Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ağustos '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
289
 

Merkel'in Türkleri!!

Merkel'in Türkleri!!
 

Türkiye ile Almanya arasındaki gerginlik boyuttan boyuta geçerken bazı gerçekleri de ortaya çıkarıyor.
Almanların Türkiye'ye tepeden bakan nobran bakışlarına karşı Türkiye'nin tavizsiz duruşu Alman siyasetçileri giderek daha çok saçmalamaya itiyor.
 
Saçmaladıkça da bazı gerçekleri açığa vuruyorlar ister sitemez...
 
Türkiye Cumhurbaşkanı'nın Almanya'da yaşayan Türklere yönelik, "Türkiye düşmanı partilere oy vermeyin" çağrısına, Alman siyasetçiler burunlarından soluyarak cevap yetiştiriyor.
 
Gerek SPD lideri gerekse Şansölye Merkel, Tayyip Erdoğan'a karşılık vermek adına saçmaladılar...
Bizim içimizde sizin vatandaşlarınız varsa, sizin içinizde de bizim vatandaşlarımız var, demeye getiren açıklamalar bunlar.
 
Güya Tayyip Erdoğan'a karşı Türkiyedeki "demokratik güçleri" daha fazla destekleyeceklermiş... Demokratik güç diyince neyi anlayacağımızı herhalde biliyoruz artık: Emperyalist dilinde "demokratik güç" Türkiye'yi yıkmaya çalışan terör odaklarıdır.
 
Alman Merkel saçmalamayı bir doz daha artırarak Anayasa referandumunda "Hayır" diyen kesimi de adeta kendi vatandaşı sayıyor: Türkiye Tayyip Erdoğan'dan ibaret değil,Türkiye referandumunda yüzde elli'ye yakın çıkan Hayırcılar var, biz de onların arkasındayız, diyerek iyice haddini aşıyor.
 
Demek ki, Almanya'ya bizim Anayasa değişikliği seçimimize bu kadar müdahil olması boşuna değilmiş... Utanmadan, arlanmadan hala Hayırcı'ları kendi "vatandaşı" sayacak kadar ileri gidebiliyorlar.
 
Bu tavırlar gösteriyor ki, Türkiye bugüne kadar müstemleke ülke gibi yönetilmiş... Bu Almanlar, Amerikalılar her istediğini yaptırmış, istediği siyasileri iktidar yapmış, istemediklerini indirmiş... Bugün bunu yapamayınca kudum kudum kuduruyorlar.
 
Alman seçimlerine bir aydan daha az bir zaman kalmışken, oy almak için her herzeyi yiyebilecek "siyasi"lerin nice örtülü kalmış gerçekleri birbir yumurtlamasını bekleyebiliriz...
 
PKK, FETÖ, DHKP-C gibi Türkiye düşmanı terör gruplarını ve bir gruba bağlı olmayan bağımsız "vatan hainlerini" bağrına basan Almanya, yakında DAİŞ'e de sahip çıkabilir... Yeter ki Türkiye aleyhine işler yapsın.
 
İşte "dik durmanın" en önemli getirisi bu oluyor: Siz dik durdukça karşıdaki "yamuklar" bir bir ortaya çıkıyor...
 
Almanya'nın yamuklukları da bu vesileyle ortaya çıkmış oldu... Kim dost, kim düşman anlama fırsatı buluyoruz!.. En azından emperyalilzme angaje olmamış Türkiye çoğunluğu bunu anlıyor:
 
Hala anlamamış olanlara da şu Türk atasözünü biraz Almanlaştırarak söyleyelim: "Anlayana sivrisinek saz, anlamayana Merkel bile az!"
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ali hocam, hitap edilenler türk vatandaşı da olsa alman meclisini belirleme yönünde oy kullanacaklarsa onlara verilen tavsiye iç siyasete karışmaktır. Merkel doğrudan bir hitap göstermemiştir. kendi çıkarına göre hayırı desteklemiştir. danışıklı dövüşmüştür. oraları ayrı. Bakanlara gelince evet propagandası yapma gibi bir hakları yurtdışında olamayabilir. içeri sokulması ilgili ülkenin egemenlik kararı içindedir. aynı bizim Alman nato görevlilerini sokmayışımız gibi. Güçlü Türkiyenin işlerine gelmiyor olması ayrıdır. yapılan hesapsız kitapsız hır çıkartmalar ayrıdır. Hangi dostu Düşman mı yapmışız? pes sizinle artık yazışamam. Suriye diyorum başka bir şey demiyorum. Türkiye 15 yılda kendi halinde gelebileceği yerden başka bir yere gelmedi. İyi yönetilseydi. 15 yıl uzun süre bambaşka yerlere gelebilirdi. ben bunu gayet iyi görüyorum. Almanya 15 yılda nerden nereye geldi?söyleyeyim.dünya 3.lüğünden 2.liğine. bu bir sıra öyle 20.likten 19.luğa gelmeye bnzmz akl blm çaba ister. chl

devrim özuysal 
 25.08.2017 12:18
Cevap :
Peki, Merkel'in Türkiyedeki referandumda Hayır çıkmasındaki çıkarı neydi devrim kardeşim??. Eğer bu sorunun doğru cevabını bulursan boşu boşuna çene yormamıza gerek kalmayacak... Kopya olsun diye, "Caddelerimizi Alman işgal etmiş" başlıklı son blogumu da okumanı önereceğim...Selamlarımla  25.08.2017 21:06
 

Ali hocam biz almanların iç siyasetine karışırsak bir şey yok. onlar bizimkine karışırsa vay haddini aştın. dostu düşmanı anlıyoruz da düşmandan başka bir şey çıkmıyor karşımıza bütün mazideki dostları da düşmanlar safına kattık. dik duruş başka medeni uygar akıl başkadır. elbette emperyallere boyun eğmeyelim. ama bir bakın bakalım bu uğurda dik duruş numarasıyla en çok hizmeti kim görmüş? Görmek istemezsiniz ama vatan hainliğini çok aksi istikametlerde bulduğunuzu zannediyorsunuz.

devrim özuysal 
 22.08.2017 7:18
Cevap :
Bizim Almanların içişlerine karıştığımız falan yok devrim kardeşim...Türkiye Cumhurbaşkanı Almanyada yaşayan Türk insanına hitap etti...Ya Merkel kime hitap ediyor?..Türkiye'deki "hayırcı"lar Alman mı??..Bizim referandumumuzdan onlara neydi ki, sürekli Hayır cephesini destekleyip Evet propagandası yapacak Bakanları bile içeri sokmadılar...Elbette Almanya güçlü ve istikrarlı bir Türkiye istemiyor; çünkü böyle bir Türkiye onların işini bozar...Almanlar böyle düşünmekte haklı olabilir de bize ne oluyor?...Hangi dostu düşman yapmışız...Bu adamlar Türkiye onların ayağına paspas olursa dost görünürler ama onuruyla dik durursa düşman olurlar...Sen olaya şöyle bak: Almanya ne istemiyor: Üçüncü Havalimanını istemiyor, çünkü bu havalanı bittiğinde Berlin havalanı sıfır çekiyor..Terörü bitirmemizi istemiyor çünkü terör bitince Almanyadan bile güçlü hale gelebiliriz..Sen son 15 yılın Türkiyesi nerden nereye geldi ona bak ve öyle karar ver...Selamlarımla  22.08.2017 19:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4274
Toplam mesaj
: 225
Ort. okunma sayısı
: 814
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster