Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Kasım '10

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
683
 

Milliyet Blog Almanağı düzenleyelim!

Milliyet Blog Almanağı düzenleyelim!
 

Sevgili Blog Yazarları...

Daha önce de gündeme getirilmiş olabilir belki ama dün şöyle bir fikir aklıma geldi. her yıl bir çok etkinliğin yıl sonunda ALMANAKLARI düzenleniyor. Bence bu bloğa yıllardır emek veren, paylaşımlarını sunan değerli üyelerimiz adına da bir almanak çıkartılabilir.

Her blog yazarının kütüphanesinde özel bir yeri olacağına da eminim. Bence devamı getirilebilrise eğer yıllar arasında atılmış çok anlamlı bir köprü vazifesi de görecektir. Dünya üzerinde yaşanan her olayın bir sonraki olayın rüzgarıyla savrulup izinin kaybolduğu düşünülürse, bizler burada fikirlerimizi paylaşarak kendi ayak izlerimizi bırakıyoruz yaşananlara.

Ama ben istiyorum ki, bu iz, bu kişisel imzalarımız site sayfaları arasında kaybolmasın...

Editörün önereceği, ya da blog yazarlarının fikirlerinden yola çıkılarak , bir yıl boyunca yazılan ya da en beğenilen ama her biri farklı konularda 365 yazıdan oluşan bir ALMANAK yayımlansa...sizce de çok manidar olmaz mı?

Bu konuda tüm blog yazarı arkadaşlarımdan destek bekliyorum...

Paylaşacak kadar değerli gördüğümüz fikirlerimizin, bizi temsil eden bir yazımızın daha da anlam kazanacağı bir yayın olacaktır bu bence ve bir de devamı getirilebilirse çok daha başarılı bir proje olacaktır.

Çünki her blog yazarının fikir havuzundan anlamlı bir damla taşıyacak bu ALMANAK.

Umarım destek gören bir fikir olur...

Sevgi ve saygılarımla....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Teklifiniz çok anlamlı ve çok güzel fakat zamanla sizde anlayacaksınız ki, MB. idaresi, bu tip önerilere kapalı her nedense. Kısacası, siz yazın biz yayınlayalım. Başka bir şey bizi ilgilendirmez havası hakim... Sağlıcakla Kalın...

Yorum Dükkanı 
 13.12.2010 16:30
 

Teklifiniz çok anlamlı ve çok güzel fakat zamanla sizde anlayacaksınız ki, MB. idaresi, bu tip önerilere kapalı her nedense. Kısacası, siz yazın biz yayınlayalım. Başka bir şey bizi ilgilendirmez havası hakim... Sağlıcakla Kalın...

Yorum Dükkanı 
 13.12.2010 16:27
 

Çok iyi bir fikir sunmuşsunuz.Blok okyanusunda kaybolan bir damlacık olmaktan kurtulup bir iz bırakmak bence mükemmel bir fikir.Bu almanağa girmenin de şatları olmalı. Örneğin en az 50 blok yazmış bulunmak. Her blogçudan sadece bir blog seçmek.Blokta yer alış tarihine göre bir sıralama yapmak gibi.Para karşılığı olarak almanak çıkarmak fikrine karşı gelenler olabilir ama bence almanak'ın bir fiyatı olmalı ve satılmalıdır.Saygılarımla.

yılmaz çetingöz 
 15.11.2010 11:40
 

MB yazılarının kitaplaşması tabi güzel olur. Daha önce başka bir grubun benzer bir çalışması oldu. Oluşturulacak kitabı da blog yazarlarına satmaya kalktılar. O zaman kendi kitabını para verip alan, hem de bir kuruş telif hakkı almayan bir kitle oluştu. Birileri yazarların sırtından para kazandı. Bu kapitalizm denen şey, herşeyi paraya dönüştürmesini iyi biliyor. Sizin gibi samimi düşünen arkadaşlara hatırlatmayı bir görev billirim.

Uguristanbul 
 09.11.2010 15:55
Cevap :
çok teşekkür ediyorum. Doğrusu işin böyle bir boyut alabileceği aklıma gelmezdi... bütün ilgilenen ve düşüncelerini paylaşan arkadaşlarıma teşekkür ederim...  09.11.2010 16:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 448
Kayıt tarihi
: 02.01.09
 
 

1970 yılı doğumluyum. Erzurum Atatürk Üniversitesi Zıraat fakültesi mezunuyum. Hayata hep ara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster