Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Eylül '18

 
Kategori
TV Programları
 

Savaşçı Setinde Kriz Büyüyor!

Savaşçı Setinde Kriz Büyüyor!
 

Son yıllarda moda olan asker dizilerini bilmeyeniniz yoktur. Sakarya Fırat dizisinin önderliğini yaptığı bu dizi furyasında İsimsizler, Börü, Sungurlar, Söz, Savaşçı gibi örneklere rastlamıştık. Bu örnekler arasında Söz ve Savaşçı dizileri hali hazırda varlığını sürdürüyor. Sürdürüyor da her ikisinde de sıkıntılı durumlar var.

Star ekranlarında yayınlanan Söz yeni sezonuna geçtiğimiz hafta pazartesi başlarken, aynı gün yayınlanan Çukur'un sezona sert bir giriş yapmasıyla Söz reyting anlamında rakibinin gerisinde kalmıştı.

Devam eden bir diğer dizi Savaşçı ise hala yeni sezonuna başlayamadı.

Bu konuda dizi ile ilgili kriz iddialarının yeniden çıktığı günlerden geçiyoruz.

Geçtiğimiz sene sette mali krizin yaşandığı, ekibin paralarını alamadığı için çok kez seti durdurduğu yönünde haberler çıkmış ancak dizi kazasız belasız bir şekilde sezonu bitirmişti. Ancak yeni sezon başlangıcında işler daha da kötü hale geldi.

Dizide başrolde yer alan birçok oyuncunun ücretlerini alamadığı için setten ayrıldığı, bu yüzden bir türlü çekimlerin sonlandırılamadığı yönünde haberler çıkıyor. Bir diğer haberde de, senaryoda ve senaryo ekibinde değişiklikler yapıldığı ve bu yüzden dizinin bir türlü sete çıkamadığından bahsediliyor. Yani hem senaryo yok, hem de para.

Fox'un geçtiğimiz sezon ''sezon finali'' ile biten ancak daha sonra yayından tamamen kaldırılan dizisi Şevkat Yerimdar'da da aynı krizleri yaşadığını hatırlıyoruz. Ve Savasçı'nın da, Şevkat Yerimdar'ın da yapım şirketi aynı şirket olduğunu. Bu da işin bir diğer ayrıntısı.

Pazar günleri yaşanan ekran boşluğunu başarıyla dolduran Savaşçı'nın bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğini, ekrana ne zaman döneceğini kimse bilmiyor. Ancak bilinen şu ki ; bu kadar sıkıntıdan sonra bir işin kafası ferah şekilde devam etmesi mümkün değil. Zırt pırt aynı dertlerin, sıkıntıların tekrarlanması muhtemel.

Bu da yayın durumunu kesinlikle olumsuz etkileyecektir.

Bakalım Savaşçı bu işten nasıl kurtulacak?

Devam edebilecek mi?

Neler olacağını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

 

Anıl Koldaş

 

NOT : Bu yazının Milliyet Blog sayfası dışında başka bir sayfada farklı ya da aynı isimle kullanılması, yayınlanması yasaktır. Lütfen bu yazıyı haberim olmadan başka bir sitede yayınlamayınız! Aksi takdirde yasal yollara başvuracağımı bilmenizi isterim. İyi okumalar!

 

 
 
Toplam blog
: 670
: 3634
Kayıt tarihi
: 11.02.13
 
 

Balıkesir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunuyum. Koyu Fenerbahçeli, Ankara aşığı olup; anlataca..