Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mayıs '15

 
Kategori
Kişisel Gelişim
 

Sevgi dolu anlarda gizli yaşam...

Sevgi dolu anlarda gizli yaşam...
 

30.05.2015

Herkesin bu dünyada yaşamını anlamlı kılan bir hikayesi vardır. Geçen gün bir arkadaşım hafif eleştiriyle karışık tabi belki kendince haklı sebepleri de olabilir. Bana dönüp dedi ki; Belgin sen bu kadar eğitimler aldın, hala yılmadın okuyorsun. Çok iyi bir iletişimin var. Neden kendini daha farklı alanlarda da göstermiyorsun? Orada öylece kaldım. İnsan ani bir durumla karşılaşınca bir an düşünüyor. Her ne kadar yaptığı işi çok iyi bilse de bilinçaltı soruyor; ben neredeyim. Ne yapıyorum?

Bu arada akşam da Başkent Vizyon huzurevimizde aramıza yeni katılan çiçeği burnunda bir proje ekibiminizin konseri var. Mutluyum ama biraz iç dinamiklerim sarsılmış.

Girişimizle birlikte genç büyüklerimizin gözleri ışıldıyor. Çünkü bizleri tanıyorlar, hani aralarında hafızası gidip gelenler tanımasa da gönüllerinden tanıyorlar. Hoşgeldin kızım. Nerelerdeydin, gözlerim yollarda kaldı. bu sözün muhatabı belki sizsiniz, belki de o gelemeyen yada hiç olmamış kızdır, kimbilir.

Hazırlıklar, akordlar, fırından yeni çıkmış kekin kokusu, tavşan kanı çaylarımız, gözlerde ışıltı bir telaş bir heyacan tam gaz devam ediyor.

Derken; "DÜYADER Irmak Türk Halk Müziği Topluluğu" Şef, Çağan Cemal Irmak eşliğinde her yöremizden derlenen Türküleri ile ok gibi giriyorlar, gönüllerimize. Türküler yaşanmışlıklardır, türküler özümüz ve atamızdır. Belki de onun için yer yer hüzünlenip gözlerimizden yaşlar akıyor. Duygu denizinde kah zeybek oynayıp kah emellerimiz ve arzularımızın eksik kalan yanları eski yaralarımız kanıyor.

Şimdi bu koromuzun çok farklı bir özelliği var. Her yaştan genç büyüklerimiz ve saz ekibi içinde amalarında bulunduğu bir topluluk... İşte o yüzden fark yaratıyor. Onlar müzik aletini gönül gözleri ile çalıyorlar...

Koromuzun genel koordinatörü, Mahmure Saadet Saylavi, konser sonrası; "burada konser vermekten son derece mutlu olduk ve onlara daha başka sürprizlerimiz olacak" diyor. Çünkü kendisi aynı zamanda bir kuaför eğitmeni.

Konser sonrası bir huzurevi sakinimize diyorum ki; güzel oldu mu? Hiç konuşmayan teyzemiz dahi konuşuyor ve diyor ki; hemi de nasıl güzel oldu. Bana bu gün yaptığım işi sorgulayan arkadaşımı da sanırım en güzel cevap bu söz oldu.

Emeği geçen herkesi kutluyoruz. Hayırsever iş adamı Ramazan Başak'ın da kulakları çınlamıştır.

Bu bir gönül işi, bu başka bir aşk...

e-mail:belginturan@gmail.com

 

 
Toplam blog
: 439
: 512
Kayıt tarihi
: 04.02.09
 
 

Lisansını Anadolu Üniversitesi/ İşletme Bölümü ve Anadolu Üniversitesi/ Sosyoloji Bölümlerinde “O..