Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

kevser şekercioğlu akın

http://blog.milliyet.com.tr/kevser

14 Mart '10

 
Kategori
Psikoloji
 

KIRILDI KABUKLARIM

KIRILDI KABUKLARIM
 

internetten alıntıdır.


Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

İçimdeki tüm zarlar yırtıldı bu düşüşle, dizlerimde taş olmuş katran yara kabuklarım, çatırdayarak kırıldı. Kaskatı bir buz kütlesi parçalandı gözyaşlarımın acısıyla. Tuzlu, yutulmuyor gelmeyenin hiç gelmeyeceğini söyleyen kelimeler. Hani susmuştu temelli, hani kımıldamıyordu parmaklarım, hani daha kimse acıtamazdı acıların ötesine geçmiş yüreğimi. Hani sözlerini bilmediğim o müzik başlatmıştı ilk akışkanlığı ya, ondan sonra toparlayamadım. İşin kötüsü bu kez toparlanmak da istemiyorum.

Buz kalıbından donuk bakışlı bir kadın yine gitmek istiyor çok uzaklara. Gözlerinin altında güçlü parmaklarıyla bir adam topluyor yaşlarını. Öyle bir nokta ki, bu noktadan U dönüşü yasak, dönülse bile çıkmazların açmazları var, karanlık görünüyor ötesi. Zormuş iki kişilik hayal kırıklıklarını taşımak. Yollarda çiçekler bile sis içinde, sinsice değil görüntüleri.

Kimsesiz zanneder kimi zaman insan kendini. Kimselerin ne kendileri ne söyledikleri fayda etmez de onun içindir bu küskün kimsesizlik halleri. Ne bildiklerin ne inandıkların yeter yetmezliğinin içinde. Sadece sen ve hissettiklerinle kalmak istersin bir başına, sonuna kadar gitmek acıta-acıta ayaklarını gözlerinle birlikte. Düşüşlerin en dibindeki karanlık çeker seni sende gitmek istersin, boğulacağını bile-bile. İyi gelir acılarının tartmayan kefesini omuzlamak. Hep bu karanlıkta, sıfır nokta hallerinle çatır-çatır çatlamış görünür ellerin gözlerine. Kimseye sarılmaya gücün yok, üsteleme. Hayat, aksın kendi çevirdiği değirmeninde, sen seyret.

Bilirsin bu da bir süreç, geçecek geçmesini istemediğin halde.

 
Toplam blog
: 374
: 869
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1965 Akçakoca doğumluyum. Evli ve dört kız annesiyim, küçük bir kızın  anneannesiyim. A.Ü. Halkla..