Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ocak '15

 
Kategori
Yemek - Mutfak
 

Kolay su böreği yapmayı anlattığım Videom yayında:)

Kolay su böreği yapmayı anlattığım Videom yayında:)
 

Sizlerden gelen geri dönüşlerden görüyorum ki, adım adım resimli yemek tariflerimi çok beğeniyorsunuz. Aşağı doğru adım adım giden resimler ve açıklamalara bakarken, takip etmesi çok rahat oluyor değil mi? :)


Bu sayede siz de bir yandan tarifi aşama aşama uygularken, resimlere de baka baka kontrol etmesi de, yapması da daha kolay olduğu için, açıkçası ben de böyle anlatmayı çok seviyorum. 


Çünkü kendimden de biliyorum ki video ile anlatılan bir tarifi izlerken, ben daha yumurtayı kırarken, unu koyarken ya da elim kolum yapış yapış haldeyken, tarifi anlatan "hamarat teyze" nerdeyse yemeğini pişirmeyi bile bitirmiş olabiliyor. Eh tabi, o montajlanarak kısaltılmış, hızlı bir çekim olduğu için, doğal olarak, eş zamanlı ilerleyemiyorum ve videoyu da tam zamanında durduramadığım için, en son hangi aşamada olduğumun doğru saniyesini bulmaya debelenirken, ben kan ter içinde kalıp, iPad ekranım da parmak izleriyle dolu fena feci bir hale gelebiliyor:)

Bunları bizzat yaşamamdan yola çıkarak, kolay empati kurduğumdan ve sizlerin de benzer durumlarla karşılaşmanızı istemediğim için tariflerimi fotoğraflarla vermeyi tercih ediyorum.

Ama arada sırada da olsa videolu tarifler hazırlamanın sakıncası olmaz düşüncesiyle, geçenlerde yapıldığından bahsettiğim "Nasıl TV" çekimlerinden taze taze montajlanıp yeni yayına alınanların müjdesini sizlerle yine paylaşmak istedim.

"Kolay Su Böreği" yaparken, bir yandan da nasıl yapıldığını anlattığım bu tarifi arzu ederseniz peynirli ve maydanozlu klasik şekliyle yapabilir ya da siz de benim gibi içine kırmızı ve yeşil biberler de ekleyip, uzun süre akıllardan silinmeyecek, damak çatlatan bir lezzete ulaşabilirsiniz.

Daha önce resimlerle anlattığım Kolay Su Böreği tarifimi, şimdi de adım adım videolarla izlemek için üzerlerine tıklamanız yeterli:)

Kolay Su Böreği Yapmak için Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Kolay Su Böreğinin İç Harcı Nasıl Hazırlanır?

Kolay Su Böreğinin Sosu Nasıl Hazırlanır?

Kolay Su Böreği Nasıl Yapılır?

Kolay Su Böreği Nasıl Servis Edilir?

Ben yaptıysam, siz neden yapamayasınız ki? Hadi bi' gayret! İsterseniz, sizin de çok lezzetli sonuçlar alacağına eminim:)

Şimdiden afiyet olsun:)
 
 
Toplam blog
: 230
: 5958
Kayıt tarihi
: 03.04.13
 
 

Öncelikle "Üşengeç Şef"e olan ilginiz için sizlere teşekkür ederim. "Şef" denilince aklınıza heme..