/2009

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bunların hiçbirinizn gözden kaçmış hata olmadığını herkes biliyor! Bekliyor muhalefet de... Bekleyelim bakalım... Umarım iş işten geçmeden uyanırız bu rüyadan. Selam ve saygıyla... MS

Mehmet Sağlam 
 28.01.2009 23:35
Cevap :
Merhaba; Yıllardır o kadar çok yazıyoruz,söylüyoruz,gezip anlatıyoruz ki; ben artık bir çok kimsenin uyuduğuna pek inanamıyorum. Bu başka bir şey gibi geliyor bana. Saygılarımla...  29.01.2009 0:07
 

Yok, yok sizin aklınız gayet iyi çalışılıyor. Bizim tepelerdeki savaş, bu ülkeyi biryerlere sürüklüyor. Dış Politika ve iç politika birbirine karıştırılmış durumda. Kıbrıs konusunda içlerinden geçeni sanal ortama taşımışlar. Bu da bu zihniyetin gerçek duygularını yansıtıyor. Selamlar...

Mesut KARİP 
 27.01.2009 10:25
Cevap :
Sevgili Mesut bey; Bunların taktiği bu. Yap sonra kıvır. Tepkiler geçince devam. Saygılarımla...  27.01.2009 21:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1678
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster