Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ekim '14

 
Kategori
Tiyatro
 

Seni seviyorum, mükemmelsin, şimdi değiş

Seni seviyorum, mükemmelsin, şimdi değiş
 

Broadway’i n ünlü müzikallerine ev sahipliği yapan Zorlu Center PSM’de 30 Ekim akşamı 17 yıldır birçok ülkeye uyarlanmış Seni Seviyorum, Mükemmelsin, Şimdi Değiş isimli müzikal oyunun galası yapıldı. Talimhane Tiyatrosu işbirliğinde sahneye konulan oyununun yönetmenliğini başarılı müzikallere imza atmış olan Lerzan Pamir ve Mehmet Ergen üstlenmiş. Eserin sahibi ise yine Tony Ödülleri’nde birçok ödül almış oyunun da yazarı olan Joe Dipietro. Böyle iyi bir kadrodan ne çıkar dedik ve koltuklarımıza oturup perdenin açılmasını bekledik. 
 
Oyunda her biri müzikal tiyatro oyunlarında çok iyi işler ortaya çıkarmış olan Adem Yılmaz, Anıl Altınöz, Begüm Günceler, Defne Koldaş, Ezgi Erol ve Mert Ayaydın’ı görüyoruz. Özellikle kadın oyucuların seslerini birçok animasyon filminden hatırlayabilirsiniz. Kadın- erkek ilişkilerine herhangi bi yerden değil, tam ortasından bakan müzikal oyunda, her an sahnede kendinizi görmeniz mümkün. Seyircinin alkışları ve tepkileriyle interaktifleşen oyununun müzikleri ve başarılı sahne tasarımı da bir Amerikan romantik komedisi izliyor hissine kapılmanıza sebep olabilir.
 
Nerede olursak olalım, hangi yaşta ve hangi koşullarda yaşıyorsak yaşayalım hepimizin karşı cinsle olan ilişkisi aslında ne kadar da benzer.  Sorunlar, çözümsüzlükler, ayrılıklar, barışmalar, evlilikler, çocuklar… Koltuğunuza oturmuş, yanınızdaki sevgilinizle yaşadıklarınıza ya da geçmişte yaşadığınız bir ilişki sürecinize “işte tam olarak bun yaşıyorum” dediğiniz bir pencereden bakıyorsunuz. Bugüne kadar birbirinize, hatta kendinize sormadığınız soruları soruyorsunuz. Üstelik oyun sonrasında sevgilinizle bir iki saat kadar oyunu tartışmaya devam ediyorsunuz. Neticede kendi hayatınızdan birkaç bölüm izlemiş oldunuz değil mi…
 
2 perdeden oluşan oyunda özelikle Erkeğim Ben ve Seni Çok Sevmem Suç Mu bölümlerini çok sevdim. Off Broadway ‘de en uzun süre oynanan müzikal olma unvanı taşıyan Seni Seviyorum, Mükemmelsin, Şimdi Değiş’i mutlaka seyredin.  
 
Müzikali 24 Ekim- 27 Kasım tarihleri arasında Zorlu Center PSM’de izleyebilirsiniz.
 
 
sevdaserbest1@gmail.com
 
twitter / @sevdaserbest
 
instagram / @sevdaserbest
 
 
Toplam blog
: 48
: 160
Kayıt tarihi
: 25.10.14
 
 

Tiyatro, Müzik, Plastik Sanatlar, Sinema sever, Gezip, görmek anlatmak, fotoğraflamak ister, Şehi..