Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Nisan '08

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
362
 

Lokmacının önmine dair bilgiler (1)

Lokmacı kapısı açılmadan önce kuzeyde surlariçindeki Arasta çarşısı unutulmuştu. Arasta esnafı batma noktasına gelmişti. Esnaf bazı günleri satış yapmadan noktalıyordu. Lefkoşa doğal olarak dışa doğru büyüdüğü için yeni çarşılar kuruluyor ve böylece arasta unutuluyordu.Ancak lokmacı kapısının açılmasıyla beraber hem rum tarafında hemde bu tarafta büyük bir hareketlilik başladı çarşı canlandı, satışlar patladı.Ancak arasta altyapısının bunu kaldıracak gücü yok.Yetkililerin arastaya el atmasını bekliyoruz. Esnaf bu durumu fırsat bilenlerden şikayetçi. Mesela otopark ücreti 8 ytl ancak lokmacı açılmadan evvel 4 ytl idi.Bu fiyat artırmaların turisti kaçıracağnı düşünüyorlar, esnaf korktuğunun başına gelmemesini umud ediyor.

Geçen pazar lokmacıdan kuzeye 802 turist, 1000 dolaylarında rum geçti.892 kıbrıslıda pazarı fırsat bilerek lokmacıdan geçiş yaptı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

öncelikle tebrik ederim. bu yaşta güzel bir uğraşı bulmuşun ve çokta güzel yazmışın eline sağılk..yazılarının devamını getirmeni dilerim. başarılar,sevgiler sana olsun..

fugen 
 02.05.2008 12:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 694
Kayıt tarihi
: 10.04.08
 
 

18 Yaşında bir universite öğrencisiyim. Yazmayı seviyorum. Bu alanda kendimi geliştirmek için onl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster