Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Haziran '17

   
  Kategori
  Çocuk Kitapları
   

  Oku Beni !

  Oku Beni !
   

  Türkiye'nin yüzde otuz ikisinin hiç kitap okumadığnı düşünürsek yüzde altmış sekizlik dilimin içinde olmaktan dolayı çok mutluyum. Bana sorarsanız kitap okumak dünyanın en güzel hobisi belki siz aynı şekilde düşünmüyorsunuzdur ama bence öyle. Kitap okumanın binlerce yararı vardır bunların ilki öğretmenlerin ve ebebeynlerin en çok istedikleri şey olan hayalgücünün gelişmesidir. Daha çok fazla yararını yazardım ama ilk defa bir blog yazdığım için çok heyecanlıyım ve bu yüzden hemen konuya gelmek istiyorum.

  Bugün size önermek istediğim kitap; çocuklara farklı olmanın normal olduğunu anlatıyor. Bu kitabın adı "Yanlışlıkla Dünyanın Öbür Ucuna Uçan Çocuk" . Evet , başlığı çok komik olabilir ( ben de en başta çok komik bulmuştum) ancak okumaya başladığınızda çok derin bir konuya giriş yapıyorsunuz. Farklı olmayı çocuksu bir dille anlatan  kitap "John BOYNE" tarafından yazılmıştır. Bu kitabı yedi yaşındaki çocuklar da okuyabilir ama içindeki derin mesajı anlamak için bu kitabı okuyan çocukların en az dokuz yaşında olması gerekmektedir. 

  Bu kitabı okuyan kişiler sınıflarındaki , iş ortamlarındaki genel olarak bulundukları tüm ortamlarda herkesin farklı olduğunu görerek  ona göre davranmayı seçebilirler. Aslında normal ve farklı kavramlarının bize büyükler tarafından biz büyüdükçe aşılandığını düşünüyorum. Çünkü kitapta da büyükler farklı çocuğu dışlıyor , çocuklar ise farklı değilmiş gibi davranıyor. Aslında gerçek olan şu ki: 

   ÇÜNKÜ FARKLI OLMAK NORMALDİR!

  PS: Çocukların okumak istedikleri kitapları lütfen ilk önce siz gözden geçirin. Siz onay verdikten sonra kitabı okusunlar.

  PS2: Bundan sonra yazacağım bloglarda da yazar ve kitap önerilerim devam edecektir.

   
  Toplam blog
  : 1
  : 78
  Kayıt tarihi
  : 25.06.17
   
   

  Benim adım Ece. Kitap okumayı çok ama çok seviyorum. Milliyet Blog'da yazmak istememin sebebi oku..