Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

18 Ekim '10

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
543
 

Kocalarıma Mektuplar...

Kocalarıma Mektuplar...
 

Benim Sevgili Kocalarım;

Sizleri kendi özelliklerinize göre, ayrı, ayrı, çok sevdiğimi bilmenizi istiyorum!

Hepiniz elinizde olmayan bir sürü nedenlerden ötürü kendinizi baskı altında hissettiniz. Çokçası da benim yüzümden kaynaklanan türlü sebeplerden ezildiniz..

Benimle uğraşmaktan ve diğer kocalarımla birlikte beni çekiştirmekten kendi iç dünyanıza hatır sormaya bile gidemediniz..

Artık ''çok üzgünüm'' desem de zaten hiç farketmez..

Çünkü hepinizi tek celsede boşadım!

Sizleri tanıyıp, bilmem, yetti de arttı bana.. Bu yüzden başka koca aramıyorum! Ama sizler, benden sonraki kadınlarınızı arayabilirsiniz. Onlara koşup sarılabilirsiniz. Elinizdeyse eğer, mutlu bile olabilirsiniz.

Ben görmiyeyim, duymıyayım, yeter!

Görürsem ve duyarsam benimle olmaktan daha beter ederim sizi bilesiniz.. Benimle olan problemlerinizi benimle çözmeye çalışsaydınız kim bilir belki de bu kadar kör düğüm olmazdık..

Şimdi hepimizin bildiği gibi uzaklaşmak zorunda kaldık.. Aslında iyi de oldu.. Hepimiz kendimize göre bir yerlerde ve eminim ki yine bizim dışımızda oluşan her şeyle ilgileniyoruzdur.

Ama birbirimizle olmamak için, şartları ne kadar zorlarsak zorlayalım, bizler yine birbirimizden vazgeçemeyiz gibi geliyor bana, hı, ne dersiniz?

Ne zaman ki kendi payımıza düşeni yaşarız ve başkalarının aşk kıvrımlarına burnumuzu sokmayız, işte o zaman gerçek aşkı yaşamış oluruz..

Duymadınız mı ''destursuz paylaşmak helal değildir'' diye?

Madem ki erkeklere ''dört eş'' gibisinden bir masal anlatılır halk arasında, inat bu ya, bende kendimi düşleyiverdim işte, ''Yedi Kocalı Hürmüz'' arasında..


Sabiha Rana


<ımg alt="" src="http://www.milliyet.com.tr/d/i/02/okul2.png" width="300">

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yakışır valla;))

Gülden Işık 
 22.10.2010 14:53
Cevap :
Erkeklere yakışan bir şey neden kadınlara yakışmasın değil mi ama? Sevgilerimle.. :)  22.10.2010 23:30
 

Yüreğinize sağlık.Keşke herkes gerçek aşkıyla suistimal olmadan,aldatılmadan yaşayabilse bir ömrü ama nerde,ellerindekinin kıymetini bile bilmiyorlar,kaybedince de yana yakıla sızlanıyorlar maalesef.Kıymeti de kalmıyor ne yazık ki.Saygılarımla...

DERİN, SADE VE KARIŞIK... 
 19.10.2010 18:57
Cevap :
Hayatımızdaki keşkeler hiç bitmeyecek ve biz hep yeni keşkelere gebe kalacağız.. Her türlü insan ilişkisinde dürüslük şart. Sizinde değindiğiniz gibi kıymet bilmemek insanın ayıplarından biri. İnsanın hayatta kıymetinin bilinmemesi ne kadar acı. Onun için kıymeti kendimizde saklı olan değerlere bir an önce kıymet versek iyi olur.. Değer bilen yorumunuza teşekkür ederim. Sevgim saygımla..  23.10.2010 19:35
 

Sevgili Rana hanım, tepkinize katılıyorum. Bir, çok eşlilikte bir erkeğin birkaç hanım alabilme durumu istisnadır. İslam dini buna istisnai durumlarda cevaz verir. Bunun da mantıkla ve bilim bağdaşır birtakım sebepleri vardır. Bir olayda aklın ve mantığın bağdaştığı (bilimsellik) nokta olmalıdır. Bu bağlamda, bir kadının birkaç erkekle evli olabilmesinin ne dini ne de bilimsel olabilirliği asla yoktur. Bunun birtakım biyolojik nedenlerinin olduğunu bilmeniz lazım…tepkinizi destekliyorum…sevgi ve selamlar…

FİKİRCİ 
 19.10.2010 15:21
Cevap :
İlk önce destek verdiğiniz için teşekkür ederim. Aynı zamanda kendimce anlatmaya çalıştıklarımda anlaşılmanın hazzını yaşattığınız için de ayrıca çok mutlu oldum. Size bir şey söyliyeyim mi efendim;önce Allah sonra din durduk yerde kimseye, hele de sırf erkeklere 2 kadın, olmadı 4 kadın size helaldir dememiştir. Allah kadını erkekten, erkeği kadından ayırsaydı çift yaratmazdı. Demek ki geçmiş zamanın bir yerinde kendini akıllı sanan birilerinin işine gelmiş ve 4 kadın helaldir demiş. Bende diyorum ki;bir kadına 4 erkek helaldir. Ne olacak şimdi? Şartlar gerektirir, kadına da erkeğe de 2. 3. evlilik düşer. Bu başka bir şeydir. Tekrar destek yorum için teşekkür ederim. Saygılarımla..  23.10.2010 19:26
 

Şiirde farklı ve ayrıcalıklıydı,burada da öyle.. İlk yazını okudum, değerli dost. Sanırım erkekler bu yazıdan birşeyler kapacaklar. Selamlar...

yitikozan 
 19.10.2010 3:14
Cevap :
Teşekkür ederim efendim. Selamlar saygılar dost gönlünüze...  19.10.2010 13:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1989
Toplam yorum
: 5393
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4975
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster