Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Eylül '18

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
1056
 

Phillip Cocu, Fenerbahçe'yi ve Başkanı Anlayabilmiş Değil

Phillip Cocu, Fenerbahçe'yi ve Başkanı Anlayabilmiş Değil
 

Phillip Cocu; sezon öncesi hazırlık maçları dahil, 16.maçı sonunda 4 galibiyet, 5 beraberlik, 7 mağlubiyet.

Sadece süper lig baz alındığında; 7.hafta sonunda 2 galibiyet, 1 beraberlik, biri içerde olmak üzere 4 mağlubiyet ve her geçen gün daha da kötüye giden takım performansı.

Ali Koç Başkanın, seçim öncesi ve sonrası ifadelerini hatırlayacak olursak; Fenerbahçe'nin özellikle futbol takımı özelinde, alt yapısından gençlerin yetiştiği, 18-20'li yaş aralığında A takım formasının rahatlıkla emanet edilebildiği, sistemli ve kalıcı başarıya dayalı bir yapıya kavuşması özlemi içerisindeyiz. Hala da bu heyecandan ve inançtan vazgeçmiş değiliz.

Phillip Cocu; özellikle gençlerin gelişimine önem veren, onlara formayı teslim eden, güvenen bir teknik direktör olarak getirildi. Ligin 7.haftası geride kalmışken sahada formayı teslim ettiği ve ısrarla güvendiği oyunculara baktığımızda, beklentilerin tam aksi yönde hızla ilerliyor.

21 yaşındaki Barış Alıcı'da ısrar etmesi gerekirken ısrarla bal yapmayan arı olan ve taraftara saç baş yolduran 32 yaşındaki Aatif Chahechouhe'ya sabrediyor. 19 yaşındaki Eljif Elmas yerine 32 yaşındaki Mehmet Topal'ı Jailson ile ikili oynatıyor.

Andre Ayew'de ısrar etiği kadar 24 yaşındaki Michael Frey'de ısrar etmiyor, hem de Slimani'nin ileri uçtaki yalnızlığına çare bulamıyor. Üstüne son 2 maçta ilerideki pas trafiğinin merkezi Benzia'yı oyundan almayı tercih ediyor.

20 yaşındaki Yiğithan Güveli'ye şans vermek yerine Roman Neustädter yetmezmiş gibi aynı kalitesizlikte olan Diego Reyes'in saçmalıklarını izletiyor.

Alınan sonuçların ötesinde; ne takıma ne de bireysel anlamda oyunculara yeni şeyler katabiliyor.

Aslında Fenerbahçe taraftarı Başkanın bize anlattığı gelecek ve yapılanma üzerine bu sezonu feda etmeye bile hazırdık. Takımın ligi orta sıralarda bitirmesi de çok fazla üzerinde durulabilecek bir durum değildi bizin için. Yeter ki dile getirildiği gibi geçiş aşamasında olduğumuzu sahada görebilseydik.

7. hafta sonunda 7 puan ve 4 mağlubiyet çok fazla göze batmazdı eğer ki sahada Eljif, Barış, Ferdi, Oğuz Kağan, Yiğithan gibi gençlerin hatalarını izlemiş olsaydık. Biz hala Aaatıf, Mehmet Topal, Şener, Roman vs. gibi hem yaşı ilerlemiş ve geçen yıldan bilinen vasat oyuncuların saç baş yolduran performansını izleyeceksek, nerede değişim, nerede geleceğe yönelik proje!

Phillip Cocu; Başkanı ve bizi anlayabilmiş değil. Anlayabileceğe de benzemiyor.

Sayın Başkan, "Çok büyük bir facia olmazsa, Cocu'yu devre arasına kadar yollamam" sözünüze atıfla, daha ne olması gerekiyor. Bu yanlışdan hemen bu gece dönmek gerekir. 

Türk futboluna ve Fenerbahçe'ye gençleri yetiştirmek ve  kazandırmak mı? Futbolda ve antreanman sistemlerinde teknolojik gelişmelere ayak uydurabilmek mi? 4-3-3 hücuma yönelik oyun kurgusunu alt yapısından A takımına Fenerbahçe'ye uygulamak mı?

Phillip Cocu ile yapılmak istenenlerin kat be kat fazlası Ersun Yanal ile yapılabilir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Canlı Maç Anlatımı sayfamızda da yayınlanmaktadır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 296
Toplam yorum
: 228
Toplam mesaj
: 39
Ort. okunma sayısı
: 6310
Kayıt tarihi
: 24.09.08
 
 

Bankacılığın stres ve yoğunluğundan fırsat buldukça, okumaya ve düşüncelerimi burada paylaşmaya ç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster