Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Aralık '11

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
867
 

Rıdvan ve kıvıranlar davası

Rıdvan ve kıvıranlar davası
 

Birilerine saldırıp meşhur olmanın bu kadar kolay olduğu başka bir ülke yok.


Fenerbahçe maçı sonrası Rıdvan Dilmen'in yorumlarını dinledim. Oynanan futbolun yorumlanmasından sonra iş açıklanan iddianame, veto derken futboldan, işin filim kısmına  kaydı.

Rıdvan Dilmen her fırsatta taraftarı olduğunu beyan ettiği kulüple ilgili, tüm Fenerbahçe taraftarlarının edebileceği türden biraz da serzenişle bir takım laflar etti.

Eşrafı rahatsız eden kısmı ise " Ben Aziz Yıdırım'ı babam gibi severim , herkes yasanın abartılı cezalar içerdiğini söylüyor ama iş konuşmaya gelince içerden çıkmasınlar diyorlar, kıvırmaya gerek yok, Mecliste konuşamadan  mektup yazmak, televizyon televizyon gezip bu yasa değişmeli ama şimdi olmaz,  geçerse kişiye özel olur tarzı beyanlar vermek bana ters geldi"  tarzındaki söylemleri olmuş.

Tabii şovmen ekibi hemen kendini muhatap alıp bağırmaya başladı.  "Rıdvan bana söyledi, yok canım aslında beni kastetti, Bana bir şey olursa sorumlusu Rıdvandır."  boş laflar aldı yürüdü, üst üste demeçler, bağırtılar hakaretler....

Aklıma bir fıkra geldi ama buraya yazamam tabii yoksa o işgüzarların ayarına düşerim Allah muhafaza... Ama kısaca değineyim hatırlayın; "hani iki idam mahkumundan birini idamdan vazgeçerler de götürürlerken iki de bir beni asmayacaksınız" deyip durur ya işte o.

Şimdi bunlarda kim bir demeç verse ikide bir "o biziz" " bize söyledi", diye kendilerini ortaya atıp duruyorlar. Siyasetten, spordan, şikeden, yasadan ne husus varsa hepsinden anlayan ve program program gezen zatlara sözüm yok, onlar zaten belli ki şov peşinde, araya hakaret ve argo serpiştirilmiş kuru bir gürültü halindeki programlarını Aziz Yıldırım korkusu şekillendiriyor. Kendilerinin eklediği, hakaretleri dışında; "aslında yasa şöyle değişmeli, burası değişse daha iyi olur" gibi çözüme dayalı,  hatırda kalabilecek hiç birşey yok.

Yanlız oğlumun da adını taşıdığı olan aslında büyük bir beğeniyle takip ettiğim sayın vekilime ne oldu onu hiç çözemedim.

Onun şova ihtiyacı yok, birikimli işi bilen bir gazeteci. Aslında konuşmasında kendisi de  Mecliste konuşması gerektiğini kabul ederken, bunu söyleyen Rıdvan'a, belki de sahalarda bile şahit olunmayacak kadar ağır bir hakaret ediyor. 

Koskoca Ergenekon örgütünü karşısına almış, seçim çalışmalarında bile koruma polisleriyle gezmek zorunda kalmış bu vekilimiz " bana bir şey olursa sebebi Rıdvan'dır" diyecek kadar kendinden geçmiş.

Ben psikolog değilim ama sayın vekilin tepkisinin açıklaması sanırım suçluluk duygusu olsa gerek. Mecliste boyun eğmek zorunda kaldığı bu yasa değişikliğine ses çıkaramamış, ardından -belki de parti talimatıyla- mektuplara sarılmış, Cumhurbaşkanına sebep oluşturup, günahın önüne dikilmiş! Bu vekilimizin kızmasına gerek yok çünkü Rıdvan  sadece O'nun ne yaptığını anlattı. Önce olur dediğinine sonra olmaz diyerek Rıdvan'ı haklı çıkaran da kendisi. 

Bunlar yukarıda olanlar, aşağıda ise sadece takımını düşünen taraftarların canı acıyor. Artık Federasyonun işi bitirme direncini göstermesi lazım. Yoksa bu mevzu her geçen gün yuvarlanan kartopu misali büyüyerek önüne geçilmez bir hal alacak. Televizyonlarda "aslında biz haklıydık onlar haksızdı " yarışının sonu gelmez. İktidarı, Cumhurbaşkanı'nı, Meclisi, Federasyonu, Futbol camiasını ve en çok da Fenerbahçe'yi adeta kıyıyı döven dev dalgalar misali yıpratan bu davada karar verecek tek merci olan Başbakanın devreye girmesi lazım. Çünkü iş kontrolden çıkmaya başladı , küçük bir dava gözüyle bakmak onarılamayacak yaralar açabilir. Yoksa "Keser ve sap misali " bu devran daha çok dönecek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 164
Toplam yorum
: 102
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 671
Kayıt tarihi
: 21.10.10
 
 

İnşaat Mühendisiyim, olaylara anlık değil öncesi ve sonrasıyla bakmaya çaba gösteririm. Dağ havas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster