Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Şubat '21

 
Kategori
Gündelik Yaşam
 

OSMANLI HANEDANI

 
Osmanlı Hanedanı;
 
Şuanki dünyada bazı devletler hanedanlarını muhafaza etmişler, hatta ingiltere gibi bazı ülkelerde, ülkeyi hanedan ailesi arka planda idare ediyor, ingiltere başbakanının kraliçeden izinsiz hiçbirşey yapmadığını görüyoruz.
 
Aynen böylede TÜRKİYE olarak bizlerde Osmanlı Hanedanımıza böyle sahip çıkıp görevlerine devam edemeseler de, şuan hayatta olan Osmanlı Hanedan neslini TÜRKİYE'ye davet edebiliriz.
 
Onların eserlerine bakarsak kalıcı eserlere yatırım yaptığını görebiliriz, bu sebeble Vakıflar Genel Müdürlüğü gibi kuruluşları bu insanların yönetimine bırakabiliriz, yeni Cumhurbaşkanı ve Bakanlar da göreve başlayınca kendilerini ziyaret edip hatırlarını sorup, isteklerini sorarlar bu tarz bir görüşme daha uygun olur. Bu ziyaretler haftalık-aylık devam etmesi güzel olur. Bazı resmi davetlerde bulunmaları da. gibi...
 
Bizler bu zamanda onlardan çalınanları geri veremesekte bir özür olarak böyle bir rica-görev onların da yine devamlarını sağlayabiliriz.
 
Onların hepsinin ikamet edeceği bir yer yapılabilir yada onlardan kalan eserlerde kalmak isterlerse öyle de olabilir kendilerinin görüşü önemli, onların gönlünü belki bu şekilde biraz olsun almış oluruz.
 
Bu yapılanların hepsi kanunla koruma altına alınmalı daha sonraki idarecilerin tekrar yanlış yapması engellenmelidir.
 
Mehmet Haras
Edincik-Bandırma-Balıkesir-Türkiye
14-02-2021 Pazar
17:07
 
 
Toplam blog
: 21
: 119
Kayıt tarihi
: 29.03.08
 
 

Mehmet Haras İlkokul mezunuyum. Çiftçilik yapıyorum. İnternet benim için iyi oldu, yeni sistemler..