Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Mart '11

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
1728
 

Pedefoli ve cinayete açık kapı!

Pedefoli ve cinayete açık kapı!
 

Vah gidene...


Bayram şekeri toplamaya giden Kayseri'li çocuklar bulundu...  

Tam 18 ay ana babaları, o çocukları tanıyan tanımayan herkes aradı onları. Bulunmaları için dualar edildi. Özel timler geldi göreve. Üç çocuğun cesedini Yozgat'ta kırsal bir alanda buldular.  

2009'un Ramazan Bayramında 9 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin, 6 yaşındaki kızkardeşi Dilruba'nın elinden tutup yanlarına komşu kızı 11 yaşındaki Türkan Ay'ı da alarak hepbirlikte kapı kapı şeker toplamaya gittiler...  

Adetmiş...  

Gelenek ve göreneklerde varmış!  

Üstelik konu komşu da "tanıdık"mış.  

Çocuklar "beklendiği" saatte eve gelmeyince kopmuş kıyamet.  

Tam 18 ay...!  

O konu komşulardan biri olan; Uğur V.G suçunu itiraf etti bugün. Bayram Şekeri toplayan çocukların evine 80 mt. mesafede oturan Uğur V.G tutuklandı.  

Bayram günü evinin kapısı çalınınca çocuklara şeker vermek yerine onların canını alan adam pişman mı bilemem.  

Benim bildiğim bu tür adetlere son vermek.  

Kimin ne olduğunu bilmediğimiz zamanlardayız maalesef.  

Vah gidene...  

 

Gülriz Yiğit  

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar, Önce çocuklarını kaybedenlere yüce Allah'tan sabr-ı cemil dilerim. Bu acı katlanılacak ve dayanılacak bir acı değil. Yaşadığımız yer nere olursa olsun, savumasız ve korumasız çocuklarımızı asla gözümüzün önünden ayırmamız gerekiyor. Okullarımızın durumları da bu tür olaylara potansiyel birer mekan olduğunu söyleyebilirim. Torunumu anasınıfına götürdüğüm ilköğretim okuluna girenin çıkanın kontrolü yok. Bu tür olaylar bizleri tedbirli olmaya zorluyor. Bir taraftan toplum sağlığına gereken önem verilecek, bir taraftan da çocukları olanlar çocuklarını her türlü tehlikeye karşı en üst seviyede koruyacaklar. "Bir şey olmaz" söylemi çok yanlış. İş olacağına vardıktan sonra tedbirlerin bile yetersiz kaldığı bir ortamda yaşadığımızı unutmayalım.

Pervane 
 03.04.2011 9:33
 

Bildiğiniz gibi büyük kentlerde bu tür gelenekler kalmadı. Ne kadar yazık ve acıdır ki bu tür olaylar birçok şeyi bozdu, yok ettti. Belki daha da öncesinde toplum bozulmuştu. Çok iç acıtan bir olaydı, biz organ mafyası diye kokuyorduk ancak böyle bir sonuç çıktı. Selam ve saygılar.

Güz Özlemi 
 28.03.2011 17:03
Cevap :
Merhaba, bu tür "geleneklere" oldumolası sıcak bakmadım. Birde anaların ilgisizliği ve vurdumduymazlığı çileden çıkarır beni. Ne yazık ki son yıllarda bu tür olayların çokluğu şaşırtıcı değil aslında... Diziler, filmler, fütursuz yaşanan yasak aşklar, erken evlilikler, vs... Birde cezaların caydırıcı olmaması! (Yılmaz Özdil'in "Sayın sapık" başlıklı çok güzel bir yazısı vardı bugün okumuş olmanızı dilerim) Selam ve saygılarımla...  29.03.2011 20:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 258
Toplam yorum
: 701
Toplam mesaj
: 109
Ort. okunma sayısı
: 1027
Kayıt tarihi
: 10.08.08
 
 

Ankara'da doğdum. Balıkesir'in  ilçesi Ayvalık'ta yaşıyorum. TSM ve  tiyatronun biraz da olsa toz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster