Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1945 yılında Adana'da doğdum. Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. İş bankasında müfettişlik ve şube müdürlüğü yaptıktan sonra 1992 yılında emekli oldum. Emekli olduktan sonra birkaç finans kuruluşunda yönetici olarak çalıştım.Siyaset,ekonomi, tarih, ..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Yaşlanınca Ne Yapılır?

Ben de karşı bir soru sorayım: Hayatı kategorize etmek doğru mudur? Çocukken şu yapılır,ergen iken bu yapılır,delikanlılıkta o yapılır, fakülte bitince bu yapılır,65 inde şu yapılır, 90 nında istediğin yapılır, peki ölünce ne yapılır? Velhasıl böyle sorular bana garip geliyor.Soruyorlar " Sizin için hayatın anlamı nedir?", " Hayatta bizim rolümüz nedir?" ; " önümüzdeki yıllardan neler bekliyorsunuz? ". Bu gibi sorular son derece saçma bana göre. Bazıları bu sorulara cevap arıyorlar ve bu sorularla övünüyorlar,bir şey soruyormuş gibi.Sen ne düşünüyorsun bu konuda dostum?

09 Ağustos 2022 01:41
Ayna İcat Edilmeden Önce

bİR KEDİ DİĞER KEDİYE,BİR FİNO BİR BAŞKA FİNOYA NE GÜZELSİN DEMEZ AMA, İNSANLAR BİRBİRLERİNE " NE GÜZELSİN. NE ŞİŞMANSIN , TENİN ÇOK SOLGUN ,GÖZLERİN MAVİ VEYA ELA DİYEBİLİRLER.dOLAYISIYLA O SENİN BAHSETTİĞİN DÖNEMLERDE İNSANLAR BUGÜN OLDUĞU GİBİ HAYVANLARDAN ÇOK FARKLILAR.zira akıl var.Bir insan diğerine ben nasılım, beni anlt diyebilirler.Mesela kabilenin en güzel kızına benziyorsun Natali diyebilirler.Selamlarımla.

08 Ağustos 2022 17:09
İyi Davranmak Mecburiyet Değil

Yazının özeti: yA İNSANLIK İÇİN iyi DAVRANILIR; YA DA MENFAATİN VARSA İYİ DAVRANILIR. Rasyonel olanı: " menfaatin varsa iyi davran ", menfaatin yoksa selam bile verme, yere düştü kaldırma, bayıldı yerde yatıyor su verme, hastaneye götürme, hatta ne diye bayılıyorsun diye küfür et, tekme bile at.Değil mi Kerim Bey ?

29 Temmuz 2022 20:56
 
Toplam blog
: 471
Toplam yorum
: 2201
Toplam mesaj
: 121
Ort. okunma sayısı
: 953
Kayıt tarihi
: 26.01.10
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 

 
 
     
     
     
    15 Ekim toplantısının başlangıç saatinin 10.00 olmasını tercih ediyorsanız bildiriniz.