Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ekim '17

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
95
 

Sıcak Saatler

                                       

          Kıbrıs'ta seçimlerin yaklaştığı bu günlerde adada sıcak saatler ve günler yaşanmaya başladı. Seçim yatırımları,seçim çalışmaları vs..vs.. Bürokratlar ateşe düşmüş gibi istihdam yaratma projelerinde.(Yani insan kandırma) Yıllardır halkıyla oynamaya doymayan bu insanlar gene halkı ayni şekilde kandırmaya çalışırlar.Daha önceki yıllarda da bu şekilde istihdam ettikleri insanları usulüne uygun olmadığı için gelen hükümet durdurmuştu. İnsanları eski çalıştıkları işlerinden ettikleri yetmezmiş gibi gene ayni vaatlerle çalışmalar yaparlar.Buna artık bir dur demenin zamanı geldi de geçiyor ki inşallah bu defa halkın da farklı davranacağını umuyorum.Artık değişim zamanı yenilenme zamanı gençlere yer açma zamanı.Yıllardır milletvekilliği yapıp bu koltuklarda yaşlananlar,(bu koltuklara yapışıp burda ölürüm diyenler) bir gidin artık gidin evinizde ki koltuklara oturun.. gidin..Siz, şimdi bu yazımı okuyanlar mevcut gelen giden hükümetlerden ne kadar sıkıldığımızı ne kadar bıktığımızı anlayın istedim.                                               

          Ben artık torpillerin olmadığı herşeyin usulüne göre yaşandığı bir ülke istiyorum. Öğretmenlik okuyanın öğretmen mühendislik okuyanın mühendis olmasını istiyorum odacı değil. Sizin çocuklarınız hep önemli kilit kademelerde, yoksa sizinkiler deha mı? Bizimkiler ne o zaman? Elinizde bir Öğretmen Akademisi tutuyorsunuz bildim bileli torpilliler girer bu okula...  E hade aradan zekasıyla sıyrılanlar var onları araya vermeylim. Bİr bakıyorsunuz kazananlar falanın oğlu, yeğeni, köylüsü yok filanın kızkardeşinin bilmem nesi...öfff gene solumdan kalktım bugün..çat çat duramadım.

           Sözüm meclisden dışarı diyorum isteyen üstüne alsın isteyen almasın. Beni okuduğunuz zaman ayırdığınız için çok teşekkür ediyorum. Kıbrıs'tan selam olsun dostlar.

    

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 139
Kayıt tarihi
: 02.03.16
 
 

Önce insan sonra anne ve eş ... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster