Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Kasım '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
311
 

Mars’a gitse nolur 21. yüzyılda adam asıyor; ABD Türkiye’ye referans olamaz

Mars’a gitse nolur 21. yüzyılda adam asıyor; ABD Türkiye’ye referans olamaz
 

ABD insanı yanıltan bir ülke. Özgürlükler ülkesi deniyor ama ben bunun Amerikalıların demokrasi sevdasından değil Kapitalist sistemin sonucu olduğunu düşünüyorum. İnsanları serbest bırak ki istediklerini yapsın. İstediklerini yapınca ne olacak? Alacaklar, satacaklar kapitalist baba ihya olacak. Ülkede kumar oynama serbest, kime yarıyor bu özgürlük? İnsan haklarına o kadar değer veriyorlarsa silahsız teslim olmuş suçluyu bile neden vuruyorlar?

Ne demek idam ya, sen katil misin? Mars’a giden, sözde insanlığa öncülük eden bir ülke nasıl bunu yapar? Suç işlemezsen ABD sistemi iyi, işlersen canavar. Suç işlemedikten sonra kelle kesen Arabistan da iyi.

ABD bütün dünyayı kandırıyor. Hukuk ve insan hakları anlamında Avrupa’nın tırnağı olamaz. Üçüncü dünya ülkeleri gibi.

ABD’de siyasetin uzlaşmasından bahsediliyor ve sistemi bizim başkanlık heveslilerine örnek gösteriliyor. Peki, hangi konularda uzlaşıyorlar? Suçlulara adil davranılması konusunda mı? Yoksa insanları elektrikli sandalyeye yollama konusunda mı? İşlerine gelen konularda.

Orada bizdeki gibi yok dindar, milliyetçi, yok Atatürkçü benzeri saçma sapan ayrımlar yok ki neyin kavgasını yapacaklar. Ekonomik ve sosyal konularda da zaten mantık işler ve mantık konularında uzlaşmak kolaydır. Bizde saydığım deli zırvalarından bunlara sıra gelmiyor ki.

ABD kimseye referans olamaz, asıl ona referans gerekiyor, Avrupa’dan biraz demokrasi dersi alsın. Bu karma toplum yarattığı müthiş ilerlemeye rağmen henüz medeni bir ülke değil. Kovboy psikolojisi Amerikalıların ruhuna yerleşmiş.

ABD yarım demokrasi… Kapitalizmi koruyan güç insanlara nefes aldırmıyor. Özgürlükler ülkesi olmasının demokrasiyle ilgisi yok, kapitalizmin talebi. Türkiye’deki zenginlere sor özgürlük olsun diyecekler. Çünkü özgür insan para harcar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

beyfendi,bizim coğrafyamız zayıf devlete müsade etmez,yokolur gidersin...bizim coğrafya dünya liderliğine pehlivan yetiştiren topraklardır...o yüzden hertürlü silahı,atom,hidrojen,lazer,uçak tan top bilumum silahları üretmek zorundayız...caydırıcı olmak dünya barışı için çok önemlidir...türkiye yaa büyüyecek ya da büyüyecektir...ecdadımızdan da büyük olacağız,çalışarak ve birbirimize güvenerek...

Bayram Balkas 
 08.11.2016 19:24
Cevap :
Böyle var olmaktansa öyle yok olmayı tercih ederim...Zahmet edip yorum yapmışsınız çok teşekkür ederim Bayram bey.Siz görüşlerinizi bu şekilde bildirmişsiniz, saygı duyarım.Sağlık mutluluk dileklerimle beyefendi.  10.11.2016 16:02
 

Merhaba Kerim Bey...ABD'nin ve AB'nin bize karşı tavrı şu şekilde özetlenebilir: "İmamın dediğini yap, yaptığını yapma"...Amerika'da bir polis, kendisine el kaldıran bir kişiyi "tak!" diye vuruyor; bir şey olmuyor...Hele hele bu vurulan kişi zenci olursa neredeyse polise madalya verecekler...Bizim polis aynı şeyi yapsa kıyamet kopar. Bir olay hatırlıyorum, bir suçlu kaçıyor, polis kovalıyor. Kaçarken de arkaya dönüp ateş ediyor: bizim polis ateş edemiyor; kazayla adamı vursa, doğru mahkemelik. Biz birine terörist diyoruz; "hayır, onlar terörist değil" diyorlar...İşte böyle...Selamlar.

cdenizkent 
 07.11.2016 17:18
Cevap :
Çok güzel bir yorum, elinize sağlık.Selamlar saygılar Deniz bey.  08.11.2016 12:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6291
Toplam yorum
: 15348
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 632
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster