Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Temmuz '08

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
613
 

Sevgili ülkem

Sevgili ülkem
 

Masaya oturup kadeh tokuşturdular. Ziyafet vardı. Çünkü dünyanın en tatlı yemeğini yiyeceklerdi. Masa da Osmanlı vardı. Yaklaşık 600 yıllık bir birikim vardı. Hepsi o kadar eminlerdi ki, bir hoş rüyaya daldılar gecenin ilerleyen saatlerinde.

Mavi gözlü dev halkına güveniyordu. Batıdan batan güneşin doğudan yükseldiğini biliyordu. Bu ülkede ümitlerin tükenmeyeceğini biliyordu. Fedakar halkın, dedelerimizin nenelerimizin, kızlarımızın, gençlerimizin kanı akıyordu vatan topraklarında. Toprak namustur elbet akacak.

Kabuslarla uyandı işgalci devletler rüyalarından. Vatan bölünmez sesleri yükseliyordu Anadolu' dan.

Sonunda anladı Yunanlı, İngiliz , İtalyan yedi düvel anladı bu vatan parçalanmaz.

Ve şimdi bugünkü dururumuz. (2)Yine masaya oturan aç devletler ülkemizi savaşla alamayacaklarını bildikleri için içimizde kurt türetmeye çalışıyorlar. Alevi-Sunni , Türk –Kürt, Sağcı- solcu gibi gibi kavramlarla sürekli içimizi deşmeye, sorun çıkarmaya çalışıyor. Şunu demek lazım onlara: Kardeşler arasında elbette sorun çıkabilir. Peki sizi ilgilendiren ne ?(Şuan ülkemizin başını ağırtan AİHM gibi )

Bu girişimlerden sonra durur mu batılı, bırakırlar mıydı bu güzelliği. Sonun da alçakça bir plan yaptılar. (3)Kültürümüzü yok edeceklerdi. Düşünün ki büyüklerimizin ellerini öpmemize bile karıştılar. Sağlıksız oluyormuş. Plan şöyle idi :

Bizi aile değerlerimizden uzaklaştıracak, İngilizceyi zorunluluk haline getirecek(artık İngilizce 4.sınıftan itibaren öğretiliyor), dilimize moda olacak İngilizce kelimeler koyacak (kafe =cafe, pc =bilgisayar vs.), bizi duyarsızlaştıracak, topraklarımızı para ile alacak gibi büyük bir yapılanma içerisindeler. ( Didim de İngilizlere 4000 ev, Almanlar Alanya da 7000 bin ev İsrail Mardin de hatırı sayılır arazi)

Bu batılılar bizi yeterince anlamadı galiba ne dersiniz ?

http://esaritac.blogcu.com/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

hem de ne yapılanma.. didimin yarısı İngiliz..:))) bizim insanımızdan çok onları görüyoruz.. şaşkınlık verici bir durum bu ! yavaş yavaş ele mi geçiriliyoruz?

sema öztürk 
 18.07.2008 0:38
Cevap :
Bizlerin toprağımıza verdiğimiz değer onların paralarının kat kat üstüdedir sevgili yağmur zamanı.Zamanı gelince almasını biliriz.  24.07.2008 12:28
 

Sana tüm yüreğim ve duyarlılığımla katılıyorum kardeşim. Evet, başaramıyacaklar. Halklar, kardeştir..ama en tepedekiler bunu sindiremiyorlar işte..Güzel günler göreceğiz kardeşim, güzel günler...Kalemine sağlık..

sardunyalarım 
 17.07.2008 11:02
Cevap :
Güzel yorumun için sağol sardunyalarım.Dediğin gibi herşey güzel olacak.  24.07.2008 12:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 469
Kayıt tarihi
: 09.07.08
 
 

Ardahan Göle ilçesinde 1983 yılında doğdum. Üniversiteyi Dokuz Eylül Üniversitesi' nde okuduktan son..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster