Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ağustos '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
425
 

Laikliği kaynaktan enfekte olmuş toplum

Laikliği kaynaktan enfekte olmuş toplum
 

Biraz daha düşüm yetisi


Laiklik karşıtlığı mahkemece hükme bağlanmış bir parti tarafından yönetileceğimizin kesinleşmesi; 'Durmak yok, Yola devam' söylemiyle mevcut Mahkemenin sonuç bildirgesini ve yaptırım gücünü ciddiye almadan verilen demeçle bu partiyi yönetenlerin kararın gerisindeki uyarı anlamını sezememiş olmaları, olayın siyasi değil hukuk sorunu olmasını anlamakta güçlük çekmeleri hepsinden öte laikliğe karşı durmakla aslında demokrasiye karşı durmaları anlamını çıkartmadaki anlam yetisinin azlığı, aslında Anayasa Mahkemesinin kararlarının yasama yürütme ve yargı organlarını gerçek ve tüzel kişleri bağlamasına rağmen mecut başbakanı bağlamadığı kesin de bu güç nereden geliyor orası meçhul.

Çünkü sadece sandıktan çıkan milli irade değil sözkonusu olan.. O iradenin neden eğitimsiz bırakıldığı, iaşelerle günlük karın doyurma rahatlığına alışan, yeşil kartlarala üretmeden sağlık güvencesi alan toplum mu milli irade?

Kolaya, yalana alışık milletiz. Üretmeyi ve düşünmeyi sevmiyoruz sorun burada...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

çok dogru bir tespit. Halkimiz dini dogmalari ve masallari görünüse göre bilimsel düsünceye tercih ediyor. örnegin bilimsel evrim teorisi yerine 4000 yillik Sümer kökenli dini yaratilis destani, Avrupa rönesans tarihi, bilim din çatismalari yerine Fethullahçi safsatalar... Fakat bunun için halki suçlayamayiz. Dinciler kendi islerine gelen tarzda beyin yikamak için köy kasaba dolasiyor, çalisiyorlar. Aydinlar ise ya geçim dersinde, ya da halka tepeden bakan bir tembellik tercihi içinde.

Mustafa Tümener 
 02.08.2008 14:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 742
Kayıt tarihi
: 10.07.08
 
 

1962 Ankara doğumluyum. Beyin cerrahi uzmanı olarak görev yapmaktayım. Sporun tenis ,yüzme, snowbo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster