Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Temmuz '11

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
4620
 

Medya Fenerbahçe'yi ligden düşürdü!

Medya Fenerbahçe'yi ligden düşürdü!
 

FENER'İN YENİ FORMALARI


Şok, şok, şok… 

Futbola Yıldırım(!) düştü… 

Savcı doksandan çaktı… 

Yapılan operasyon ve gözaltılar ile ilgili medyanın halka duyurusu böyle. 

Yapılan açık oturumlarda; Fenerbahçe’nin ligden düşürülebileceği konuşuluyor. Aslında başkada bir şey konuşulmuyor. 

Kimse operasyonun hangi delillere dayandığını bilmiyor. Zaten bilse de konuşması yasak! Kameraya alınan görüntüler var diye bir söylem var. Onun hikâyesi de şöyle: Bir arabanın bagajına 200 bin lira para konularak, bir şehirden, öbür şehre yola çıkılıyor. Polis bu arabayı yolda durdurup, paranın nereye gittiğini soruyor. Bu arada paranın görüntüsü de alınıyor. Parayı götürenler, parayı ev almak için götürdüklerini(!) söylüyorlar. Oysa 200 bin lira para ne ki, topu topu on deste para eder.(Eğer döviz olarak götürürsen, en fazla iki deste eder) Bu parayı insan cebinde bile götürür. Eğer şike veya teşvik pirimi için bu kadar parayı götüremeyen bir şahsı araya koyanlar, gerçekten de suçludurlar. 

Operasyonla ilgili çok bilinmeyenli bir denklem çözülmeye çalışılıyor. Aynı operasyon içinde, menajerlik sınavında satılan soruları alanlar ve satanlar da olayın içinde. 

Operasyonlar sürerken, toplam 20 maçta şike yapıldığı bilgisi el altından sızdırıldı. Bu maçlardan 15 i Süper Lig, 5 i birinci lig maçıymış. 

Aslında Fenerbahçe’nin oynadığı tüm maçlar mercek altına alınmalı. Örneğin; İnönü Stadyumunda oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe maçı daha bir önemle incelenmeli. Beşiktaş’ın başını ağrıtan İtalyan Ferrari, bildiğiniz gibi o maçta kırmızı kart görmüştü. Hem Beşiktaş’ı baş ağrısından kurtarmak, hem de ülkemize gelmek isteyen yabancılara gözdağı vermek için Ferrari’nin de gözaltına alınması gerekir. 

Evet, operasyonu ve soruşturmayı yürütenlerin elinde çok kuvvetli delilleri olması gerekiyor. Eğer sudan bahanelerle, Fenerbahçe’ye gözdağı veriliyorsa, bunu yapanlar bir gün mutlaka cezasını öder. 

Soruşturma sonunda; Fenerbahçe’nin aklandığını düşünürsek, Fenerbahçe’nin aldığı yarayı kim saracak? 

Bu operasyon ve soruşturmaların, Ergenekon ve Balyoz soruşturmalarına benzememesi en büyük dileğimiz. Bildiğiniz gibi bu soruşturmada insanlar hala suçlarını bilmiyorlar. 

Temiz sayfa, temiz futbol elbette önemli. Ancak bu tip soruşturmaların, çamur at izi kalsın mantığı ile yürütülmemesi gerekiyor. 

Suç işleyenleri kimse savunamaz ve herkes suçlunun cezalandırmasını ister. O nedenle operasyonun sağlam delillerle yürütüldüğü kanaatimizi koruyarak, soruşturmayı dikkatle takip ediyoruz. 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hakikatler çıksın ortaya... Fakat asıl merak ettiğim; futbolculara verilen milyon dolarların kaynağı ve bu paraların vergisi... Bunlar hiç açıklanmıyor... Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 06.07.2011 17:41
Cevap :
Merhaba Komutan. Bu gerçekleri ortaya çıkartma operasyonu değil. Cemaatin Fenerbahçe'ye operasyonudur. Aydınlık gazetesi bu şekilde manşet attı. Hiç kimse tekzip etmedi. Yorum ve katkı için teşekkürler. selamlar, saygılar...  07.07.2011 14:01
 

O çok ileri zekalı medya bilmiyor ki Fener küme düşerse çoğu işsiz kalıp dükkanları kapatacak. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 05.07.2011 15:23
Cevap :
Merhaba Osman Bey. Cemaat operasyonu, hedefi 12 den vurmuşu benziyor. Yorum ve katkı için teşekkürler. selamlar, saygılar...  07.07.2011 14:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3076
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster