Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ocak '09

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
571
 

Kimi arıyorum biliyor musunuz?

Kimi arıyorum biliyor musunuz?
 

mutafamumcu.com (teşekkürler)


Eveeeet sevgili dostlar, 49. ebe olarak birlikteyiz. Üstelik ikinci defa...Sevgili Pınar arkadaşımız da beni ebeledi...Ne güzel bir oyunmuş bu oyun. Kaç gündür düşünüyorum kimi sorayım diye, geciktikçe rahatsız oluyorum yaaa bak bugün de yazamadım diye. İşte klavyemin başındayım, oyunumuzun devamı için sorumluluğumu yerine getiriyorum ve soruyorum. Çok zor bir isim değil, inanın.. İlk cümlelerden sonra hemen tanıyacaksınız eminim.

"Sevinci de hüznü de paylaşmak için blog trenindeyim, yol uzun, vagonlar kalabalık" demiş kendini anlatırken. İzmir'de yaşıyor ve Türk Sanat Müziğini çoooook seviyor.

Desem ki İnönü toplantılarına kaytılan her arkadaşa kendi elleriyle hazırladığı birbirinden güzel TSM şarkılarından oluşan enfes bir cd armağan etti, herkes tanır zaten. Ama demeyeceğim:)))

Müzik ve Tarih ağırlıklı yazıyor bloglarını. İzmir'de yapılan yenilikleri, etkinlikleri onun sayfasından takip edebilirsiniz.

Hiç unutulmayacak bir günde doğmuş, adı oradan geliyormuş.

Kategorisi izmir, 174 adet blog yazmış, 1380 adet de yorum almış bugüne kadar. ( ben daha 59. blogdaydım. Bu da benim 60. bloğum oldu. oleyyyy. İşte kaplumbağa hızıyla gidiyorum:)))

Ayrıca; düzenlediği birbirinden güzel fotoğraflardan oluşan pek çok galerisi var bu arkadaşımızın. Fakat, en en ennnnn güzel fotoğraf albümü 1. İnönü Toplantısında hazırladığı albüm. İnanmazsanız bakın. (kıskanmayın, sadece bakın yeter:)))

Ne dersiniz, çok zor değil değil mi? Bence bulmuşsunuzdur hemen. Haydi bakalım kolay gelsin.

HAYYAM'dan;

"Akılla bir konuşmam oldu dün gece;
Sana soracaklarım var, dedim;
Sen ki her bilginin temelisin,
Bana yol göstermelisin.
Yaşamaktan bezdim, ne yapsam?
Birkaç yıl daha katlan, dedi.
Nedir; dedim bu yaşamak?
Bir düş, dedi; birkaç görüntü.
Evi barkı olmak nedir? dedim;
Biraz keyfetmek için
Yıllar yılı dert çekmek, dedi.
Bu zorbalar ne biçim adamlar? dedim;
Kurt, köpek, çakal, makal, dedi.
Ne dersin bu adamlara, dedim;
Yüreksizler, kafasızlar, soysuzlar, dedi.
Benim bu deli gönlüm, dedim;
Ne zaman akıllanacak?
Biraz daha kulağı burkulunca, dedi.
Hayyam' ın bu sözlerine ne dersin, dedim;
Dizmiş alt alta sözleri,
Hoşbeş etmiş derim, dedi."

Sevgiyle Kalın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben yetişemedim, bitmiş sanırım oyun.Sevgiler.

ay.şe 
 01.02.2009 16:59
Cevap :
Size de sevgiler efendim:))))  02.02.2009 10:46
 

Bu oyunu bilmirem dedim, adres mi ararsın dedim, hangi ebe gaybolmuş dedim . O zaman da cendermeye başınızı vurun , bulsunlar dedim, dinletemedim. Ben şimdi nereye baş vurim. Uy bebo, anlat hele bu oyun, nasil oli? Küccüklüğümüzdeki oyun gibi mi oli?, yoğusam birileri doğurur da biz bakuyomuyoz gibi oli? Kestane kebap, acele cevap !!!

Muzaffer Cellek 
 17.01.2009 11:47
Cevap :
Cendermeye başvurdum, sizin adresinizi verdi. O yüzden kaçamayacaksınız, yakalandınız bikere. Şimdiiii oyuna gelince; Blogdaki arkadaşlardan birini tanıtıyorsunuz ve bize soruyorsunuz, tanıdınız mı diye? Biz de düşünüyoruz taşınıyoruz bulmaya çalışıyoruz efendim. Çok kolay veeee çok zevkli. Si z şimdi kimi soracağınıza karar verin ve başlayın oyuna. E hadi ama, başlamadınız mı daha yoksa araştırmaya? Saygılar  17.01.2009 12:36
 

Yorum yazan arkadaşlarımın tanıdığı gibi bilmecemdeki arkadaşımız İlyas Bayram idi. Bilen arkadaşlarımı teklrar kutluyorum. İlyas Bey kendisini tanıyan arkadaşlara CD sözü verdi, armağan edecek. 50. ebemizi saygılarımla arz ediyorum: MUZAFFER CELLEK.

Nezahat 
 17.01.2009 10:48
Cevap :
Yine kendime yorum yazdım ve cevaplıyorum:)))))Haydi bakalım 50. ebemiz, Muzaffer Bey kolay gelsin.  17.01.2009 10:50
 

sormuşsunuz, sevgili Nezom. Doğru yanıtı verenlere arşivimden seçtiğim çeşitli müziklerden derlediğim bir CD armağan edeceğim. Bilemeyenler için de benzer bir armağanım olabilir. Selamlar, sevgiler. Not: 50. Ebelik için Muzaffer (CELLEK) abim aday adayı gibi :))

İlyas Bayram 
 17.01.2009 10:06
Cevap :
Yandınız İlyas Bey! Bakın herkes doğru yanıt verdi, bol bol CD hazırlamanız gerekti. Ya ben çok kolay sormuşummm, yok yok kolay değilde, sizi tanıyan çokmuş. Hatta İzmirlileri fethetmişsiniz valla, ne güzel bir insan sevgisi, bu dostluğunuz hiç bitmesin. Bol şarkılı yorumlarda sayfama neşe kattı. Saygılarımla.  17.01.2009 10:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 184
Toplam yorum
: 783
Toplam mesaj
: 148
Ort. okunma sayısı
: 2072
Kayıt tarihi
: 11.03.07
 
 

1974 Bremen doğumluyum. Hayatın Med-Cezir'lerle dolu olduğuna inanırdım; yaşaya yaşaya anladım ki ö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster