Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ağustos '07

 
Kategori
Anne-Babalar
 

Sevgide iletişim eksikliği

Sevgide iletişim eksikliği
 

Bizim yaş gurubumuzdaki insanların anne babaları, bugün 60-70li yaşları çoktan geride bıraktı. Onlar bu toplumun içinde, bu ülkede en çok yaşam savaşı vermiş bir nesil. Büyük bir orana sahip olanlarının da, birçok konuda (maddi ve manevi anlamda) sıkıntılar yaşamış oldukları inancındayım. En azından benim birlikte olduklarım.

Çocuk sahibi olduklarında çağın gereği olsa gerek, evlenen gençlerin aileleri ile birlikte oturma zorunluluğundan, kendi anne babalarının yanında çocuklarını sevememişler ayıp olur baskısıyla ve sevgilerini gösterememişler.

Ben bugün, bu yaşımda, bu bilinçle, bunu aşmaya, iletişimi kurabilmeye, aileme bunu hissettirebilmeye gayret gösteriyorum. Ne kadar başarılı olabildim bilmiyorum. Ama en azından bir tarafından başladım.

Bizim toplumumuzun, birbirimize sevgi sözcüklerini söyleme zorluğu çeken bir yapısı var. Ancak söyleyemesek de küçük bir kağıda yazıp yatağının başucuna koyabilir, telefonuna mesaj yazabilir, posta adresine sevgi sözcüklerini atabiliriz.

İnanın insanlara kendisinin önemli olduğunu hissettirmek herşeyi hallediyor. Ailenize ve sevdiklerinize, sevgi sözcüklerini kolaylıkla ifade edebileceğiniz günler diliyorum.
 
Toplam blog
: 7
: 959
Kayıt tarihi
: 01.08.07
 
 

Ankara'da 1955 yılından beri yaşıyorum. İki oğlum var ve eşimle birlikte onlara tüm aileler gibi ..