Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mart '21

 
Kategori
Kitap
 

KÜÇÜK KARA BALIK

 
 
Küçük Kara Balık, farklılara ve ötekilere zulmedenlere rağmen; kendi okyanusuna ulaşan ve milyonlarca çocuğun kalbine dokunan bir ruhtur. Büyük balık küçük balığı özleyebilir elbette... Küçük Kara Balık'ta bize öğretileni değiştirmeyi; özlemeyi, sevmeyi, mücadele etmeyi, umudu büyütmeyi öğretmeye çalışacağız.”   Av. Turan Hançerli  / Avcılar Belediye Başkanı
 
                                                                             *
Hançerli Başkan, İranlı dünyaca ünlü yazar Samed Behrengi'nin kitabı Küçük Kara Balık'ı okuma isteği duyan çocuklarla buluşturdu. Hançerli, geçen hafta Halk Tv kanalındaki konuşmasında; mücadele ve dayanç yüklü özgeçmişinden ve öteki kültürel çalışmalarından söz etti. İzleyenlerden beğeni topladı!
 
Etkilendim, çalışmalarını olumlu buldum! Beğenimi iletmek için telefonla aradım. Konuştuğum özel kalem görevlisi Şengül Hanım ile  asistanlarından Gülşah Hanım’ın ilgisini gördüm. "Başkanımız, telefonla sizinle görüşecek." Demelerine karşın görüşme gerçikleşmedi.
 
Birkaç gün sonra kargo ile gönderdikleri paketi zorlanarak açtığığımda; Küçük Kara Balık vardı. Başkaca neler mi? Belirteyim: Başkanın kartviziti, ‘Merhaba Muhsin Bey’ ile başlayan iyi dileklerle yüklü tümceleri,  güzel insanlar kenti Avcılar’dan salgından korunma maskeleri ve özel kutusu içinde satranç takımı…(Satranç oynamayı bilmiyorum. İlk fırsatta öğreneceğim.) Mutlu oldum! Yukarıda adları geçen görevlileri aradım ve teşekkürlerimi ilettim.
 
Gülşah Hanım, Avcılar Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü çıkışlı i e-postayı gönderdi. Elbette yararlanacağım. “Sayın Hocam Merhaba, 350 yayınevinin 20.000 e-kitabından oluşan Oku Avcılar dijital kütüphane uygulamamız için PC Masaüstü’ne Google Play indirebilir sonrasında Oku Avcılar uygulamamızı indirebilir sonrasında açılan sayfada Ad Soyad kısmına Ad Soyad bilgisini Tc Kimlik Numara yazan kısmınada Tc Kimlik Numaranızı yazıp, uygulamamızda olan kitaplarımızı okuyabilirsiniz.  Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.”
 
Dört formalık Küçük Kara Balık adlı örnek alınac ak kitabı içselleştirerek kısa sürede okudum. Özenle hazırlanmış fabl, diyebilirim. Farsça aslından Halis Mermertaş tarafından çevrilen kitabın kapak görseli Gülçin Yüce'ye ait. Resimleri Ramazan Kül, kapak tasarımı ve dizgisi Kübra Bayraktar, düzeltisi ise Berrak Gürbüz tarafından yapıldığı anlaşılmaktadır.
 
Avcılar’ın başarılı ve Kültürsever Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli'nin alkışa değer uygulamalarını takdire değer buluyorum ve emeği geçenleri alkışlıyorum!
 
                                                                                      *
 
 
Toplam blog
: 782
: 1295
Kayıt tarihi
: 18.08.08
 
 

Kırşehir Erkek İlköğretmen Okulu'nu, İzmir Buca Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümünü, İstanbul Çapa M..