Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Haziran '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
3366
 

Sefaköy'de yangın! (K.çekmece)

Sefaköy'de yangın! (K.çekmece)
 

Yaklaşık on beş dakika önce (14 Hazıran, saat 14.00 gibi) tüp patlamasına benzer bir sesle dışarı çıktığımda, hemen arka sokakta iki evin çatısının yandığını gördüm! Üç beş dakikaya kalmadı her taraf İtfaiye ile doldu. Şu anda söndürme çalışmaları devam ediyor. Evde mahsur kalmış insanların olabileceğinden söz edilse de, henüz bu konuda kesin bir şey söylemek imkânsız.

-Sonradan edindiğim bilgilere göre yangının çıkma sebebinin; evlerden birinin çatısında tüp ile ısıtılarak yapılan izalasyon (muhtemelen mebran yapıştırma) çalışmasından kaynaklandığı ve çatının alev alması sonucu orda kullanılan tüplerden birisinin patladığıdır.

Yangında ölen veya yaralananın olmaması sevindiricidir!

Ancak tüp patlamasının ardından çevredeki diğer binaların camları kırılmış, pencere çerçeveleri içeriye doğru göçmüş, park halindeki bir araçta bu olaydan maddi zarar görmüştür.

İtfaiyenin üç beş dakikada geldiğini gördüğümü söylesem de yangının tüp patlamasından çok daha önceden çıktığını ve İtfaiyenin geç kaldığını, ayrıca gelir gelmez bir takım aksilikler yüzünden suyu hemen veremediklerini söyleyenlere de şahit oldum!

Yanan evlerden birinin bitişiğindeki binada ikamet eden bir bayanın, olay mahallinde düşüp bayılması ortalığın bir anda hareketlenmesine ve ambulanstaki görevlilerin kısa bir koşuşturmasına neden olduysa da; bayana yapılan tıpbi müdahale ile bayan kendisine gelmiştir.

İtfaiye erlerinin yangın söndürüldükten sonra kendi aralarında kritik yapmaları ve olayı değerlendirmeleri çok ilginçti!

Üst başları sırılsıklam ıslanmış ve yüzü gözü duman islerden kapkara olan itfaiyecilerimizi bu özverili çalışmalarından dolayı tebrik ederim.

Ancak bu iletişim, adres tespit işleri ve donanım eksiklikleri ne kadar çabuk giderilirse yangında mal ve can kaybı daha az olacaktır. Sonuçta can kaybı olmamıştır ancak yangından da geriye yanmamış sağlam, hiç bir şey kalmamıştır! iki "çatı katı" dairesi tamamen yanmış ve etraftaki binalar da zarar görmüştür.

Yinede mahallemizde birçok binanın yanma tehlikesi, İtfaiyecilerimizin özverili çalışmaları sonucu atlatılmıştır. Kendilerini tekrar kutluyorum.

Not: Yangın saat 15.00 gibi tamamen söndürülmüştü... Olay mahalline 22 tane İtfaiye aracı ve dört tane ambulansın geldiği bilgisini mahalle çocuklarından aldım!

-Bu tür çalışmaları yaparken veya yaptırırken mutlaka yanınızda bir yangın söndürücü tüpünüz olsun! Yangın büyümeden yangını söndürmek mümkündür! Bu hata yüzünden diğer insanlarımızın mal ve can kaybına sebep olmaya kimsenin hakkı yoktur.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 438
Toplam yorum
: 1049
Toplam mesaj
: 121
Ort. okunma sayısı
: 818
Kayıt tarihi
: 07.01.07
 
 

Milliyet Blog'a hangi vesile ile kayıt olduğumu doğrusu hatırlamıyorum!  Bende birçoğunuz gibi ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster