Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Haziran '14

 
Kategori
Aksesuar / Takı
Okunma Sayısı
416
 

Neden dövme yaptırmak revaçta?

Neden dövme yaptırmak revaçta?
 

Estetik. (internetten alıntıdır)


Aksesuar ve takıların çeşit olarak ve etki açısından yetersiz olması son beş altı yıldır "dövme" yaptırmaya olan rağbeti önemli ölçüde arttırmıştır."

Özellikle erkeklere ait aksesuar ve takıların sayısı çok azdır.

Saat, kemer ve fular, kol düğmesi, kravat iğnesi, cep mendili ve son zamanlarda küpe erkeklerin başlıca aksesuarıdır.

Zaten gençler bu aksesuarların çoğunu kullanmaz. Saat ve küpe biraz da fular hariç.

Kadınlar ise kullanacakları aksesuar ve takıların değerli olmasına ve kıyafetleriyle uyumlu olmasına özen gösterdiklerinden, aksesuar kullanmakta çok zorlanıyorlar. Sık sık aksesuar ve takı değiştirmek de pek kolay değil.

İşte o zaman dövme yaptırmak devreye giriyor.

Boynuna yaptır, omuzuna yaptır,pazuna yaptır,koluna yaptır, bileğine yaptır, beline yaptır, hatta popona yaptır, bacağına yaptır.

Hem de istediğin şekilde.

Kelebekten dinazora,karıncadan kaplumbağaya, kediden aslana, laleden sümbüle ne istersen onu yaptır. Dövme olsun da ne olursa olsun. Tabii anlamlı estetik bir şey olursa daha iyi olur diyenler de var.

Ama futbolcular bir enteresan. Mümkün olsa yüzlerini değiştirip dövme yaptırıcaklar. Zira bütün vücutları silme dövme kaplı.

Bir de çok güzel kızlarımız muntazam bembeyaz bacaklarına yılan figürlü dövme yaptırmıyorlar mı? Anlaşılır gibi değil. Ya da aksesuar hastalığının had safhasındalar.

ACABA DÖVME FASLINDAN SONRA NE OLACAK, SIRADA NE VAR?

  

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Çetingöz! Dövme sektörü çok revaçta,her önüne gelen vücudunun büyük bir bölümünü dövme yaptırıyor. Halkbuki bu işi yaptırırken tıbben araştırıp sorulmuyor.Uzmanlar dövmenin sağlıksız olduğunu, ileride cilt kanserine neden olabileceğini söylüyorlar. Selam ve saygılar. NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 07.06.2014 18:16
Cevap :
Ojeyi,ruju,allığı anlıyorum da dövme bana çok ters geliyor.Tanrının yarattığı tertemiz bir cildi iğne ile boyamak pek mantıklı değil.Nitekim yırtık pırtık pantolonlara yüzlerce dolar verildiği gibi.Selamlar.  07.06.2014 18:49
 

Sn Çetingöz, sanat bir tüketim aracı olarak kullanılmaya başladıktan sonra, piyasa ekonomisine yön veren kapitalist sektör yeni bir ürün bulup, reklam sektörü mutlaka devreye sokacaktır. Toplumun tüketim tercihlerinde en belirleyici faktör,medya denilen kitle iletişim araçlarıdır. İmaj denilen zahiri görüntüyü hem seçimlerde oy tercihlerinde, hen de ürünlerin beğeni tercihlerinde topluma yutturuluyor. Konuya tüketim toplumu olduğumuz penceresinden bakmak lazım diye düşünüyorum.

Hızır Kabil 
 06.06.2014 21:48
Cevap :
Tüketim toplumu olduğumuz kesin sayın dostum.Ancak bu dövme saçmalığı bütün dünyada yaygın ve giderek insan yerine dövme göreceğiz gibi.Selam ve saygılar.  07.06.2014 11:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 472
Toplam yorum
: 2201
Toplam mesaj
: 121
Ort. okunma sayısı
: 952
Kayıt tarihi
: 26.01.10
 
 

1945 yılında Adana'da doğdum. Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster