Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ocak '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
 

Sigara yasakları üzerine

Sayın Melih Aşık bugünkü yazısında sigara yasaklarını destekliyoruz ancak uygulanamayacak yasaklara da karşıyım diyor. Uygulamada aslında kendisine hak veriyorum.

Bunlara örnek olarak da bar , birahane, köy kahvesi ya da bende ekliyorum bir tane canlı müzik olan kafeler. Buralarda yasaklamanın olamayacağını, yasanın uygulama zorluğu olacağını söylüyor. Evet buralarda zor uygulanır. Yalnız bu adını saydığımız bar, birahane, kahvehane yada kafelere illaki sigara içenler mi gitmek zorunda diye de bir soru aklıma gelmiyor değil.

Sigara içmeyenlerin hiç mi bu tür yerlere gitmeye, canlı müzik dinlemeye hakkı yok. Açık alanda sigara içimi yasaklanacak. Bakınca saçma, kapalı mekanda içme, açık mekanda içme. Ben nerede sigaramı içeceğim diye düşünen vatandaş kendi adına haklı olduğu gibi açık alanda sigara içilmesinden dolayı soluduğum havayı kimsenin kirletmeye hakkı yok diyen , şehir parkında sigara kokusu ve dumanında rahatsız olmadan oturmak isteyen vatandaş da haklı. O zaman ortaya direk şu sonuç çıkıyor.Sigara üretimi, satımı durdurulmalı.Bu da olamayacağına göre...
O halde mekan ne olursa olsun açık ya da kapalı ; buralara sigara içme odaları muhakak konulmalı , yasak olan alanlarda da yasağa uymayanlara ceza derhal uygulanmalı .Bu artık modern bir toplum olabilmenin bir gereği çünkü.

Yine aynı yazıda sigaralı sahnelerin yasaklanmasından yanlışlığından bahsetmiş sayın Aşık. Sigaralı sahneleri yasaklamaktansa, sigara içmemin ne kadar kötü bir şey olduğunu filmlerde senaryo gereği anlatsak daha iyi olmazmı. Çünkü bu tür yasaklar o zaman içki içilmesinede, filmlerde silah kullanılıp adam öldürülmesinede, kavga sahnelerinede, yine sevişme sahnelerinede gelmeli. o zamanda film yapacak ne oyuncu kalır, oyuncu olsa bile filmler film olmaz.
sevgilerimle

 
Toplam blog
: 40
: 1056
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Odyometri Bölümünün ilk mezunlarından sayılırım.Daha sonra İktisat Fakültesi,Acil Yardım ve Afet ..