Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Eylül '12

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
2135
 

Salih Muhammed Müslim kimdi?

Salih Muhammed Müslim kimdi?
 

1.5 ay öncesinin en çok konuşulan kişisiydi Salih Muhammed Müslim. Çünkü bu şahıs Türkiye’deki BDP benzeri bir yapının Suriye’deki kolunun başında bulunan isim. Demokratik Birlik Partisi’nin (PYD) başındaki bu isim Suriye’nin kuzayindeki 6 bölgeyi kontrolleri altına aldığını duyurunca Türkiye ayaklanmıştı. Dışişleri Bakanımız bu yapılanma bölgesine eğitimli peşmerge gönderen Barzani’ye gözdağı vermek için gitmişti. Başbakan çok sert sözler söylemişti. Bu çıkış üzerine Müslim gayet yumuşak açıklamalar yaparak dikkat çekmemek istemişti falan filan.

Sonra PKK’ya Şemdili’de 10 gün süren çatışmalarla 2 şehit verdik, Hakkari’de sınır bölgesindeki üç karakola yapılan saldırıda 8 şehit verdik, İzmir Foça’da 1, Hakkari’de 2, Gaziantep’te 9 sivil şehit verdik. BDP ile PKK yolda öpüştü, sonra tekrar Şemdinli’de 5, Beytüşşebap’ta 10 şehit verdik. Yetmedi Beytüşşebap’ta 1 şehit daha verdik. Bu sefer onlar değil kendimiz şehit ettik Afyon’da 25 tane canımızı. Yüksekova’da 1 şehit, Şemdinli’de 2 şehit, İstanbul 1 şehit, Hakkari’de 4 şehit, Bingöl’de 10 şehit, Tunceli’de 1 ve dün 7 daha şehit verdik. Toplamda 89 şehit ve yüzlerce yaralı.

Şimdi ise üzerinden sadece 1.5 ay geçmişken kimse ne Suriye’nin kuzeyini yazıyor, ne PYD’yi yazıyor ne de Salih Muhammed Müslim’i. Herhalde Müslim Bey Türkiye’nin şehitleri varken biz burada devlet kurmayız, komşuluk ahlakına sığmaz deyip vazgeçmedi devlet hayalinden.

Orada yeni bir yapılanmaya gidiliyor ve bu yapılanmada Türkiye’nin başına terör belasını örerek söz sahibi olmaması sağlanıyor. Yarın sürpriz bir şekilde sözde devletlerini kurduklarını açıklarlarsa kimse şaşırmasın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

AKP kongresine katılan Barzani'ye bu yaptıklarından dolayı mı "Türkiye seninle gurur duyuyor" diye tezahürat yapıldı? Aklı başında olmayanların elinde ülkemiz nereye gidiyor doğrusu bilemiyorum. Benim gibi bir avuç durumdan endişeliler var ama maalesef cahil halkımın büyük bir yüzdesi ya olanların farkında değil ya da aklı başından alınmış. Demirel'in in bir lafı aklıma geldi tam da bize göre "Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete" Allah sonumuzu hayretsin demekten başka (ufukta pek de hayır görünmüyor gerçi) yapacak başka bir şey yok. Saygılar.

ahmet demir 
 02.10.2012 21:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 352
Toplam yorum
: 624
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 3085
Kayıt tarihi
: 02.08.08
 
 

1989’da Aksaray’ın Eskil ilçesinde doğdu. İlköğretimini 2004 yılında Eskil Cumhuriyet İlköğretimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster