Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Aralık '18

 
Kategori
Güncel
 

Papağana İşkence Yapan Murat Özdemir

Papağana İşkence Yapan Murat Özdemir
 

İnstagram'da videoyu görünce kanım dondu. Papağanın soluk borusunu o kirli elleri ile sıkıyor. Hayvan şok içinde avaz avaz bir yandan bağırıyor. Bir yandan ölüm mücadelesi veriyor. Bir yandan nefes almaya çalışıyor.

Bu işkence ne zaman son bulacak? Nasıl son bulabilir? Nasıl mı ben size söyleyeyim.

Hayvanlara yapılan işkence ve bilerek hayvan öldürenlere karşı caydırıcı bir yasa yok. Son 2 yılda sürüsüyle hayvan öldürüldü. İşkence gördü ve tecavüze uğradı. Çoğuna ne mi oldu? Para cezası verildi. Daha sonra serbest bırakıldı.

Ruh hastası ve akli dengesini kaybetmiş tuhaf yaratıklar, ciddi bir yaptırım olmadığı için korkmuyor! Hayvana tecavüzde 5 yıl hapis olsa. Hayvan öldürmeye 10 yıl hapis cezası olsaydı? Bu kişiler bunları yapabilir miydi?

Nasıl bir cesaret ve pişkinlikse canlı canlı videoya çekiyor. “Ben işkence yapıyorum. Bunun ciddi bir yaptırımı yok nasıl olsa?” Kafası mı bu? Nedir?

İşin başka bir boyutu. Yapılan araştırmalarda genelde katil olanlar ilk önce denemelerini hayvanlar üstünde yapıyor. Onlara zarar vererek başlıyorlar. Canlarını yakıyorlar. İşkence yapıyor. Sonra hayvanları öldürmeye başlıyor. Soğukkanlılığı bu hayvanlardan yakaladıktan sonra. Sıra geliyor. İnsanlara. İnsanlara tecavüz ediyorlar. Bazıları öldürülüyor.

Önlem en başında alınsa. Hayvan ölümü ve sonra insan ölümü gerçekleşmez.

Daha kaç yıl çıkması gerekli hayvanlara yönelik korucu yasaların çıkması?

 

 
Toplam blog
: 32
: 194
Kayıt tarihi
: 06.12.15
 
 

Alper Saygın kültür ve sanat yazıları yazan bir blog yazarıdır.  Alper Saygın yerli ve yabancı al..