Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Temmuz '07

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
380
 

Nilüferler solmasın!

Bursa ile ilgili anılarıma devam etmek istiyorum. Nilüfer Bursanın şirin ilçelerinden biri. Burada bana ilginç gelen birçok uygulama ile karşılaştım. Sizlerle de paylaşmak istedim.

Bir akşam gezintisi sırasında dikkatimi aydınlatılmış duvarlar çekti. Ben yolun karşısında olduğum için ne olduğunu tam anlayamadım. Karşıya geçtim ışıklara koşan pervaneler gibi. Her lamba Atatürk’ün bir posterini aydınlatıyor. Posterlerin etrafı özenli bir şekilde sarmaşıklarla posteri kapatmayacak şekilde çevrelenmiş. Gördüğüm manzara karşısında şaşırmadım ve duygulanmadım dersem yalan olur. Birde bisiklet yolları var Nilüferde. İki bisiklet yan yana rahatça geçecek şekilde düzenlenmiş. Ne var bunda diyebilirsiniz. Ben ilk defa gördüm. Ara sokaklara giriyorsunuz kimi boş arsalarda levhalar var. Okul inşaatı arsası, anaokulu arsası... Diye tek tek yazılmış. O alana başka inşaat yapılmıyor. Yollar geniş, sokaklar temiz, ufak ama yeşil park dolu her yan. Hele bir Pazaryeri var görmeniz lazım. Geniş ve düzenli... İşte o pazaryerinin yanında bir muhtarlık binası. Sağlık ocağı ile sırt sırta. Sağlık ocağındaki personel tıp fakültesinden... Buradaki halka hizmet için gelmişler. Pazaryeri, sağlık ocağı hepsi muhtarın cabası sonucu... Unutmadan söyleyeyim muhtar bayan. Nilüferde ayrı bir nilüfer, bayan muhtar... Daha birçok uygulamaları var bayan muhtarın. Ülkemizin aydınlık yüzü bayan muhtarlar. Tek arzum Nilüferler solmasın. Aksine her yan Nilüfer dolsun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bizim muhatrımız bayan da...pazar yerimiz, muhtarlık ve sağlık ocağı da sırt sırta. seviyorum Nilüfer'i. biraz anlatmaya çalıştım burdaki arkadaşlara. sevgiler.

Deniz 
 05.07.2007 14:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 405
Toplam yorum
: 240
Toplam mesaj
: 59
Ort. okunma sayısı
: 911
Kayıt tarihi
: 19.04.07
 
 

Okumayı ve kendimce yazmayı severim. Samimi eleştirilere açık biriyimdir. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster