Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Temmuz '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
 

Otuz yaşını aşmış kadınlar

Otuz yaşını aşmış kadınlar
 

Yaşım ilerledikçe, en çok otuz yaşını aşmış kadınlara değer vermeye başladım. İşte bunun sebeplerinden birkaçı:
Otuz yaşını geçmiş bir kadın asla sizi gecenin bir yarısı uyandırıp 'Ne düşünüyorsun?' diye sormaz. Umurunda değildir çünkü ne düşündüğünüz.
Eğer otuzunu aşmış bir kadın TV'deki maçı seyretmek istemiyorsa, söylene söylene TV'nin karşısında yanınızda oturmaz. Yapmak istediği bir şeyi yapar. Ve bu genellikle daha enteresan bir şeydir.
Otuz yaşını aşmış bir kadın kendini yeterince iyi tanır ve kendinden emindir... Kim olduğunu, ne olduğunu, ne istediğini ve kimden istediğini bilir. Otuzunu aşmış çok az kadın onun hakkında ya da yaptıkları hakkında ne düşündüğünüzü önemser.
Otuz yaş üstü kadın çoğunlukla büyük aşklara, ömür boyu sürecek bağlılıklara doymuştur. Hayatında en son ihtiyacı olduğu şey bir başka mız mız, devamlı söylenen, ne yapacağına karışan, yapışkan bir âşıktır.
Otuzunu aşmış kadın, ağırbaşlıdır. Bir operanın ortasında ya da pahalı bir restoranda sizinle çığlık çığlığa kavga etmesi çok nadirdir. Ha tabi hak ettiyseniz, size vururken de hiç tereddüt etmez, sonuçlarına katlanmayı da planlayarak...
Otuzunu aşmış kadın övgüler yağdırmakta çok bonkördür, çoğu hak edilmemiş bile olsa... Çünkü takdir edilmemenin ne olduğunu iyi bilir.
Otuzunu aşmış kadın sizi bayan arkadaşlarıyla rahatlıkla tanıştıracak kadar kendine güvenir. Daha genç bir kadın, en iyi arkadaşını bile görmezden gelebilir, yanındaki adama güvenmediği için.
Otuz yaşın üstündeki kadın sizin onun arkadaşına ilgi duymanızı hiç sallamaz, arkadaşının onu aldatmayacağını bilir.
Kadınlar yaşları ilerledikçe medyumlaşırlar. Otuz yaşını aşmış bir kadına günah çıkarmanıza hiç gerek yoktur, onlar her bir haltınızı zaten bilirler.
Otuz yaşını aşmış bir kadın kıpkırmızı bir ruj sürdüğünde bu ona çok yakışır. Ama daha genç kadınlarda böyle değildir.
Otuz üstü kadınlar açık sözlü, doğrucu ve dürüsttürler. Ne kadar geri zekâlı olduğunuzu bir çırpıda açık açık söyleyiverir, eğer bir geri zekâlı gibi davrandıysanız. Onun için ne anlam taşıdığınızı merak etmenize gerek yoktur.

* * *

Tam da "en güzel ilişki, 30 yaş üstü bir kadınla yaşayacağınızdır" içerikli bir yazı yazmak üzereyken e-posta kutuma geldi bu yazı. Birkaç gün önce kaleme alma ihtiyacı hissettiğim bu konuyla ilgili son derece güzel yorumlar yapmış Andy Rooney. Birkaç satır da ben eklemek istedim buna.

Otuz yaşını aşmış bir kadın sizi ya istiyordur ya istemiyordur. Bunu doğrudan söyler. Olasılık hesapları yapmazsınız.

Otuzunu geçmiş kadınlar için kapris yapmak, hoş gençlik anıları arasında yerini almıştır çoktan. Böyle şeylerle bunalmazsınız.

Otuz yaş üstü bir kadın ekonomik gücü elde ettiğinden, sizden sadece eğlenceli bir birliktelik bekler.

Otuz yaşın üstündeki kadınlar hayatla ve kendileriyle olan kavgalarını çoktan bitirmiştir. Dolayısıyla yeni kavgalar icat etmeye çalışmazlar. Hayatın o kadar da uzun olmadığını bildikleri için, her anın tadını çıkarırlar.

Ancak otuz yaş üstü bir kadınla gün batımında şarap içip hayattan, sanattan, aşktan ve her şeyden konuşabilirsiniz. Anlattıklarınızı keyifle dinleyebildikleri gibi, size anlatacakları çok şey vardır.

Otuz yaşını aşmış bir kadınla belki şiddetli bir aşk yaşamazsınız ama size yaşattıkları ayağınızı yerden kesebilir.

Otuzunu geçmiş bir kadınla yaşanan ilişkide ne büyümek zorunda kalırsınız, ne de birini büyütmeye çalışırsınız.

 
Toplam blog
: 70
: 1618
Kayıt tarihi
: 23.07.06
 
 

Milliyet Blog'un ilk yazarlarındanım. Uzun yıllar gazetecilik yaptım, sonra bir sabah uyandım ki ..