Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Temmuz '14

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
 

Şikayet ve Şükür Enerjisi

Şikayet ve Şükür Enerjisi
 

şükür enerjisinden yararlanın :)


Gün boyu evrene enerji yollayan trafolar gibi çalışıyoruz. Hem de hiç durmaksızın. Uyanık olduğumuz andan tutun da uyduğumuz ana kadar. Hayatımıza çoğu zaman farkında olmadan neler neler çekiyoruz... Sonra da hayatı, olayları, başkalarını suçluyoruz ya da şanslı olduğumuzu düşünüyoruz. Aslında ne düşünürsek oradaki enerjiyi çoğaltıyor ve kendimize doğru bir çekim alanı yaratıyoruz.

Nereye enerji koyduğunuzun farkına varmak için hayatınızda nelerin giderek çoğaldığına bakmanız yeterli. En belirgin enerji üretim şeklimizde şükretmek ve şikâyet etmek. Ya şükrettiklerinizi çoğaltırsınız ya da şikâyet ettiklerinizi. Arkadaşınızla, eşinizle ya da kendi kendinize kaldığınızda konuştuklarınızın farkına varın. En çok nasıl bir sohbet içindesiniz? Kendinizle ilgili, hayatla ilgili yaptığınız yorumlar neler? Sürekli olumsuzluklar hakkında konuşup şikâyet mi ediyorsunuz yoksa küçük büyük demeden hayatınızdaki güzelliklere şükredercesine onları mı dile getiriyorsunuz?

Ben hem mesleğim icabı hem de gözlem yapmayı sevdiğimden dolayı etrafımdaki insanların konuşmalarına çok dikkat ederim. Genelde şikâyet, şikâyet, şikâyet... Zaman yetmiyor, işler kötü, etraf kötü, şunu yapmak zor, bu sorun, o sorun... Tamam kötü olan şeyler vardır, zor olan şeyler vardır ama hiç mi iyi bir şey yok hayatınızda? Çok şükür diyebileceğiniz hiç mi bir şey yok? Danışanlarımdan çalışma konuları ne olursa olsun mutlaka şükür egzersizini yapmalarını isterim. Çünkü kişiye büyük farkındalık getiriyor.

Şükür egzersizi; önce şükredeceğiniz her şeyi bir liste halinde yazın. Sonra her gün bu listeyi okuyarak hatırlayın ve her gün o gün yaşadığınız duruma özel bir yenisini listeye ekleyin… :) Ekleyin ki şükrettikleriniz çoğalsın ve böylelikle şikâyet etmekten de uzaklaşırsınız. Ben yaptım, çok faydasını gördüm, danışanlarım yaptı, onlar da çok faydasını gördü. Eğer böyle bir alışkanlığınız yoksa bugün, başlamak için çok güzel bir gün… :)

 NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu

Arzu Bıyıklıoğlu

www.arzubiyiklioglu.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 521
Toplam yorum
: 94
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 471
Kayıt tarihi
: 24.08.10
 
 

1971 doğumlu Arzu Bıyıklıoğlu uluslararası sertifikalı Yaşam Koçu, NLP Uzmanı, NLP Eğitmeni ve Re..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster