Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Şubat '07

 
Kategori
Anne-Babalar
Okunma Sayısı
1758
 

Seni çiçeklerden, böceklerden...

Seni çiçeklerden, böceklerden...
 

Annemi sevdiğimi ilk defa söylediğim zaman, ana okulu piyesindeydi. "Seni çiçeklerden, böceklerden..." diye devam ediyordu şiir. 3 yaşındaydım sanırım. Annemin gözlerinin içine bakarak okumuştum şiiri. Zaten koca salonda bir tek ona bakıyordum heyecandan. Annem ağlamaya başlamıştı. Anlayamamıştım, kötü okuyorum zannetmiştim. Piyes bittiğinde annem bana deli gibi sarıldı. Öbür annelerde gelip tebrik etmişti. Herhalde anaokulunun en küçüğüyüm diye şirin gelmiştim. 3 yaşından hatırladığım en renkli anım bu.

O günden beri birçok kez söyledim anneme onu sevdiğimi... Arada üzüyorum orası kesin. Herkes biliyordur zaten ergenlik çağındayken daha çok kavga edilir annelerle. Neden bilmem. Bunun hakkında bilimsel birşeyler okumak isterdim. Herhelde kendini çok şey biliyormuşsun gibi hissetmenden oluyor bütün bunlar. Olsun o kavgalar çabuk unutuluyor zaten.

Neden acaba bir yerimiz acıdığında anneee diye bağırırızda, babaaa diye bağırmayız. Bu böyledir yani. Kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum. Çok net hatırlıyorum... Bingöl'deyken, bizim apartmanın karşısında park vardı. Parkında kocaman bir demir kapısı... Ben salak kapıyla oynarken elimin üstüne kapamıştım. E sonuç malum. Dağları delen bir "anneeeeeeee" feryadı. Bir abi beni tanıyordu. Tuttuğu gibi kolumdan eve gitmeye başladık. Asansör yok. Geçtiğimiz her katta kapılar açılıyor ben nasıl ağlıyorsam... Katımıza vardığımızda annem zaten sesi duyup çoktan fırlamıştı dışarıya. Beni görünce "beyni dönmüş" öyle söyledi. Ondan sonraki bir koşuşturma zaten. Hastane falan. Ağlamaktan hiç konuşmamıştım bütün bunlar olurken. En son arabayla dönerken annemin kucağında "seni seviyorum" demiştim. Çok net hatırlıyorum. Annem de "ben seni daha çok seviyorum" demişti karşılık olarak. O an ne acı kalmıştı bende. ne sızı... Feci mutlu olmuştum. Ben çok seviyordum, o beni daha çok seviyordu. Benimkinden fazla olduğuna göre kimbilir nasıl birşeydi onun sevgisi? ..

Anneler çocuklarını canları gibi severler, bunu herkes bilir. Ben onlara olan sevgimizin, onların bize olan sevgisinden daha az olduğunu düşünüyorum. Bu demek değil ki biz onları az seviyoruz... Sadece benim düşüncem. Doğru olup olmadığına anne olduktan sonra karar vermeyi düşünüyorum.
Seni çok seviyorum anne...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

seni okumakla başladığım günlerim, mutlu geçiyor. Lütfen yaz. Hep yaz. Seni okuyup mutlu olan amcalar, teyzeler için yaz. Seni okuyunca gelecek endişem azalıyor. Duyarsız bir gençlik yetiştiğini iddia edenlere inat yaz. Senin ve senin gibi duyarlı duygulu gençlerin hiç de az olmadığını göstermek için yaz. Lutfen yaz.

Talip Bölükbaşı 
 12.02.2007 13:32
Cevap :
Çok teşekkür ederim. Beni okuyan bu kadar çok insan olduğunu bilmiyordum. Sizin için tabii ki devam ederim yazmaya...  12.02.2007 16:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 101
Toplam yorum
: 253
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 2186
Kayıt tarihi
: 01.02.07
 
 

91 doğumluyum, elimden geldiğince yazmaya çalışıyorum, çalışmaya da devam edeceğim. Ta ki büyüyene k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster