Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Nisan '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
881
 

Milliyet blog yazarları cahildir...

Milliyet blog yazarları cahildir...
 

cehalet.png


Hemen hemen hepsi internetten aldıkları yazıları, ansiklopedilerden okuduklarını, etrafında gördüklerini ve kendilerine anlatılanları yazıp, bir köşe yazarı olma heveslerini bu şekilde tatmin etmektedirler. Aslında hiçbirisinin yazarlıkla ilgisi yoktur.

Yukarıdaki satırları okuyunca, 1 Nisan da geçtiğine göre Erol ışık kafayı üşütmüş diye düşündünüz değil mi?

Aslında ben ironi yaptım. Sağolsun bir blog yazarı arkadaşımız sayesinde ironinin ne demek olduğunu öğrendim. :) Bilmeyenler için burada bir cümleyle açıklamaya çalışayım.

İroni:(eski yunanca eironeía) Söylenenin tam tersinin kastedildiği ifadedir. Söylenen ya da yapılan eylem, ciddi görüntüsü altında, karşıt söylenceyi ya da eylemi, çelişki noktasına çekmeyi hedefler.Mizahdan farkı olarak ,ironi daha eleştirel yaklaşır. (Vikipedi)

Bunu açıkladıktan sonra artık, özellikle blog kategorisinde yazılan abuk sabuk yazılara kızmayın. Çünkü onlar ironi yapıyorlar. Özellikle magazin konularında boş yazılar yazan ve isminin arkasına kuyruk takıp, 2023 yılında kitap çıkaracaklarını söyleyenlere de kızmayın. Çünkü onlar da ironi yapıyorlar.

İroniyi nereden mi öğrendim? Mesaj aracılığıyla yaptığım bir eleştiri üzerine ana sayfamda bana gelen bir mesajdan :)

Son bir not: Eleştirdiğiniz dizileri izler misiniz? Ben Nejat İşler'i çok beğenirim de...:))

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gelen yorumların tamamına yakını yazıyla ilişkili falan değil! "Erol Bey bu yazıyı neye istinaden yazdı, ne demek istiyor?" Kimsenin umurunda falan değil!(Emek verip araştırmak zor iş) Laf ola beri gele! "Memur kafası" derken bunu kastediyorum ben! İsterseniz bir deney yaparak sorun yorumcularınıza... İnanın alayı "Tığ teber şahı merdan" vaziyetlerinde. Denemesi bedava! Bu arada kendinizi de sınamış olursunuz... "Bankacı mısınız", yoksa yazar mı? "Orta bir yolu" yok bunun! Bu işler "böyleyken böyle" işte Erol Bey! Selamlar, saygılar:))

Ümit Culduz  
 08.04.2011 22:58
Cevap :
Sizin yorumlarınızı çıkarırsak yapılan 15 yorumdan 11 i yazımın içeriğiyle ilgili Ümit bey. Ancak şunu söyleyebilirim ki yazdığım yazıların çoğu araştırma sonunda yazılmış yazılardır. Bankacılığı bırakalı ise uzun yıllar oldu. Yazarlık konusuna gelince; siz ne kadar yazarsanız ben de o kadar yazarımdır. Blog kategorisini çok sevdiğinizi biliyorum. Yazılarınızla olmadığınız zaman, yorumlarınızla bu eksikliğinizi kapatıyorsunuz. Tabii, sizin görüşleriniz ise ancak sizi bağlar. :) Saygılar, selamlar....  09.04.2011 11:54
 

yazının içeriği hk. çok yorum yapamayacağım bağışlayın, iş yerinde zaman sıkıntısı yaşayanlardanım. Ama kısa bir arada okunacak hoş bir yazı olduğunu ve ironinin ne demek olduğunu da sizden öğrendiğimi söylemeliyim. Paylaşımınıza teşekkürler.

HaticeDemir 
 08.04.2011 9:31
Cevap :
Ben teşekkür ederim Hatice hanım. Saygılar, selamlar...  08.04.2011 12:12
 

Siyaset-din-futboldan uzak duruyorum, etliye-sütlüye karışmıyorum. Bloglarımda, yeni baskı sözlüklerde bulunmayan aşk sözcüğünü naçizane yaşatmaya, günümüzün evrim geçirmiş ilişkilerini gözler önüne sermeye çalışıyorum. Bazı dostlarımızı inanılmaz bir iştahla siyaseti yazar görünce de gönül rahatlığıyla o yorgunluğu onlara bırakıyorum. Benim hayatım hiçbir gerginliği tolere edemeyecek kadar zor. Hatta son dönemde ne Ceyda'yı ne de aşkın grisini bile çekemeyecek halde. Ben ayda 5 blog'dan fazla yazan arkadaşlarımı okumakta zorlanıyorum. Blog fotoğrafı ve/veya başlığıyla tiraj peşinde olan blogları da okuyamıyorum. Benim şiir başlıklarıma bakacak olursanız, gelecek olan da kaçar ve fotoğraflarım da genellikle koyu. Çalışmasa da, habercim'de şimdilerde 20 arkadaşım var ve ancak onları okuyabiliyor, yorumlaşabiliyorum. Sevgiler.

Ata Kemal Şahin 
 08.04.2011 9:27
Cevap :
Sizin yoğun iş temponuzda edebiyat ve şiire verdiğiniz önem, her zaman takdire şayandır Ata bey. Ancak her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Ne yapayım ben de çevremde gözüme bakan rahatsızlıkları dile getiriyorum. Ama benim de çekirdek olarak takip ettiğim blog yazarları sayısı sizinkilerden fazla değildir. Teşekkürler...Sevgiler....  08.04.2011 12:11
 

"Saptama" demiştik..."Doğru ve yerinde" bir saptama olduğunu yazmayı unutmuşuz. Doğru ve yerinde olduğu için de ironi değil zaten. Biraz sert sadece... Öte yandan yerden göğe haklı olduğunuz bir durum var... Burada belirtmeyeceğim ama o "durumu" bugün gerekli yere dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Selamlar.

Ümit Culduz  
 08.04.2011 0:01
Cevap :
İsterseniz sizin saptama dediğiniz paragrafa ironinin ironisi diyerek kimseyi kırmayalım. Bu arada umarım gizemli yazarımızın ironiyle ilgili son yazısını da beğenmişsinizdir. Kendisi bir de feed back'a önem verse süper olacak. Bu siteden ne bilgeler, ne din alimleri geçti ama şimdi hiç birinin sayfası bile yok. Biz hancı olduktan sonra buradan daha çok yolcular geçer gider....Selamlar....  08.04.2011 12:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 974
Toplam yorum
: 7880
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3404
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster