Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ekim '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
500
 

Oval ofisin gölgesinde Atatürk

Oval ofisin gölgesinde Atatürk
 

Oval Ofisin Gölgesinde Atatürk

CHP yine arı kovanına döndü. Baykal yandaşları karşılarına çıkan Sarıgül'ü Soros'un ajanı olmakla, Haluk Koç gibi tertemiz yeni bir yüzü ise bir tarikatın mürüdi olmakla suçladı. Baykal, kimi zamanlar ise, koltuğunu kaptırma korkusuyla, lüks genelmerkez binasına dev Atatürk resimleri astırarak muhalefete sanki onlar Atatürk karşıtıymış gibi meydan okudu.

Tüm bu propaganda savaşları içerisinde benim gözüme şık olmayan bir görüntü takıldı. Alalacele yangından mal kaçırır gibi inşaa edilen yeni CHP binası, çirkin bir görünüme sahip olmasının dışında, kullanım açısından da sorunlar yaşatıyor. Al bayrağımızı asacak yer mevcut olan bina da, ne yazık ki Atamızın resmini layıkıyla asacak yer mevcut değil! Evet fotoğrafa dikkatle bakacak olursanız Atatürk'ün resmi birçok eleştiriye konu olan ''oval ofis''in hemen altına asılmış durumda. Oval ofisin yüce Atatürk'ün resminin tam üzerinde durması ise ciddi bir görüntü bozukluğuna yol açmaktadır. Güneşin yön değiştirmesi ile de zaman zaman oval ofisin gölgesi Atatürk resminin yüzünü gölgelemektedir.

Üzülerek izlemekteyim ki Atamızın binbir emekle kurduğu partisi, tabela partisi olma yolunda hızla ilerlemektedir. Hukukçu olan Baykal ve Genel Sekreter Önder Sav, parti içinde hukuk dışı uygulamalarda bulunarak, hukuk adamı olamadıkları izlenimi vermekteler. İşlerine geldiği zaman Atatürkçü kesilen bu isimleri, diğer konularda da Atatürk kadar çevik, kılcıl, ılımlı, insancıl, karizmatik, halkçı, tevazu sahibi, bilgi sahibi, beceri sahibi vs... olmaya davet ediyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

BAYKAL VAROLDUKÇA CHP DE, ATAMIZIN VE ATATÜRKÇÜLÜĞÜN ÜZERİNDE HEP GÖLGE OLACAK. CHP BU GÖLGEDEN NE ZAMAN KURTULACAK BAKALIM....

METİN ÜSKES 
 27.10.2007 17:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 500
Kayıt tarihi
: 07.05.07
 
 

Ankara Üniversitesi siyasal bilgiler yüksek lisans öğrencisiyim. Ankaralıyım. Siyasete ilgiliyim. Ga..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster